Курс заходів та лекцій під назвою "Цивільна оборона. Антитерористичний захист" у Центрі ТОВРДМКурс заходів та лекцій під назвою "Цивільна оборона. Антитерористичний захист" у Центрі ТОВРДМ

Чернігівський міський Центр ТОВРДМ спільно з Всеукраїнським об'єднанням учасників бойових дій та волонтерів АТО, протягом всього минулого тижня, провели курс заходів та лекцій під назвою "Цивільна оборона. Антитерористичний захист" для учнів ЗЗСО м. Чернігів та гуртківців Центру.
Протягом трьох днів (20-22.11.19 р.) діти дізнавалися про принципи роботи автомата, правила поводження зі зброєю, види бронезахисту та їх застосування.
Під час практичної частини занять школярі вдосконалювали навички зі збірки-розбірки автомата та спорядження магазину набоями.
22-24.11.19 р. на базі Центру ТОВРДМ в урочищі Ялівщина був проведений вишкіл, під час якого діти закріпили набуті знання під час теоретичних занять. Проводилися локації зі зброєзнавства, медицини, альпінізму, тактики, орієнтування. На завершення в неділю було проведено лазертаг.
Вишколи були проведені за участі Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, ВГО "Сокіл", та за підтримки управління освіти.

Зустріч з учасником АТО в ЗЗСО №21

24 листопада 2019 року в ЗОШ №21 м. Чернігова відбулася  зустріч із учасником  АТО, випускником ЗОШ №21 Дрижаком Сергієм. У теплій дружній атмосфері  учні 10-А класу поспілкувалися з колишнім випускником,  поставили питання  щодо його рішення  стати добровольцем бригади Кульчинського. Сергій розповів про  цікаві факти із свого буденного солдатського життя.

Діти слухали із задоволенням та були вражені тим, що багато випускників нашої школи перебували на сході України, захищаючи рідну державу навіть ціною власного життя.

Вшанування пам'яті випускника закладу, який загинув в АТОВшанування пам'яті випускника закладу, який загинув в АТО

13 листопада на урок мужності в 7-й клас ЗСШФМП №12 було запрошено Л.В. Житнікову, маму загиблого героя АТО Ігоря Нешка. 8 листопада пройшло вшанування пам'яті прикордонника ст. прапорщика Ігоря Нешка – четверта річниця з трагічної загибелі в зоні АТО. Діти уважно слухали, задавали питання, розглядали нагороди Ігоря Нешка і разом розмірковували над питаннями сьогодення. Такі зустрічі дуже потрібні, бо патріотизм, а це любов до Батьківщини, рідної мови та українських звичаїв, виховується змалечку. Згадали про героїчних випускників школи Андрія Шанського та Дениса Чередніченко, які, як і Ігор Нешко, загинули за свободу і незалежність України. Слава героям!

Зустріч учнів ЗОШ № 34 з учасником АТО

Випускник минулих років ЗОШ № 34 Кирик Максим, учасник АТО, кавалер чотирьох орденів і медалей завітав до рідної школи та провів патріотичний урок з учнями 3А класу. Зустріч організована класоводом 3А класу Надточій Н. А. Діти приміряли обмундирування солдата Збройних Сил України, сфотографувалися із почесним гостем.

У ЗЗСО №5 відзначили День української писемності та мови. Учні 5-9 класів взяли участь у мовознавчих конкурсах, вікторинах та турнірах. Діти показали знання рідної мови, грамотність та доречність використання фразеологізмів, приказок та прислів’їв в побуті. Протягом усього дня учні та вчителі долучалися до загальношкільних флешмобів: «Спілкуйся українською» - усі спілкувалися виключно рідною мовою, «Фото з улюбленим словом українською» - це можливість зробити фото та селфі біля тематичної фотозони, а також діти співали українські пісні. За свою активність учні отримували маленькі подарунки, наліпки-смайлики, тож до кінця дня вся школа сяяла щасливими усмішками. Також діти показали гідні результати в написанні I (шкільного) етапу XX Міжнародного дитячого конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Старшокласники писали радіодиктант національної єдності. Достойним завершенням святкового дня було відвідування учнями 8-Б класу Чернігівського обласного  академічного музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка, де діти разом зі класним керівником Кобижчою К.Є. переглянули виставу «За двома зайцями».

День української писемності та мови в ЗЗСО №5День української писемності та мови в ЗЗСО №5День української писемності та мови в ЗЗСО №5

Зустріч з В. П. Пащенко, мамою загиблого героя АТО у ЗОШ №20

Герої не вмирають… Ця істина буде жити доти, допоки ми їх пам’ятатимемо.

