РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Березень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

АРХИВ
Листопад 2024 (70)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Міжнародний день птахів відзначили в ЗДО №2–   Що відчуває пташка, коли відлітає і вирій?

–   Чи розуміє вона, що Там – чужина?

–   Цікаво, а коли пташка розуміє,

що їй час повертатися на Батьківщину?

–   І чому вона не залишається у вирію,

якщо там є всі умови для життя?

Скільки запитань вміщається в дитячій голівці? І це тільки про пташку, яку всі чекають на рідній землі. З приходом весни пташки відчули себе сміливішими, адже незабаром тепло, повернуться їхні пернаті родичі. Діти радо спостерігають за галасливими літаючими клубочками та готуються до зустрічі пташок.

1 квітня - Міжнародний день птахів, який проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Їхнє повернення святкується також як прихід весни. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». В нашому закладі дошкільної освіти «День птахів» святкували напередодні, щоб разом з родиною можна було продовжити зустрічати пернатих і на вихідних.

Художнє слово, музичні етюди, цікаві спостереження, ігри-бесіди, вікторини та продуктивна діяльність з дітьми – все це сприяло активізації дитячої уваги, розширенню знань дітей про життя птахів, їх особливості харчування, міграції, вихованню екологічної свідомості дітей. 

Такі свята допомагають у вихованні любові до природи, у ознайомленні з давніми звичаями і традиціями українського народу, сприяють зближенню членів родини, єднанню з природою. І ми дуже сподіваємось, що діти, зрозумівши почуття пташини, стануть бережно ставитись до неї та цінувати її.

«Від роду до роду»

У ЗДО №46 «Теремок» пройшла виставка народних видів мистецтва, на якій були представлені роботи членів родин вихованців та сімейних колекцій «З бабусиної скриньки». Як і рідна мова, народне мистецтво об'єднуює людей в один народ, сім'ю в одну родину.

Посвята в Барвінчата у ЗОШ № 21

30.03.2018 в закладі загальної середньої освіти № 21 особливе свято. Його немає в жодному календарі, але для цієї школи воно стало традиційним - це  посвята першокласників у шкільне об’єднання «Барвінчата».

Основною метою об’єднання «Барвінчата» є захист прав та інтересів своїх членів, створення умов для розвитку здібностей та самореалізації кожної дитини. Воно допомагає молодшим школярам пізнати, вивчати світ, який постійно відкривається перед ними.

Вступивши до об’єднання «Барвінчата», діти з більшою відповідальністю відносяться до навчання, глибше розуміють, що таке дружба та взаємодопомога, любов та повага до батьків, рідної мови, природи,  своєї Батьківщини, вчаться поважати історію та національні традиції України.

Хлопчик -  Барвінок, учень 9-А класу Трофименко Іван та дівчинка – Барвіночка - Пилипенко Катерина, учениця 11-Б класу, вручили першокласникам символи об’єднання «Барвінчат», а вони в свою чергу пообіцяли, що будуть мандрувати добрими стежинами країни, зростати мужніми, розумними, щоб школа та батьки ними лише пишалися. Нехай цей день стане початком добрих справ, днем поваги підростаючого покоління до рідної школи, міста, нашої держави.

Нік Вуйчич надихнув освітян на всеукраїнський проект в Чернігові

Унікальний проект «Безпечна школа», спрямований на боротьбу зі шкільним булінгом, стартував 29-30 березня в Україні. На його презентації в Києві побував начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

- Представив проект «Безпечна школа» і в такий спосіб підтримав освітню реформу в Україні всесвітньо відомий мотиваційний тренер Нік Вуйчич. Він ініціював проект спільно з Міністерством освіти і науки та міжфракційним депутатським об’єднанням «За духовність, моральність та здоров’я України».

Проект «Безпечна школа» відбуватиметься впродовж року і охопить всю країну за медіа-підтримки телеканалів «1+1» та «Надія», - зазначає Василь Білогура.

Алгоритм реалізації проекту ще опрацьовується, але вже зараз можна сказати, що чернігівські освітяни будуть активно задіяні в проекті наряду з колегами з інших міст України.

Враховуючи високий організаційний рівень проекту, можна сподіватися на залучення кращого європейського досвіду з упередження насильства в дитячому середовищі.

