Міжнародна співпраця ЧПЛЗТ

18 лютого 2019 року в рамках міжнародної співпраці до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту в котре завітав Крістіан Вексель, викладач професійної школи ім. Йоханн-Бірвірт-Шуле м. Меммінген (Німеччина). 

Крістіан провів практичне заняття для викладачів та майстрів виробничого навчання електромонтажних професій по застосуванню програмного реле Siemens Logo з метою його подальшого впровадження в освітній процес ліцею. Також ведеться робота над створенням ще трьох робочих місць по вивченню програмування та монтажу Siemens LOGO для учнів електромонтажників.

Крістіан Вексель також відвідав Чернігівський ліцей №22, був присутнім на уроці німецької мови.

Майстер-клас у піцерію в рамках декади профорієнтації у ЗОШ №20

Як гарно відчути себе майстром смачної справи! Саме ці почуття вразили учнів 2-В класу (кл.керівник Інна Іванівна Авраменко) Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 20, яких запросили на майстер-клас у піцерію «Челентано» в рамках декади профорієнтації.  Ще б пак! Піца, зроблена власноруч – це ж найсмачніша страва! Хто знає, може трапитися і таке, що хтось з сьогоднішніх учасників майстер-класу стане справжнім майстром по виготовленню піци. 

Дружба школи з заповідником «Чернігів стародавній»

      Шкільне життя. Яке воно? Різне, але цікаве. Це і повторення домашнього завдання, і практичні та лабораторні роботи, і захист творчих проектів, і екскурсії в шкільному музеї. Згадуються ж  потім, у дорослому житті, найцікавіші та найзмістовніші заходи. А проводяться всі ті заходи не тільки для того, щоб їх згадувати,  але,  насамперед,  щоб визначити вподобання та інтереси учнів, які б стали в нагоді  у майбутньому.

     Саме тому стало доброю традицією проведення предметних тижнів у чернігівській  ЗОШ №34. Протягом таких тижнів вчителі проводять відкриті уроки, конкурси, квести, конференції. Все це спонукає вчителів до самовдосконалення, а учням допомагає розкрити свої можливості й таланти.

     Ще одна прекрасна традиція нашої школи - це запрошення співробітників Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» до співпраці в рамках предметного тижня історії та географії. 2018-2019 н.р. не став виключенням. З 11 до 15 лютого 2019 року тривав наш предметний тиждень. Ми знову запросили  друзів із заповідника. Цього разу  нас відвідали: Василенко А. А., Рига Д. В., Литовченко О. Л., Глухенький А. А., Новик Т. Г., Непотенко І. В. Вони виступили з цікавими розповідями та демонстрацією відеоматеріалу  про Антонієви печери, легенди стародавнього Чернігова, гетьманів України, вихідців з Чернігівщини. Особливість просвітницької роботи заповідника ще й в тому, що співробітники привозять із собою пересувну виставку, в якій представлені унікальні експонати (старовинні ікони та книги, рушники 17 – 19 ст., археологічні знахідки з місцевих розкопок). 

    І кожного разу вони дивують  вчителів  та учнів чимось новим і цікавим! Ці люди закохані у свою справу - беруть участь в археологічних розкопках на території Чернігова та області,  досліджують  історичні знахідки, пишуть наукові статті. Таким чином вони здійснюють зв'язок минулого з сучасністю.

    Велику допомогу в організації таких заходів завжди надають: завідувачка науково-просвітницького відділу заповідника Гаркуша А. Б. та заступник генерального директора Хомич В. К.

    Адміністрація та педагогічний колектив ЗОШ № 34 висловлюють щиру подяку співробітникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за плідну співпрацю у вихованні високих моральних цінностей у підростаючого покоління.

            Автор статті: вчитель історії Бондаренко М. П.

Творчий проект «Народ скаже, як зав’яже!» у СЗСШ №1

У  СЗСШ № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов у рамках Днів початкової школи  «Веселкові тижні»  відбувся творчий проект «Народ скаже, як зав’яже!», присвячений Дню рідної мови. Учні 2-4 класів досліджували  народні приказки і прислів’я. Кожен клас обрав тематику свого проекту (дружба, праця, Батьківщина, хліб тощо) і показав  учням  школи словесні народні перлинки, доповнивши  їх ілюстраціями, фотографіями, загадками тощо. Захід сприяв зацікавленості учнів усною народною творчістю, сприяв вихованню в учнів любові й повазі до рідного слова.

У зв’язку з тим, що в більшості чернігівських шкіл розташуються виборчі дільниці на виборах Президента України (31 березня), канікули рекомендовано перенести. На нараді директорів шкіл в Управлінні освіти Чернігівської міської ради було визначено, що оптимально зробити весняні канікули цього року з 28 березня по 2 квітня. І приступити до навчання 3 квітня.