В історії Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 є свої сумні сторінки. Одна з них – Ігор Пащенко. Минуло 2 роки з того дня, як він пішов у небуття, так і не оговтавшись від важких поранень, які отримав на сході країни під час участі у АТО.

4 листопада ми запросили на зустріч з одинадцятикласниками маму загиблого героя Валентину Петрівну, члена громадської організації «Єдина родина Чернігівщини».

Старшокласникам запропонували переглянути відеофільм під загальною назвою «Спочатку були хлопчики», один із сюжетів якого був присвячений саме Ігорю Пащенку. Своїми спогадами поділилися близькі та рідні Ігоря, волонтер, яка надавала посильну допомогу родині. Ми розуміємо, як важко матері згадувати свого молодшого сина, але жінка мужньо трималась, іноді витираючи непрохані сльози. 

На завершення зустрічі Валентина Петрівна подякувала Ігорю Миколайовичу Тоцькому, який навчався разом з її сином в паралельному класі,та не залишає її досі,  учням за увагу, пам’ять про її сина. Хвилина мовчання в знак вшанування пам’яті всіх героїв – учасників АТО/ООС завершила цей захід.

Фотовиставку «Захисник України» відвідали здобувачі освіти ЗЗСО №28

02.11.2019 року здобувачі освіти 7-Б класу ЗОШ N28 долучилися до урочистого відкриття фотовиставки «Захисник України», яка проходить у Чернігівському обласному молодіжному центрі, та нагородження переможців фотоконкурсу на приз командувача оперативного командування «Північ». У конкурсі взяли участь 36 авторів із 6 областей.
Також було представлено виставку літератури про війну та події на Майдані. Свої книги презентували військовий історик та експерт Михайло Жирохов та старший сержент, ТВО прес-офіцер 26 артилерійської бригади ім. генерала-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков, прес-офіцер лейтенант ЗСУ та волонтер (і, власне, організатор заходу) Олена Мокренчук.
Діти мали можливість не лише переглянути світлини про життя військовослужбовців, а також поспілкуватися з людьми, які знають про війну на Сході не з чуток, а саме: з Оленою Рикаль, Юлією Євдокимовою, Віталієм Струтинським, Світланою Холодьон, Віталієм Кириловим, Володимиром Левченком... Як зазначив Дмитро Кириленко, учень 7-Б класу, у інтерв'ю місцевому телебаченні, на світлинах усі воїни усміхнені й щасливі, хоча насправді ми всі добре знаємо, що на війні вирують зовсім інші почуття й емоції, і від  цього стає дуже прикро.
Також юні патріоти під час урочистих заходів передали Юлією Євдокимовою (бійцем 72 ОМБР ремонтно-відновлювального батальйону) малюнки та гостинчики нашим Захисникам, які передали учні 3-4 та 7-х класів.

Натомість оперативне командування «Північ» передало вихованцям нашої школи дуже багато книжок про події та людей, які зовсім поруч виборюють світле майбутнє.
Після урочистих заходів діти пройшли до стел Загиблих Воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні та вшанували загиблих хвилиною мовчання й пом‘янули цукерками.

Фоторепортаж  ЗОШ №28 з конкурсу декламаторів «Мово рідна, слово рідне»

У шкільній бібліотеці до тижня початкової школи  проходив конкурс  декламаторів, у якому брали участь учні 1-4 класів. Діти читали на пам'ять вірші, присвячені рідній мові та любові до рідного краю.

До 75-ї річниці вигнання нацистів з України керівник шкільного музею Товстоліс І.І. разом із учнівським активом Русланою Беркуновою та Вікторією Напалько провели виховний захід у 4-А класі, присвячений даній події.

Молодші школярі із цікавістю слухали розповіді дівчат про воєнні роки, брали участь у бесіді, обговорювали твори художньої літератури, присвячені Другої світовій війні.

Впродовж тижня в шкільній бібліотеці працювала інформаційно-довідкова виставка, де читачі могли поглибити свої знання з цієї історичної події.

Також напередодні здобувачі освіти 11-А і 11-Б класів взяли участь у проекті «тюльпани пам’яті» (висадивши квіти у шкільному подвір’ї та біля меморіальних дошок загиблих героїв  АТО).

Ми знаємо і пам’ятаємо!

Заходи до 75-ї річниці вигнання нацистів з України у ЗСШФМП №12Заходи до 75-ї річниці вигнання нацистів з України у ЗСШФМП №12Заходи до 75-ї річниці вигнання нацистів з України у ЗСШФМП №12