За дуальною системою навчання – майбутнє професійної освіти

Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування впроваджує дуальну систему навчання для здобувачів освіти, які опановують професію швейного напрямку.

П’ять місяців на провідному підприємстві нашого міста та легкої промисловості України – ТОВ "Сівертекс" працювала навчально-виробнича дільниця з новітнім швейним та прасувальним обладнанням, на якій проходили виробниче навчання та виробничу практику учні нашого навчального закладу.

За цей період, безпосередньо на виробництві, формувалися професійні навички майбутніх швачок. І от 26.06.2019 року в учнів груп 804, 805 пройшла поетапна кваліфікаційна атестація, в якій взяло участь керівництво ТОВ "Сівертекс" на чолі з Генеральним директором Лазаренко Вікторією Леонідівною.

Атестаційна комісія відзначила високий рівень знань учнів, подякувала за сумлінне ставлення до навчання та роботу в навчально-виробничій дільниці. Всім здобувачам освіти, які здавали сьогодні екзамен, була присвоєна кваліфікація "Кравець ІІІ (третього) розряду".

Звіт керівника Чернігівського професійного ліцею залізничного транспортуЗвіт керівника Чернігівського професійного ліцею залізничного транспортуЗвіт керівника Чернігівського професійного ліцею залізничного транспортуЗвіт керівника Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту 

17.05.2019 в управлінні освіти Чернігівської міської ради відбувся звіт директора Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту Поджарого Максима Сергійовича за рік роботи на посаді за контрактом. Керівник закладу розказав про здобутки закладу професійно-технічної освіти та поділився планами роботи на наступний період. Міжвідомча комісія за участі фахівців Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та управління освіти Чернігівської міської ради, міської профспілки працівників освіти схвалила роботу директора ліцею та рекомендувала продовжити контракт.

 

У Чернігові відбувся міжрегіональний конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії  «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Відповідно до плану реалізації українсько-швейцарського проекту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» 24 квітня 2019 року на базі  Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбувся міжрегіональний конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.

У конкурсі взяли участь команди п’яти закладів освіти:

-ДНЗ «Київське регіональне вище професійне училище будівництва»;

-ДНЗ «Полтавське вище міжрегіональне професійне   училище»;

-ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище»;

-Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області;

-Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту.

Урочисто відкрив конкурс директор Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту Максим Поджарий. Учасників привітав голова оргкомітету, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко та заступник начальника Управління освіти  Чернігівської міської ради – начальник сектору професійно-технічної освіти Володимир Гаврилов. Успіхів побажав голова журі Андрій Сергеєв. Методист Навчально-методичного центру ПТО у Чернігівській області Микола Могильницький ознайомив учасників з умовами конкурсу та провів жеребкування.

Конкурс проходив у два тури: теоретичний – виконання тестових завдань на персональному компʼютері та практичний тур - виконання комплектації та збирання алюмінієвого (біметалевого) радіатора з відповідною кількістю секцій та його гідравлічне випробування, також здійснили монтаж ділянки трубопроводу згідно з монтажною схемою та підключили  радіатор до діючої системи опалення.

Компетентне журі, до складу якого входили виробничники з великим досвідом роботи, відзначило високий рівень професійної підготовки учасників конкурсу.

На закритті конкурсу виступили член журі, директор ПП «Акватерм» Владислав Юков та голова журі, заслужений будівельник України, викладач  кафедри промислового і цивільного будівництва Чернігівського національного технологічного університету Андрій Сергеєв.

В урочистій обстановці директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко з методистом центру Миколою Могильницьким привітали та нагородили учасників міжрегіонального конкурсу дипломами та подарунками.

За результатами конкурсу одностайним рішенням журі було розподілено місця:

I місце – Роман Горячко; Андрій Данильченко (ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище», майстер виробничого навчання Сергій Богомол);

II місце – Герман Грігалашвілі; Юрій Стретович (ДНЗ «Київське регіональне вище професійне училище будівництва», майстер виробничого навчання Василь Степ’юк).

Переможці міжрегіонального конкурсу візьмуть участь у I етапі фіналу конкурсу, який буде проходити на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей».

Конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти

Сьогодні, 24 квітня 2019 року на базі  Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту розпочався Міжрегіональний конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді в системі професійно-технічної освіти.

За перемогу у конкурсі боротимуться представники п’яти навчальних закладів:

-Київського регіонального вищого професійного училища будівництва;

-Полтавського вищого міжрегіонального професійного   училища;

-Роменського вищого професійного училища  Сумської області;

-Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області;

-Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

День відкритих дверей у ДПТНЗ "Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування"

На базі закладів професійно-технічної освіти у березні-квітні 2019 року для здобувачів освіти 9-11 класів закладів загальної середньої освіти міста Днів відкритих дверей. Заходи проводяться на виконання Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей у 2018-2019 році та з метою формування у молоді уявлення про сучасний ринок праці та перспективи його розвитку, усвідомленого вибору старшокласниками майбутньої професійної діяльності та напрямку подальшого навчання.

09.04.2019 День відкритих дверей відбувся у ДПТНЗ "Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування". На профорієнтаційний захід завітали здобувачі освіти ЗЗСО №№ 5, 11, 15, 19, 24, 30, 31, 32, 34, 35. Їм презентували виробничі професії, яким навчають в училищі. 

Реалізація проекту щодо  впровадження дуальної форми навчання у професійно-технічних закладах освітиРеалізація проекту щодо  впровадження дуальної форми навчання у професійно-технічних закладах освіти

З 08 квітня 2019 року в освітніх закладах міста Чернігова з дружнім візитом перебуває делегація з міста Меммінгена (Німеччина) у рамках реалізації проекту щодо  впровадження дуальної форми навчання у професійно-технічних закладах освіти. 

09  квітня  2019  р.  в ДПТНЗ  «Чернігівський професійний будівельний ліцей»  відбулася зустріч з представником  німецької делегації з м. Меммінгена  Йозефом Мюллером. Він провів  на базі ліцею семінар на тему: «Технології проведення успішного заняття та впровадження елементів дуальної освіти в підготовку  робітників деревообробної галузі». 

Реалізація проекту щодо  впровадження дуальної форми навчання у професійно-технічних закладах освітиУ Чернігівському вищому професійному училищі на базі навчально-практичного центру сучасного автосервісу 09-10.04.2019 року в рамках міжнародного проекту «Партнерство у професійному навчанні» з містом-побратимом Меммінген проходить зустріч з викладачем професійної школи ім. Й. Бірвіта Міхаелм Мьолером. Під його керівництвом відбувається практичний семінар для майстрів виробничого навчання та учнів навчального закладу з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», за напрямком «Будова та ремонт електромобілів». Тема доповіді - «Стажування по шині даних (Datenbus) на легкових автомобілях».

 

Міжнародна співпраця ЧПЛЗТ

18 лютого 2019 року в рамках міжнародної співпраці до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту в котре завітав Крістіан Вексель, викладач професійної школи ім. Йоханн-Бірвірт-Шуле м. Меммінген (Німеччина). 

Крістіан провів практичне заняття для викладачів та майстрів виробничого навчання електромонтажних професій по застосуванню програмного реле Siemens Logo з метою його подальшого впровадження в освітній процес ліцею. Також ведеться робота над створенням ще трьох робочих місць по вивченню програмування та монтажу Siemens LOGO для учнів електромонтажників.

Крістіан Вексель також відвідав Чернігівський ліцей №22, був присутнім на уроці німецької мови.