Заняття для педагогічного колективу "У Новий рік без булінгу"

Практичним психологом Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Бичик Л.М. 08 січня 2020 року було проведено заняття для педагогічного колективу "У Новий рік без булінгу" з метою ознайомлення педагогів з поняттям, формами та структурою булінгу; оптимізації стосунків у освітньому середовищі, недопущення випадків булінгу (насильства серед підлітків), виховування почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвитку уміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки.

Тренінг «Ми проти булінгу» в НРЦ №1

До Всеукраїнського тижня права в ЧНРЦ№1 відбулася зустріч з працівницею Чернігівського обласного центру соціальних служб для  сім’ї та молоді Хатнюк Наталією Вікторівною. Тема тренінгу «Ми проти булінгу» зацікавила своєю формою проведення. Завдання були спрямовані на усвідомлення дітей що таке булінг, як запобігти цьому явищу. Учням дуже сподобався тренінг. У кінці тренінгу діти отримали заохочувальні подарунки. Дякуємо психологині ЧОЦСССМ  Хатнюк Н.В. за професійний підхід до роботи.

Тиждень права у ЗОШ № 24

З 02.12.19 по 06.12.2019 р. у Чернігівській загальноосвітній школі І - ІІІ ст. №24 пройшов Всеукраїнський тиждень права. Для учнів 6 класів громадська організація "Март" продемонструвала документальний фільм про проблеми сучасної людини "Гаряча телефонна лінія". Для учнів 1- 4 класів відбувся конкурс малюнків "Мої права". Учні 5-11 класів обговорювали проблеми насильства та булінгу на виховних годинах.

Заходи в рамках акції «16 днів протидії гендерному насильству» в ЗЗСО № 5

У рамках проведення акції «16 днів протидії гендерному насильству» в ЗЗСО № 5 проходить багато заходів, більшість з яких направлені проти фізичного булінгу. Цікавою для учнів виявилась акція «Ця рука нікого не вдарить». Хлопці та дівчата, педагоги школи залишили відбиток своєї долоні на ватмані – «відбиток» доброти у власному серці. Діти із задоволенням писали  на відтисках власних долонь свої імена, таким чином символічно долучаючись до Всеукраїнської компанії проти насильства, заявивши вголос  про свою підтримку поведінки без  насильства. Відбиток долоні на ватмані – це перш за все, знак підтримки ненасильницької поведінки в школі, вдома, на вулиці. Для учнів початкової школи була проведена гра «Хто я?», в якій діти змогли відчути себе мультиплікаційними героями без поділу за статтю, такими різними, але рівними,  примірявши на себе незвичні ролі.

Учнівське самоврядування ЗЗСО 29 про права дитиниУчнівське самоврядування ЗЗСО 29 про права дитини

До відзначення 30-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини та Дня спільних дій в інтересах дітей у ЗЗСО №29 пройшла низка заходів та засідання Учнівської Ради. Діти обговорювали важливі та болючі питання: ліквідація торгівлі людьми, сексуальної експлуатації, жорстокого поводження, булінгу, важливість здобуття якісної освіти та важливості освіти протягом всього життя.

Проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» у ЗЗСО №17

У школі № 17 з 07 по 11 жовтня було проведено низку заходів. На уроках основ здоров’я у 8 класі розглянули алгоритм порятунку людей під час пожеж.  У 5-му класі проведено майстер-клас «Твоя безпека у твоїх руках». У 6-му класі проведено виховну годину на тему «Безпека на дорозі». Метою даної виховної години було повторення правил дорожнього руху; перевірка навичок  учнів у вирішенні нестандартних ситуацій  на дорозі; уміння застосовувати знання з правил дорожнього руху, виховання звички дотримуватися правил безпечного руху на дорозі.

У 7-му класі проведено виховну годину «Стоп булінг». Метою даної виховної години  було формування нетерпимості до проявів агресії; розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля; закріплення навичок надання та отримання допомоги; виховання дружніх  стосунків серед однолітків.

Учні розробили стратегії подолання проявів булінгу. Назвали джерела допомоги жертвам булінгу. Переглянули  відео про адміністративну  та кримінальну відповідальність булерів.

Для учнів 8- го класу проведено вікторину «Безпека – наше життя».

Для учнів 9-го класу проведено тренінг «Безпека у твоєму житті».

Учні 10-го класу провели майстер-клас для учнів середніх класів про надання першої домедичної допомоги.

Співпраця школи і поліції

Підрозділи Департаменту патрульної поліції плідно співпрацюють зі шкільним колективом Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20.

Знову до нашої школи завітала старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю УПП в Чернігівській області, сержант поліції Ольга Миколаївна Мельник. Цього разу вона зустрілася з учнями 7-А (кл.керівник Стародуб О.М.) та 3-А класів (кл.керівник Кондрат О.І.). та провела профілактичні заняття на тему «Стоп булінг» згідно Закону України від 18 грудня 2018 року № 2657-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу»

Під час зустрічі Ольга Мельник ознайомила з професією поліцейського.

Бесіда щодо протидії булінгу проходила у вигляді інтерактивної бесіди: учні відповідали на питання стосовно даної теми, дізнавалися ознаки булінгу і правила попередження цього ганебного явища.

Ці зустрічі позитивно впливають на виховання підростаючого покоління.

Завершальним етапом Всеукраїнського тижня з протидії  булінгу,  який проходив з 16 вересня до 20 вересня 2019 року, стала участь театрального гурту «Березіль» ЗОШ N28 м. Чернігова у флешмобі, започаткованого столичними школами! 

23 вересня о 8:20 онлайн під композицію гурту Open Kids "НАЗАВЖДИ" дівчата виконали танцювальну композицію в знак солідарності руху «ШКОЛА БЕЗ БУЛІНГУ, СІМ'Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА - 365».

 

Зупинимо булінг разом!

    З метою попередження та недопущення серед здобувачів освіти антисоціальної поведінки, створення безпечного освітнього середовища, забезпечення соціально-правового захисту дітей в СЗОШ № 2 проводяться акції та зустрічі з поліцією,  працівниками управління юстиції спільно з спортивними організаціями. Захід «Запобігання та протидія булінгу» був організований та проведений з учнями 6-Г класу Олійниковою Людмилою Миколаївною – працівником управління юстиції, Петрікеєм Сергієм Вікторовичем – головою клубу СК «Рукопашний бій», спортсменами Морщак Тетяною Андріївною та Хмарою Богданом Павловичем. Бесіду з учнями 7-А класу «Протидія булінгу в дитячому середовищі» провела сержант поліції Мороз Наталія Миколаївна.