На визначення тривалості канікул вплинула також і та обставина, що зимою через продовження канікул і карантин було втрачено чимало навчального часу - тож потрібно його надолужувати.

Чинні на сьогодні нормативно-правові акти віддають право остаточно визначати дати канікул безпосередньо керівникам навчальних закладів. Тож управління дає рекомендації та виступає координатором, але наказ про канікули видає директор кожної школи. Це означає, що в окремих школах Чернігова для оптимальної організації навчального процесу можуть бути прийняті й інші рішення.

Наприклад, у ліцеї №15 м. Чернігова немає виборчих дільниць і з 24 по 29 березня проводитиметься загальноукраїнська олімпіада з англійської мови. Приїде багато учасників, потрібні чимало аудиторій, організація харчування тощо. Логічно, якщо в цій школі дати весняних канікул будуть не такими як в інших.

Традиційно ж весняні канікули тривали з 25 по 31 березня.

«Олімпійське лелеченя» у ЗОШ №13

На базі  ЗОШ №13 проведено міський етап Всеукраїнського спортивного масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя». В заході взяли участь 14 команд від закладів  загальної середньої освіти Новозаводського району.

За результатами змагань місця розподілились таким чином:

1 місце – ЗОШ №18;

2 місце – ЗОШ №13;

3 місце – ЗОШ № 17.

Свято вдалося дуже емоційним, насиченим, енергійним.

Вітаємо!

ВІТАЄМО агітбригаду Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 «Здоров’я» за зайняте І місце у міському етапі ХІІ фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я-2019»! Ми пишаємось нашими учнями: Філон Аліною, Обломій Єлизаветою, Сапачовою Кристиною, Оніщенко Анною (10-Б клас) Голіковим Назарієм, Власенком Кирилом, Почтарем Дмитром, Наумовим Тимофієм (голос за кадром) (9-Б) та керівниками команди Шолом Ганною Іванівною, Єфімовою Оленою Григорівною.

Окрема подяка директору школи Малець Наталії Іванівні.

Спортивні змагання у ЗОШ №20Спортивні змагання у ЗОШ №20

Щороку спортивна зала Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 заповнюється вболівальниками команд, що беруть участь у традиційних змаганнях з перетягування канату. Цьогорічні змагання були присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Особисті зустрічі ще попереду, а сьогодні команди 8-10 класів змагались між собою, в черговий раз намагаючись довести, яка з команд найдружніша, найсильніша, найспортивніша.  

Дива не трапилось! Як і в минулому році почесне І місце виборола команда 10-А класу. А ось ІІ місце взяли новачки змагань – учні 8-Б класу. ІІІ місце в запеклій боротьбі виборола команда 9-Б класу. Ми вітаємо всіх учасників змагань і нагадуємо олімпійський принцип: головне не перемога, головне – участь! Особлива подяка вчителям фізкультури Ігорю Миколайовичу Тоцькому та Олені Леонідівні Тоцькій!

Метод проектів у ЗОШ №20Метод проектів у ЗОШ №20Метод проектів у ЗОШ №20

Сьогодні метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію для отримання знань, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні.

Впровадження методу проектів – це важка, але цікава робота. Для досягнення результатів потрібна значна кількість часу, а також серйозна самостійна робота кожного члена колективу.

Але це все не лякає вчителів початкових класів Катерину Вікторівну Коваленко (3-В) і Інну Іванівну Авраменко (2-В), які вже із самого початку навчання своїх учнів пропонують їм різноманітні проекти. Цієї зими учні 3-В класу працювали над проектом «Моя улюблена іграшка». Діти представили свої проекти у вигляді малюнків з описом, а потім розповідали про них своїм однокласникам.

А ось проекти учнів 2-В класу були присвячені екологічному вихованню та піклуванню про навколишнє середовище, а тому і назви проектів були відповідні: «Збережемо життя ялинці» і «Пташина їдальня». Роботи учнів вражають своїм різномаїттям, креативним підходом до завдання.

Сподіваємось, що така практика в початковій школі допоможе учням працювати і надалі і втілювати свої проекти в життя.

Підсумки міського конкурсу шкільних агітбригад "Молодь обирає здоров'я -2019"

З метою формування, популяризації, пропаганди та утвердження здорового способу життя серед дітей та молоді, запобігання негативним проявам серед підлітків, виявленню та підтримці талановитих підлітків  16 лютого 2019 року у Чернігівській загальноосвітній ЗОШ І-ІІІ ступенів №30 відбувся міський етап XIІ фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я - 2019».  Змагання за перемогу точилися у номінації "Літературно-музично-спортивна міні-композиція". Свої композиції на конкурсі представили команди 29 закладів загальної середньої освіти, а саме №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 36. Результати - у суддівському  протоколі. Відео виступів можна переглянути на каналі управління освіти.