Конкурси на посаду директорів ЗОШ №35 і СЗОШ №2

До участі у конкурсному відборі на посаду директора Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35 Чернігівської міської ради Чернігівської області допущені:

 

−Ведь Лаліта Віталіївна;

−Іваницька Наталія Анатоліївна;

−Луценко Сергій Андрійович.

 

До участі у конкурсному відборі на посаду директора спеціалізованої загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов допущені:

–Бугайова Олександра Володимирівна;

–Горнюк Наталія Миколаївна;

–Колесник Оксана Петрівна;

–Ячний Геннадій Миколайович.

 

І. Питання на перевірку знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти

Закон України «Про освіту»

1.Види освіти (ст. 8).

2.Форми здобуття освіти (ст.9)

3.Складники освіти (ч. 1 ст. 10).

4.Інклюзивне навчання (ст. 20).

5.Керівник закладу освіти (ст. 26).

6.Колегіальні органи управління закладів освіти (ст.27).

7.Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти (ст. 30).

8.Особливості відносин між закладами освіти та політичними партіями (об’єднаннями) і релігійними організаціями (ст. 31).

9.Академічна доброчесність (ст.42).

10.Інституційний аудит (ст.45).

11.Моніторинг якості освіти (ст. 48).

12.Права здобувачів освіти (ч. 1 ст. 53).

13.Обов’язки здобувачів освіти (ч. 3 ст. 53).

14.Права педагогічних працівників (ч.1 ст. 54).

15.Обов’язки педагогічних працівників (ч. 2 ст. 54).

 

Закон України  «Про загальну середню освіту»

1.Поняття загальної середньої освіти (ст.3).

2.Завдання загальної середньої освіти (ст. 5).

3.Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (ст.9).

4.Створення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти (ст. 11).

5.Термін навчання для здобуття повної загальної середньої освіти у закладах загальної середньої освіти (ст. 12).

6.Наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти (ст. 14).

7.Освітня програма закладу загальної середньої освіти (ст. 15).

8.Навчальний рік та режим роботи закладу загальної середньої освіти (ст. 16).

9.Зарахування учнів (ст. 18).

10.Учасники освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти (ст.19). 

11.Педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти (ст.25).

12.Трудові відносини в системі загальної середньої освіти (ст. 26).

13.Атестація педагогічних працівників (ч.1, 2 ст. 27).

14.Поняття Державного стандарту загальної середньої освіти (ст. 30).

15.Атестація та оцінювання знань учнів (вихованців) (ст. 34).

 

ІІ. Питання на перевірку знань Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти
«Нова українська школа» на період до 2029 року

1.Мета Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

2.Реформування педагогіки загальної середньої освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

3.Реформування системи управління загальною середньою освітою   відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

4.Реформування структури загальної середньої освіти   відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

5.Реформування системи державного фінансування загальної середньої освіти   відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

6.Випускник нової української школи – це…

7.Реформування змісту загальної середньої освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

8.І етап реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

9.ІІ етап реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

10.ІІІ етап реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

11.Ключові компетентності відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

12.Сутність педагогіки партнерства у Новій українській школі.

13.Очікувані результати реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

14.Обсяг фінансових, матеріально- технічних, трудових ресурсів реалізації Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

15.Заходи щодо створення умов для інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року.

ІІІ.Ситуаційне завдання ( зразок)*

До Вас, як до директора закладу загальної середньої освіти, прийшли батьки майбутнього першокласника з метою зарахування дитини до першого класу Вашої школи. В ході бесіди з батьками з’ясувалося, що вони проживають за адресою, яка не закріплена за територією обслуговування закладу освіти.

             Ваші дії, як керівника закладу освіти, якщо батьки наполягають на зарахуванні дитини саме до Вашої школи?

*Ситуаційні  завдання розв’язуються письмово. Усі кандидати розв’язують однакові ситуаційні завдання. На виконання ситуаційного завдання відводиться 30 хвилин.

Під час оцінювання професійної компетентності кандидатів за результатами розв’язання ситуаційного завдання за кожною окремою вимогою виставляються такі бали:

2 бали - кандидатам, професійна компетентність яких відповідає вимозі та які виявили глибокі знання, уміння, компетенції, необхідні для ефективного виконання посадових обов’язків;

1 бал - кандидатам, професійна компетентність яких відповідає вимозі в обсязі, мінімально достатньому для виконання посадових обов’язків;

0 балів - кандидатам, професійна компетентність яких не відповідає вимозі.

Кандидати, які під час розв’язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до чергового етапу конкурсу.

 

Презентація та критерії оцінювання перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти

            Кожен кандидат публічно та відкрито презентує перспективний план розвитку закладу загальної середньої освіти.

