Нормативна база

Кодекс цивільного захисту України

 

Постанова КМУ від 23.10.2013 № 819

 

Постанова КМУ від 26.10.2013 № 444

 

Наказ МОНУ від 21.11.2016 №1400

 

Матеріали з безпеки життєдіяльності

МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ "БЕЗПЕКА В СУЧАСНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ВІД УЧНЯ ДО ВЧИТЕЛЯ"

 

Наказ МОН від 15.08.2016 № 974 “Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України

«Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» 

 

Спільний лист Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 1/9-55/02-1645/12 від 05.02.2015 

«Щодо заходів безпеки у навчальних закладах» Наказ Міністерства №2 від 06.01.2015 

"Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах" Лист Міністерства № 1/9-482 від 23.09.2014

 

"Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації" лист Міністерства №1/9-385 від 30.07.2014

 

"Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів" ​Лист Міністерства від 04.09.2014 року № 1/-444

 

"Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах" лист МОНУ від 19.08.2014 №1/9-419

 

"Про проведення заходів щодо протидії тероризму" лист Міністерства №1/9-372 від 25.07.2014

 

 

 

Короткометражний сюжет про правила евакуації у навчальних закладах

 

Навчальний фільм про правила евакуації під час виникнення надзвичайних ситуацій

 

Лист Міністерства № 1/9-497 від 17.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів"

 

Лист Міністерства № 1/9-503 від 18.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу"

 

Лист Міністерства від 17.07.2013 № 1/9-498 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань розроблення інструкцій з безпеки проведення навчально-виховного процесу в кабінетах природничо-математичного напряму 

 

Наказ МОН України від 01.06.2010 за №521 «Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах» 

 

“Про використання Методичних матеріалів ”Вимоги безпеки для учнів під час канікул” лист МОН від 26.05.2014 № 1/9-266 

 

Тиждень знань з ОБЖД у ЗОШ №20

Згідно листа Управління ДСНС України у Чернігівській області від 03.10.2019 № 39/1-05/5040 і Управління освіти і науки Чернігівської  облдержадміністрації  від 03.10.2019 №04/1-09/3192 щодо проведення "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" в Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 проведено такі заходи:

 1. Учні 1-Б класу (кл.керівник Дерба М.А.) взяли участь у бесіді-інструктажі з ПДР.
 2. Хвилинка корисних знань «Безпека на дорозі» для учнів 1-А класу (кл. керівник Л.В.Штупун)
 3. Захід для учні 2-В класу «Не жартуй з вогнем» у формі гри провела О.В.Сєрікова.
 4. Відвідування учнями 4 класів вистави Молодіжного театру «Підказки на дорогах». Під час відвідування були повторені ПДР під час посадки, висадки та поведінки у громадському транспорті та громадських місцях.
 5. Година корисних знань і навичок «Попередження пожеж удома та на природі» (8 клас, кл.керівник Полевик І.П.)
 6. Зустріч із старшим інспектором відділу зв’язків з громадськістю УПП в Чернігівській області, сержантом поліції Ольгою Миколаївною Мельник: бесіда щодо безпеки на дорогах молодших школярів учнів 2-А та 3-А класів
 7. «Безпека в житті – життя в безпеці» - для учнів 4-Б класу (кл.керівник Шкробка М.М.)
 8. Інформаційна година для учнів 8-Б класу «Інфекційні хвороби осені: як захиститися» (кл.керівник Золот В.С.)
 9. Виставка малюнків «Правила дорожнього руху очима учнів початкової школи» та «Тиждень безпеки»
 10. Виставка у шкільній бібліотеці згідно тематиці тижня.

Тиждень знань з ОБЖД В ЗДО №22

У період з 07 по 11 жовтня 2019 року в ЗДО №22 пройшов "Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності".

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в ЗЗСО №21Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в ЗЗСО №21

У рамках тижня  з 07 по 11 жовтня  2019 року для учнів школи було проведено  екскурсії  до пожежно-технічної виставки, пожежно-рятувального підрозділу обласного Управління ДСНС України, конкурси, вікторини з питань безпеки життєдіяльності та поновлено інформаційно-довідкові куточки з питань  безпеки життєдіяльності.

         Метою цих заходів було формування навичок спостережливості, відповідального ставлення  до власного життя та життя інших. 

