Зустріч з офіцерами ОК Північ у ЗОШ №20Зустріч з офіцерами ОК Північ у ЗОШ №20Зустріч з офіцерами ОК Північ у ЗОШ №20

Сьогодні, 13 грудня, в бібліотеці ім. Довженка відбулася зустріч учнів 10 класів Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 зі старшим офіцером відділу цивільно-військового співробітництва військ оперативного командування «Північ» капітаном  Тарасом Васильовичем Пененком й старшим офіцером прес-центру ОК «Півнч», військовослужбовцем бойової 72 омбр Оленою Мокренчук, яка, до речі, є журналістом та істориком. Обидва офіцери є волонтерами та учасниками ОСС.

Учні дізналися про роботу, яку проводять спеціалісти відділу: поновлення інфраструктури, допомога як військовим, так і мирному населенню регіону, забезпечення медикаментами та одягом, налагодження зв’язків.

Крім того, Олена Мокренчук є автором книги, яка розповідає про життя тварин в зоні проведення ООС.

Учні із задоволенням вислухали гостей, поставили їм свої запитання, побажали успіхів в їх нелегкій праці.

Майстер-клас у ЗОШ №20Майстер-клас у ЗОШ №20Майстер-клас у ЗОШ №20Майстер-клас у ЗОШ №20

Дуже подобається, коли діти самі проявляють ініціативу. Залишається тільки трохи скорегувати роботу і вперед! Залишається тільки трохи скорегувати роботу і вперед! Вже другий рік поспіль дівчата  нинішнього 7-Б (класний керівник Золот Вікторія Сергіївна) працюють в екологічній агітбригаді та пропонують заходи, пов’язані зі збереженням навколишнього середовища. Лідер цієї дитячої групи,  Подоляко Крістіна, постійно пропонує учням молодших класів цікаві майстер-класи. В минулому році агітбригада запропонувала виготовлення годівнички для птахів з-під упаковок для сока. В під час місячника довкілля дівчата планують разом з учнями 4 класів зробити підставки для олівців і ручок з пластикових бляшанок.

Але сьогодні дівчата вирішили просто створити новорічний настрій. Вони разом з учнями 3-Б і 3-В створювали сніжинки. Діти дуже старались… Що з цього вийшло, дивиться самі.

"Маленьке Міністерство початкової школи" в ЗЗСО №3

Серед учнів 3-4-х класів в ЗЗСО №3 створили "Маленьке Міністерство початкової школи" (ММПШ) від кожного класу було обрано по 3 представники-міністри освіти, культури та спорту. Кожен обраний учень буде відповідати саме за свій напрямок роботи. Засідання ММПЧ проходитиме один раз на два тижні, де всі присутні будуть висловлювати побажання та пропозиціїї класу для удосконалення начальної та виховної роботи в школі.  Кожен клас самостійно обрав учнів яким довірити таку важливу місію анонімним голосуванням.

Методичний тиждень в ЗЗСО № 21 «Від творчого учителя до творчого учня»

У грудні традиційно в нашій школі пройшла декада педагогічної майстерності під гаслом «Від творчого вчителя до творчого учня». До організації та проведення показових уроків та заходів були залучені не лише вчителі, а й батьки учнів та вихователі ДНЗ № 19 м. Чернігова, з яким тісно співпрацює заклад освіти. Адже наступність змісту дошкільної та початкової освіти залишається пріоритетним напрямком методичної роботи, особливо в контексті Нової української школи. Така робота сприяє створенню сприятливого середовища ефективності освітнього процесу.

Сучасно й цікаво проходили показові уроки відповідно до програми Нової української школи з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, завдяки суттєвому матеріальному забезпеченню в рамках освітньої реформи.

Під умілим керівництвом своїх наставників учні залюбки працювали в парах, групах, змагалися, дискутували, декламували, творили своїми руками.

Кожна класна кімната перетворилася на чарівну казкову майстерню, де плідно та згуртовано працювали вчителі  й учні. Уроки надихали та вражали, а справжні бджілки – трудівниці збирали свій нектар з кожної своєї квіточки-дитинки. Проведені заходи охоплювали різні сфери діяльності учасників освітнього процесу, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному й творчому розвитку дітей і педагогів. Неповторними емоціями були насичені зустрічі першокласників зі своїми вихователями.

Кожен день став яскравою сторінкою в житті нашої шкільної родини, а кожен учитель показував своїм дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіху кожного.

Гостинно відкрили для учителів шкіл №№ 21 та 18 і свої двері вихователі ДНЗ № 19. Вони провели цікаві та змістовні заняття, які перенесли усіх присутніх у зимову казку.

Така співпраця надихає, спонукає до ще більшої творчості та креативності.

І ми маємо надію, що зерна доброти й творчості, посіяні у маленькі дитячі душі, згодом проростуть міцними паростками знань.

Ми пишаємося нашими учнями! Ми працюємо для них! Ми віримо в них.

Заходи до Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС у СЗОШ №2

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в СЗОШ №2 проведено тематичні  години спілкування, бесіди за круглим столом, оформлено  стіннівки. До музею школи запрошено учасника ліквідації аварії на ЧАЕС Кульчиковського Ігора Георгійовича, який провів бесіду з учнями  на тему: «Рятувальники АЕС на варті безпеки ядерного об’єкту». Діти з цікавістю слухали розповідь, задавали питання, розглядали медаль, подяки та фотографії ліквідації та сьогодення. Завдяки мужності та героїзму таких людей продовжується життя в країні.

Тиждень права у ЗОШ №17

З 10 по 14 грудня у школі № 17 проходив тиждень права, протягом якого відбувалися такі заходи: Всеукраїнський урок права, перегляд фільму "Еволюція прав людини", для учнів 1-6 класів старшокласники підготували та провели лекторій "Права дитини", у 8-11 класах була конференція "Захист прав людини у світі", працювала виставка літератури "Право у твоєму житті", виставка малюнків "Мої права", у 1-4 класах проводилися бесіди та перегляд мультфільмів про права та обов'язки дітей, виступили працівники Юстиції на тему "Торгівля людьми", відбулася зустріч з інспектором ювенальної превенції  лейтенантом поліції Леоненко Андрієм Володимировичем зі слухачами 7-9 класів на тему "Адміністративна відповідальність неповнолітніх". Протягом тижня діти поповнювали свої знання з правових тем. Вкотре було наголошено про важливість прав людини, про гідне життя, та що дотримання прав людини неможливе без виконання обов'язків.

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Шевченка запрошує...

Юний друже!
Для тебе весь день цікавих занять з чаюванням та теплою атмосферою в колі успішних студентів!

🙆 Маєш грандіозні плани на власне майбутнє?
🏆 Хочеш дізнатися про шлях до успіху?
👩 Тобі бракує знань, як досягти мети?

ТОДІ ЧЕКАЄМО САМЕ НА ТЕБЕ!

10:00 - актова зала університету.
Інформація приймальної комісії або "Як розвіяти МІФИ та як оминути підводні рифи вступної кампанії і стати студентом «свого» універу?"

11:00 – У Тебе є чудова можливість спробувати себе у різноманітних цікавинках та познайомитись з факультетами:

Для цього переходь за посиланням https://goo.gl/forms/wbebVYWnaBhtixej1
Участь за попередньою реєстрацією (кількість учасників обмежена) 

* Танцювальний майстер-клас з contemporary «Танцюй разом з НУЧК!» 
* Для амбітних і рішучих - кращий твір англійською мовою (деталі за посиланням http://philology-chernihiv.com.ua/?fbclid=IwAR0PHWe8zVhPLo-S1jQ4oTO2u_bCudAix-sGFUBdz2iBH6VKj7SOqd1PDys
* Інтерактивна історична гра «100 років Української революції»
* Секрети розробки дизайну мобільного додатку та створення інтерактивних прототипів
* Workshop «Як спроектувати своє майбутнє?»
* Професійна діагностика за допомогою метафоричних карт
* Майстер-клас з акторської майстерності «Передноворіччя»
* «Малюємо Україну». Зроби це у різних графічних редакторах
* Speaking club «Extra English»
* Інтерактивна програма «Інтелектуальний пікнік»

Семінар для вчителів початкових класів

        12.12. 18 р. на базі ЗОШ № 29 відбувся семінар для вчителів початкових класів на тему «Активізація пізнавальної діяльності учнів». Учасники семінару ознайомилися з організацією освітнього середовища в класах НУШ, з роботою шкільного методичного об’єднання початківців, а також відвідали уроки вчителів: Шльончик С.А., Меньок Т.В., Копелєвої О.Г., Городної О.І.

Шкільна служба порозуміння у дії!

11.12.2018 учениці 9-х класів гімназії №31 презентували "Шкільну службу порозуміння" для студентів Чернігівського кооперативного коледжу. Говорили про медіації. 

Медіація - це метод у якому нейтральна сторона допомагає сторонам варіант вирішення конфлікту. 
У гімназії служба порозуміння працює з листопада 2018 року, а медіатори провели свої перші медіації.

До Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС у ЗОШ №17

У ЗОШ №17 відбулися заходи до Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС, а саме: 

клас-бесіда «Чорнобильська трагедія; як це було», клас-бесіда «Чорнобиль. Дні випробування та сподівань», клас-бесіда «Мужність і біль Чорнобиля», клас-бесіда «Відлуння Чорнобильської катастрофи», клас-бесіда «Ці люди врятували нам життя!», клас-бесіда «Герої нашого часу», 7 клас « Скорботний янгол Чорнобиля», 8 клас -«Чорнобиль-трагедія ХХ століття», 9 клас- «Пам'ять Чорнобиля», 10 клас-бесіда «Чорнобильська катастрофа-міфи і реальність», 11 клас -«Рятувальники АЕС – на варті безпеки ядерного об’єкту».   Учителем  історії проведено  урок  мужності у 8 класі «Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕС». Шкільним бібліотекарем Єгоровою Г.П. оформлено тематичні експозиції, виставку інформаційно-довідникової літератури, присвячених річниці Чорнобильської трагедії.