Для оцінювання результату публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти використовується така система:

2  бали  виставляється кандидатам, які в перспективному плані повністю розкрили всі напрямки роботи закладу освіти;  

1 бал виставляється кандидатам, які частково розкрили перспективи розвитку закладу освіти;  

0 балів виставляється кандидатам, які не окреслили перспективи розвитку закладу освіти.

Кандидати, які під час проведення публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти отримали середній бал 0,5 або нижче вважаються такими, що не пройшли конкурсний відбір.

Осінні канікули в ЗЗСО №21

Цікаво й змістовно організували осінні канікули класні керівники закладу загальної середньої освіти №21. Учні молодших і 5-х класів відвідали піцерію. Шестикласники грали в боулінг, садили дерева. Учні 8-А і 8-Б класів долучилися до перегляду історичного фільму «Захар Беркут». Збагатилися позитивними емоціями, помилувалися красою природи десятикласники під час прогулянки до міського парку культури, річки Десни. Працювали також різні гуртки. Теплі дні золотої осені подарували й справді веселе дозвілля нашим школярам.

Семінар-практикум шкільних бібліотекарів у ЗЗСО №27Семінар-практикум шкільних бібліотекарів у ЗЗСО №27

16 жовтня 2019 р. на базі  ЗЗСО№ 27 відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів  на тему  «Використання можливостей інформаційно-комп’ютерних  технологій в роботі шкільної бібліотеки. Створення і ведення сайту шкільної бібліотеки».

Метою даного семінару є підвищення професійної компетентності шкільних бібліотекарів, упровадження та використання  інформаційно-комп’ютерних  технологій до організації роботи шкільних бібліотек.

Учасників семінару гостинно запросили в актову залу, де заступник директора з навчально-виховної роботи  Л. Тарасенко презентувала колектив школи і його роботу.    

Методист В. Борсук   розповіла про  зміни в роботі  шкільних бібліотек.

Завідувачка бібліотеки С. Ситникова розповіла про використання традиційних та інноваційних методів  в роботі шкільної бібліотеки. 

Практичні заняття із бібліотекарями провели  Євтушенко Наталія Василівна – доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Ушинського та Тихоненко Оксана Олексіївна – старший викладач цієї ж кафедри. Вони звернули увагу на створення сайту, е-портфоліо,  блогу шкільної бібліотеки.      

Наприкінці бібліотекарі шкіл  відзначили важливість та необхідність проведення таких заходів в умовах сьогодення.

Назва закладу освіти: Чернігівський дошкільний навчальний заклад №42 «Русалонька» Чернігівської міської ради Чернігівської області. 

Вакантні посади: 1. Музичний керівник - 1 ставка.

2. Вихователь - 2 ставки. 

Адреса закладу освіти: м. Чернігів, вул. Попудренка, будинок 18. Тел.: 678-507.

Спортивна розвага "Козацькому роду нема переводу" у ЗДО №74

Залучення дошкільнят до джерел національної історії і культури, сприяння процесу їх патріотичного виховання, осмисленню себе як частини великого українського народу, пробудження в кожного вихованця національної свідомості, фізичне і моральне загартування – один із пріоритетних напрямків діяльності дошкільного закладу. Консолідуючим чинником в реалізації концептуальних завдань Стратегії національно-патріотичного виховання  для педагогічного колективу є забезпечення системного підходу.  До циклу освітньо-виховних та методичних заходів, передбачених планом роботи на навчальний рік входить організація і проведення тематичної спортивної розваги «Козацькому роду нема переводу», який цьогоріч відбувся в ЗДО № 74 16 жовтня.

Назва закладу освіти: Чернігівський дошкільний навчальний заклад №69 «Струмочок» Чернігівської міської ради Чернігівської області.

Вакантна посада: 1) вчитель-логопед - 1 ст.;

2) вихователь - 1 ст.

Адреса закладу: м. Чернігів, вул. Захисників України 11-В, тел. 3-80-84.

 

Педагогічна рада у ЗЗСО №36

ЗЗСО №36 – Школа сприяння здоров’ю. 16.10.2019 року у закладі відбулася педагогічна рада за темою "Практичне та теоретичне заняття за оздоровчою та реабілітаційною методикою Голтіса «Зцілювальний імпульс»". Мета: використання педагогічними працівниками закладу освіти методики під час проведення з учнями фізкультхвилинок, рухливих перерв, на уроках фізичної культури та в ГПД.

До роботи педагогічної ради долучилися  Олег Бурий  та Володимир Тригубов, експерти-консультанти з питань здорового способу життя (учні та послідовники Голтіса).