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у колегіумі №11Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у колегіумі №11

З метою ознайомлення із заходами безпечної поведінки й набуття практичних навичок поводження на випадок виникнення надзвичайних подій різного характеру, в колегіумі №11 було проведено ряд навчальних заходів, а саме: презентація «Правила поведінки в колегіумі» (1 класи), квест «Школа безпеки» (1 класи), перегляд мультфільмів «Азбука безпеки» (2 класи), конкурси стіннівок та малюнків «Безпечна поведінка під час відпочинку» (3 класи), «Безпека на дорозі» (4 класи), зустріч з працівниками Патрульної поліції Чернігова (1-4 класи), усний журнал «Правила користування газовими приладами» (5 класи), інтерактивні заняття на знання дорожніх знаків (4-6 класи), вікторина «Правила безпечної поведінки» для учнів 7 класів, семінар з пожежної безпеки «Твоя безпека залежить від твоєї поведінки» (8 клас), конкурс творів на тему «Героїчна професія – рятувальник», практичні заняття з надання першої медичної допомоги при різного роду травмах (10-11 класи), екскурсії у підрозділи МНС України на пожежно-технічні виставки (4-7 класи), рольові ігри «Ми-пішоходи», «Небезпечні перехожі» (1-4 класи), бесіди : «Правила безпечної поведінки біля водоймищ», «Уникнення ураження вибухонебезпечними предметами», «Поведінка у НС», «Обережно! Гриби!», «Правила пожежної безпеки», «Правила користування електроприладами та необхідність економії електроенергії», «Правила поводження з ріжучими та колючими предметами», «Правила безпеки під час користування газом у побуті», «Правила поведінки в місцях масового скупчення людей (театр, кінотеатр, на стадіоні)», «профілактика ВІЛ/СНІДу та туберкульозу» (1-11 класи), оформлення тематичної виставки літератури, проведено інструктажі з техніки безпеки. До Чернігівського колегіуму № 11 завітала на шкільне свято Першого дзвоника патрульна поліція Чернігівської області. Проведено конкурс малюнків серед учнів початкових класів «Безпека на дорозі», «Безпечна поведінка під час відпочинку». Старшокласники  ознайомили учнів перших класів із життям колегіуму, продемонстрували презентацію «Правила поведінки в колегіумі». Членами агітбригади гуртка ЮІР проведені рольові ігри по вивченню ПДР «Ми – пішоходи», «Небезпечні перехожі».

ЗЗСО №23 про похід до І ДПРУ І ДПРЗ Управління ДСНС України в Чернгівській області

У рамках роведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності учні 5,7 класів ЗЗСО №23 відвідали І ДПРУ І ДПРЗ Управління ДСНС України в Чернгівській області. Дітлахам була проведена презентація сучасних пожежних машин та інших засобів гасіння пожежі. наголошено на правилах безпечного поводження з газовими та електроприборами. Дякуємо працівникам даної установи за гостинність та пізнавальну екскурсію.

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності у ЗДО №52

У ЗДО № 52 «Сонечко» з 07.10.2019  по 11.10.2019 пройшов Тиждень  знань з основ безпеки  життєдіяльності. 

Безпека життєдіяльності  виступає необхідною умовою повноцінного розвитку дитини. Безпека навколишнього світу природи - необхідна умова існування кожної людини, дорослого і дитини.

У сучасному світі питання безпеки дітей все більше виступає на перший план серед безлічі соціальних питань, що хвилюють нас сьогодні. Дитина - найважливіша для нас людина. Так хочеться захистити її, заховати під кришталевий ковпак і не відпускати від себе ні на крок. Але вона росте і вчиться бути самостійною, а значить, вихователям та батькам рано чи пізно доводиться пояснювати їй правила безпеки в повному несподіванок, такому небезпечному і захоплюючому дорослому світі.

Тиждень знань з ОБЖД в ЗДО № 1

У період з  7 по 11 жовтня 2019 року в ЗДО № 1 проведено «Тиждень  знань з основ безпеки життєдіяльності». Освітня робота була спрямована на формування особистої безпеки та захисту життя кожного учасника освітнього процесу. З дітьми розглянуто можливі небезпечні ситуації в природному, соціальному та предметному довкіллі. До участі в тематичному тижні були запрошені представники відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції. Начальником відділу, лейтенантом поліції Палуб А. С. та сержантом поліції Мельник О. М. з дітьми старших вікових груп проведено тематичні заняття на тему: «Обережно, незнайомець!» та «Безпека на дорозі». Дошкільнята почули від правоохоронців багато цікавого й корисного та найбільш за все дітей вразив службовий автомобіль. Кожен охочий міг посидіти за його кермом і відчути себе справжнім поліцейським.

Тиждень ОБЖД в ЗДО №45

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» з дітьми дошкільного віку забезпечує необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

ЗДО № 19: "Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності".

У ЗДО № 19 з 07.10. по 11.10.2019 р. пройшов «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності».