Конкурс «Ми за здоровий спосіб життя!» у ЗОШ №20

За традицією в січні учні Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 беруть участь у традиційному конкурсі «Ми за здоровий спосіб життя!».

23 січня в актовій залі школи зустрілися активні учасники цього руху: 6-Б (кл.керівник Л.Г.Бабич), 6-В кл.керівник В.П.Ланько), 8-А (кл.керівник І.П.Полевик), 9-Б (кл.керівник Н.М.Васькова), 10-Б (кл.керівник О.Г.Єфімова). Команди підготували свої виступи з урахуванням вимог міського конкурсу. Виступи були яскраві, позитивні, динамічні. Учні продемонстрували свої таланти в танцях і піснях, вмінні триматися на сцені та представити свої команди.

Поважне журі,  в складі якого були директор школи Наталія Іванівна Малець, заступник директора з ВР Тетяна Володимирівна Веремієнко, учитель інформатики – керівник команди переможця у 2019 році Ганна Іванівна Шолом, учитель основ здоров’я Анна Володимирівна Коношевич та випускниця 2019 року Валерія Високос із задоволення дивились виступи учасників конкурсу а відмітили високий рівень підготовки учасників. Нагороджувались команди за різними номінаціями, отже кожна з них почула в свій адрес чимало добрих слів.

Сподіваємось, що на міському конкурсі «Молодь обирає здоров’я» команда школи виступить досить вдало.

Навчання з відпрацювання координації реагування у випадках надзвичайних ситуацій пожежного та техногенного характеру в ліцеї №22

На виконання наказу управління освіти Чернігівської міської ради від 23.12.2019 року № 381, 21.01.2020 року, у Чернігівському ліцеї № 22  було проведено навчання з відпрацювання координації реагування у випадках надзвичайних ситуацій пожежного та техногенного характеру.

Тренінг з надання першої невідкладної допомоги в ЗЗСО № 5

На годину спілкування до здобувачів освіти 10 – 11-х класів ЗЗСО № 5 завітали працівники Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Чернігівської міської ради. Фельдшери навчально-тренувального відділу Ланько І.М. і Суклета А.О. розповіли учням про основні правила домедичної допомоги при невідкладних станах у життєвих надзвичайних ситуаціях. В своїй лекції вони висвітлили такі основні питання як: зупинка кровотечі, допомога при опіках, переломах, зупинці дихання та серцебиття. Продемонстрували дії при потраплянні сторонніх тіл до дихальних шляхів, при втраті свідомості та епілептичному нападі. Діти уважно, із зацікавленістю слухали інформацію, задавали питання та активно брали участь у практичних завданнях. Щиро дякуємо фельдшерам навчально-тренувального відділу за цікаву, змістовну розповідь.

Зустріч з представниками Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

23 січня в 10-11 класах ЗЗСО № 6 представники Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели просвітницький захід "Неповнолітні та поліція". Були розглянуті питання про адміністративні правопорушення, адміністративну і кримінальну відповідальність, правила спілкування з поліцією при затриманні, права неповнолітнього на захист та як отримати допомогу.

Семінар-практикум для практичних психологів у ЗЗСО №10

На базі ЗДО №10 відбувся семінар-практикум для практичних психологів на тему «Арт-терапевтична робота з емоціями страху, гніву, образи тощо. Матеріалізація негативних емоцій та їх драматизація». Майстринями сучасних арт-терапевтичних технік  виявилися практичні психологи  Вареник М.А (ЗДО №10) та Карась М.О. (ЗДО №30), які із задоволенням поділилися з колегами власним досвідом.

Засідання творчої майстерні вихователів груп раннього віку в ЗДО №35

У місті проходять засідання творчої майстерні вихователів груп раннього віку і 23 січня естафету прийняв ЗДО №35, запросивши педагогів у чарівну подорож казкою «Рукавичка» (вихователь Купа Л.О.) з використанням бізібордів та у подорож на море, разом з мамами малят (вихователь Сергієнко О.В.). Творчий колектив закладу поділився з присутніми досвідом використання в роботі з дітьми раннього віку ширм – трасформерів і бізібордів для розвитку дитячого мовлення, сенсорики, пізнавальних інтересів та творчості дитини.

День Соборності України в ЗЗСО №3День Соборності України в ЗЗСО №3День Соборності України в ЗЗСО №3День Соборності України в ЗЗСО №3

Благословенний будь, мій краю.
Моя земля, мій дивосвіт…
Сьогодні вся Вкраїна відзначає
День Злуки, день єднання первоцвіт.

 

День Соборності України - свято рідного краю, свято нашої держави. А чи знаєте ви, що означає слово соборність? Так, це –об’єднання. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.

До 101-ї річниці Соборності України учні та вчителі ЗЗСО №3 з задоволенням долучилися до флеш-мобу «єдності». Всі бажаючі, цього дня до школи прийшли в одязі синьо-жовтих кольорів або ж з елементами символіки в образі. Це символізувало єдність та неподільність нашої країни.

До св’ята була проведена колективна робота учнів над творчим завданням: за допомогою QR-кодів діти створили плакати "Плеяда відомих особистостей". Роботи учнів прикрасили вхідні двері кабінетів, об’єднали дітей  за спільними інтересами та згуртували.

 Також до Дня Соборності України учні 8-х та 10-х класів взяли участь у квесті під назвою "В єдності наша сила". Діти з захопленням виконували завдання та мандрували школою в пошуках локацій, в нагороду за вправність кожна команда отримувала одну з областей. Підбиттям підсумків квесту, стала спільно створена карта України - адже наша країна "одна, єдина, неподільна"! Всі отримали безліч позитивних емоцій та гарний настрій. Зі св'ятом тебе, Україно!

День Соборності у ЗЗСО №6

До Дня Соборності України у ЗЗСО № 6 відбулися виховні бесіди у 7-11 класах на тему «Україна Єдина», відкритий захід – година спілкування у 5-А класі була присвячена 101-річниці Дня Соборності України. Вчителем історії Царьовою Т.А. було представлено фото та відеоматеріали проголошення Акту Злуки у 1919 році. Діти підготували та презентували творчі проекти на теми «Державні символи України», «Народні символи України», «Цікаві факти про Україну» та інші, створені у творчих групах.

Впродовж дня на уроках музики школярі виконували гімн України, а на уроках мистецтва через малюнки передавали любов до рідної країни.

День Соборності у ЗЗСО №19День Соборності у ЗЗСО №19День Соборності у ЗЗСО №19

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу.

У ході відзначення Дня Соборності України 22 січня 2020 року  у ЗЗСО №19 було проведено години спілкування за темами: «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!», «Історичний урок єднання», «…Нам берегти тебе, Соборну і єдину і нам твою історію творить»,«Сила нації – в її єдності», провено ланцюги єдності «Україно! Твоя доля – єдність, злагода і воля», виставка стіннівок та малюнків «Україна єдина – Україна одна», боді-арт «Навіки будь єдина – моя ти Україна!».