Тиждень театралізованої діяльності в ДНЗ №69«Театральна вистава розкриває перед дитиною

весь світ засобами мудрої та вічної казки,

розвиває творчі здібності особистості,

а найголовніше, виховує справжню людину».

С. Русова

      Кожна вікова група закладу дошкільної освіти №69 готувала  виставу  з усією необхідною театральною атрибутикою: костюмами, виразними діалогами, піснями, таночками,  декораціями тощо. А вже за глядачами справа не стала. Всі діти, педагоги та батьки були акторами і глядачами водночас. 

ЗНЗ №13: зустріч птахів

Зустріч наших пернатих друзів у ЗНЗ №13 пройшла на «УРА». Учителька біології разом з учнями підготували цікавий інтерактивно-розважальний проект про птахів та наочно показали їх види. Захоплюючі ігри та конкурси показали дітям видове різноманіття перелітних птахів. Щоб привернути увагу до охорони пернатих, учні змайстрували та повісили шпаківню, яка оздоблена патріотичним орнаментом.

Тиждень театру в ДНЗ №21 "Дзвіночок"

У ДНЗ №21 останній тиждень березня традиційно присвячують театру. Вихованці молодших, середньої та старших груп разом з педагогами підготували вистави за сюжетами українських казок «Колобок», «Коза-дереза», «Пан Коцький» та театралізовані мюзикли «Весняна казка», «Як пірати козаками стали». Вдячним та емоційними глядачами були батьки маленьких артистів і діти із запрошених груп. Так малюки закладу залучаються до мистецтва, розвивають мовну та музичну культуру, навчаються любити український фольклор та отримувати задоволення від власної сценічної творчості.

Профілактика тютюнопаління ЗОШ № 21

У сучасному світі актуальною стала проблема використання учнями електронних  цигарок. 30 березня в  загальноосвітній  школі  І-ІІІ  ступенів  № 21 класний керівник 8-А класу Просяник І.А.  провела відкриту виховну годину на тему «Геть паління! Ми – здорове покоління». Мета виховної години – це популяризація та утвердження здорового способу життя молоді, профілактика наркоманії, тютюнопаління та їх шкідливий вплив на організм підлітків. Для покращення сприймання інформації вчителем було використано SMART  дошку, за допомогою якої, діти не лише могли переглянути відео, а й пограти в різні тематичні ігри. Знання, що вони отримали, є необхідними для кожного учня.

«Театр для дошкільнят» в ЗДО № 62

У закладі дошкільної освіти № 62 «Алеся» згідно річного плану із 26.03. по 30.03.2018р. пройшов тиждень театру. В перший день тижня дошкільнят зустрічала весела і водночас таємнича Закуліска (вихователь Мороз В.М.) та Буратіно ( вихователь Косарєва О.Ю.), де під час вікторини, веселих театральних ігор діти поповнювали свої знання про театральне мистецтво, про ляльок та акторів, про музику в театрі . У таємничий світ лялькового театру повели музичний керівник Мироненко М.М. та вихователі садочка, показавши дошкільникам лялькову виставу «Про бруднулю»

Діти молодших, середніх та старших груп показали театралізовані казки : «Ріпка» ( на новий лад), «Пан Коцький», «Колобок», «Курочка Ряба», «Про півника та курочку», «Коза–дереза», «Червона Шапочка» .Вражала майстерність перевтілення батьків групи № 5в казкових персонажів з казки «Колобок».

Перший крок до природи

Активне спілкування з природою народжує і зміцнює у дитини безцінну якість, властиву людській особистості - доброту.  Як дати дитині відчути радість перших відкриттів дивного світу що навколо нього, змогли побачити педагоги ЗДО №56, відвідавши відкритий захід вихователя вищої категорії Кукушкіної С.О. в групі раннього віку. А найпростіший шлях до пізнання таємниць природи через спостереження. В. О. Сухомлинський зазначав: «Треба розвивати в дитини дбайливе й турботливе ставлення до безпомічних істот, яких так легко образити, але, захистивши яких, відчуєш себе добрим і сильним».  Цікавим та веселим було знайомство малят з черепашками Машею та Максиком.