РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

АРХИВ
Лютий 2024 (117)
Січень 2024 (86)
Грудень 2023 (150)
Листопад 2023 (140)
Жовтень 2023 (138)
Вересень 2023 (87)

Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"

План: Nakaz_243.pdf [4.98 Mb] (cкачувань: 5) 

 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394, № 112/34395: reaguvannya-na-vipadki-bulngu-NAKAZ-MON.pdf [654.07 Kb] (cкачувань: 93)

 

Куди звернутися у разі булінгу або насильства?

 

  • Дитяча лінія ☎ 116 111 або ☎ 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00) Національна дитяча "гаряча лінія";
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу ☎ 116 000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або ☎ 0 800 500 335;
  • Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства ☎ 1547;
  • Уповноважений  Верховної Ради  з прав людини ☎ 0 800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини ☎ 044 255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги ☎ 0800 213 103;
  • Національна поліція України ☎ 102.

 

Пропонуємо посібники та корисні посилання для педагогів, батьків та дітей щодо попередження та протидії булінгу:

Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід 

Застосування діагностичних мінімумів в діяльності працівників психологічної служби 

Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладах освіти 

Кодекс безпечного освітнього середовища 

Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»
Освітня програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»
Освітня програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

http://www.edu.gov.on.ca/eng/multi/ukrainian/BullyingUK.pdf

http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2017/11/ne_smjsya_z_mene.pdf

https://www.stopbullying.com.ua/ 

День рідної мови в ЗОШ № 28День рідної мови в ЗОШ № 28

Це наша земля, означена мовою,

травою червоною, стежкою зимовою,

теплою колядкою, подібною до квітки.

Ми знаємо, хто ми, і знаємо, звідки.

Сергій Жадан

Із початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну наша мова набула неабиякої цінності й значимості. На жаль, сьогодні ще не всі розуміють це, але ми впевнено рухаємося до мети. День рідної мови - свято, яке нагадує про власне коріння, традиції й історію.

Сьогодні здобувачі освіти нашої школи могли вкотре згадати шлях становлення солов’їної, розвіяти міфи й відшукати натхнення в рідному слові. Конкурс диктантів, виховні години, встановлення власних рекордів під час залучення до проєкту "Вчуся говорити українською", а також «Гра слів» з улюбленими телеведучими програми «ПРО мову» Денисом Семенцем та Інною Адруг в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського. Зацікавлення в очах дітей і прагнення удосконалюватися - це найкращі інвестиції в наше щасливе майбутнє.

Мова - також зброя, не забуваймо!

Міжнародний день рідної мови в ЗДО №52 "Сонечко"Міжнародний день рідної мови в ЗДО №52 "Сонечко"

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.  Це свято є важливим для кожного з нас, адже мова - це не лише засіб спілкування, але й відображення нашої культури, ідентичності та національного духу. В цей день в нашому ЗДО зібрались всі вихователі-методисти міста, щоб відчути себе знавцями рідної мови.                                    

"Вперед! Вмикайся! Рідної мови навчайся!", - під таким гаслом пройшов "Забіг за мову!". Учасники занурились у світ мовної краси, відкриваючи перед собою найтонші відтінки виразності та глибини нашої рідної мови.

У мові – сила! Мова – код народу!

В ній єдність наша, розум, мудрість – все!

 

З нагоди Міжнародного дня рідної мови  вчителями української мови й літератури  Мариною Шекун та Ольгою Синько впродовж дня були проведені різноманітні тематичні  заходи для 5-9 класів, а саме: філологічна ігри «Морський бій», «Мову рідну ми вивчаємо», мовне асорті «Мовознавець», інтерактивні вправи «Загадкова мова», «Фразеологічна скарбниця», «Стежинами народної мудрості», «Сходинки української абетки», розмалювання  картин за номерами «Солов’їна». Здобувачі освіти гідно продемонстрували свої знання з  рідної мови, розкрили її багатий духовний  потенціал, насолодилися її неповторністю, милозвучністю  та ще раз довели, що українська мова – це наш скарб.

У ЗЗСО № 5 відзначили Міжнародний день рідної мовиУ ЗЗСО № 5 відзначили Міжнародний день рідної мовиУ ЗЗСО № 5 відзначили Міжнародний день рідної мови

Інтелектуально-розважальна гра до Міжнародного дня рідної мови в ліцеї №15Інтелектуально-розважальна гра до Міжнародного дня рідної мови в ліцеї №15

Вітаємо всіх з Міжнародним днем рідної мови! У ліцеї № 15 стартував Тиждень української мови, початком якого стала інтелектуально-розважальна гра «Мова - ДНК нації». Задоволення від гри отримали всі присутні.

Інтелектуальний квіз до Міжнародного дня рідної мови в СЗОШ № 2

Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мово — пісня колискова.
Мова — матері уста.


Міжнародний день рідної мови святкують в усьому світі з 1999 року, в Україні – з 2000. Його запровадили з метою захисту мовної й культурної багатоманітності після жорстоко придушення демонстрації людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання у країні своєї рідної — бенгальської, мови. За 150 років українська мова була заборонена аж 170 разів. Без демонстрацій та народних повстань.
У СЗОШ № 2 6 класи стали справжніми експертами української культури (фольклор, сучасна музика, кінематограф, видатні люди) та перевірили свої знання в Інтелектуальному квізі, організованому учителькою української мови і літератури Никипорець Д. В.  

О слово рідне! Шум дерев!
Музика гір блакитнооких,
Шовковий спів степів широких ,
Дніпра над нами левій рев...
Олександр Олесь
Рідна мова - оберіг нації,душа народу! Бережімо її!
До Дня рідної мови в нашій школі було проведено низку заходів: 5-ті класи працювали над проєктом "Рідна мова барвінкова", 9-В  змагався за звання кращого знавця української мови, у 6-Б пройшла класна година "Мовне намисто", складали сенкан про мову, змагалися у знаннях вікторини, розгадували ребуси, у 3-Б провели вікторину "Ми знаємо рідну мову".

ЗЗСО №7: День Рідної мовиЗЗСО №7: День Рідної мовиЗЗСО №7: День Рідної мови

У ліцеї № 22 відзначають Міжнародний день рідної мови

Рідне слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в ньому доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними волелюбними предками.

Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово?

Щорічно, 21 лютого, учні та вчителі ліцею № 22 відзначають Міжнародний день рідної мови. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною великого, гордого, нескореного народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Це свято об’єднує народ в одну велику дружню сім’ю.

 

 

 

У ліцеї № 22 відзначають Міжнародний день рідної мовиУ ліцеї № 22 відзначають Міжнародний день рідної мовиУ ліцеї № 22 відзначають Міжнародний день рідної мови

Чернігівська загальноосвітня школа І ступеня №25 приєдналася до святкування Дня Рідної Мови!

Вчителі та учні долучилися до цього важливого свята, щоб відзначити красу та велич нашої рідної мови.