Тиждень екології в ЗЗСО №21

Із 11-15 листопада у навчальному закладі було проведено тиждень екології.

Учні нашої школи брали участь у різних цікавих і змістових заходах.

Учні початкової школи провели ранкову зустріч «Про що розповість Червона книга (2-Б клас,  класовод  Сусло С.М.). Бесіду «Наша Земля» провела учитель  2-А класу Калюжна О.П.

П’ятикласники працювали над створенням проектів «Екологічними  стежками» під керівництвом учителя Скоба І.М.

Учні 6-х класів разом із учителем Мишкун Т.Г. створювали колажі на екологічну тематику, провели аукціон «Збережемо екологію рідної планети».

Гра-експрес «Екологічні проблеми сучасності дуже сподобалося семикласникам»

У 10 – А класі проведено брейн-ринг «Чистота рідного краю».

Завершився тиждень колективною роботою – створенням колективного стенду «Збережемо планету Земля».

Урок доброти в ЗОШ №21Урок доброти в ЗОШ №21

Домашні тварини з дитинства для людини є джерелом навчання  і дружніх стосунків.  Більшість дітей люблять тварин - вони милі, теплі і приємні.

Учні 6-Б класу побували на  Кінному дворі. Вони зібрали різноманітні смаколики та пригощали ними коней та собак. Діти отримали задоволення від знайомства з цими чудовими тваринами, дізналися багато цікавого з їхнього життя і навіть мали можливість власноруч погодувати та прокататися верхи на конячці Помпеї.

Такі уроки виховують любов до тварин, до вірності, відданості домашніх улюбленців, почуття відповідальності за приручених друзів, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.

«Еко місто» у ЗЗСО №28 (фоторепортаж)

З 8 вересня по 8 жовтня 2019 року у ЗЗСО №28 проходила акція зі збору батарейок «Eco Battle». Здобувачі освіти активно долучилися до акції та приносили багато батарейок за, які отримували еко-монети.

Зустріч з працівником Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації з нагоди Всесвітнього Дня захисту тварин

    4 жовтня в світі відзначають Всесвітній День захисту тварин. Напередодні, 3 жовтня, в 4 – А клас Чернігівської СЗОШ №2 завітала працівник Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської Обласної Державної Адміністрації Синіговець Віталіна Дмитрівна. Під час зустрічі учні дізналися про історію цього дня, про причини зникнення тварин з нашої планети, про необхідність відповідального ставлення до братів наших менших та довкілля. Віталіна Дмитрівна в цікавій і доступній формі розповіла  про тварин, які жили на нашій планеті сотні і тисячі років тому назад. Діти мали можливість побачити тварин, зовнішній вигляд яких було відновлено вченими за знайденими кістками. Наприкінці зустрічі Синіговець В.Д. презентувала 4 – А класу та школі книги «Цікаве про тварин Чернігівщини» та Екологічні календарі.

Фотозвіт про участь ЗОШ 13 у проекті "Щаслива лапа"Фотозвіт про участь ЗОШ 13 у проекті "Щаслива лапа"

2 жовтня 2019 року в ЗЗСО №13 у рамках «ІІ Всеукраїнського уроку доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), присвяченого Всеукраїнському дню захисту тварин, який відзначається 4 жовтня, проведено тематичних захід.

 

«Еко місто» у ЗЗСО №18

З метою підвищення обізнаності з управління відходами у закладах середньої освіти у Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ст. №18 запущено екологічний проект-гру «Еко місто».  Так, 24 вересня 2019 року пройшла зустріч з представником  «Еко місто» Михайлом Марухном, який прочитав лекції учням 3-5 класів «Велика шкода» від маленьких батарейок». Також в школі продовжується збір відпрацьованих батарейок серед учнів старшої  вікової категорії.

Конкурс  малюнків "Дій за ОЗОН" у гімназії №31... Ми всі несемося вдалину на одній і тій же планеті - ми екіпаж одного корабля.

Антуан де Сент-Екзюпері

          До міжнародного дня  охорони  озонового шару ( 16 вересня) в рамках екологічного волонтерського проекту «Ідіть добрими у світ природи» учні  7-х класів гімназії №31 гуманітарно-естетичного профілю під керівництвом учителя хімії, заступника директора з НВР Горнюк Н.М., учителя образотворчого мистецтва Шеньової О.В.  долучились до конкурсу  малюнків "Дій за ОЗОН" від Товариство Охорони Природи – ІІІ місце.

          Дослідження, пошук причинно-наслідкових  зв’язків, лаконічність,  креативність,  нестандартне представлення теми та   висока зацікавленість  учнів!!!

Ми кажемо: "Ні!"
- використанню аерозольних балончиків, освіжувачів повітря тощо;
-стихійним сміттєзвалищам;
-війні, ядерній зброї;
-хлорфтровуглеводням, хладоагентам, парніковим газам;
- спалюванню сміття, особливо поліетилену...

ЗЗСО №21 за чисте довкілляЗЗСО №21 за чисте довкілля

З метою екологічного виховання дітей та молоді, долучення їх до охорони довкілля і дбайливого ставлення до навколишнього середовища, учні та педагогічний колектив ЗЗСО №21 взяв участь в проведенні акції з прибирання зелених зон та їх благоустрою. 

До Всесвітнього дня прибирання «WorldCleanupDay» приєдналися здобувачі освіти гімназіїї №31

До дня міста Чернігова, до Всесвітнього дня прибирання «WorldCleanupDay»  21 вересня 2019 року за ініціативою адміністрації гімназії №31 була проведена дружня акція з прибирання зелених зон березового гаю за участю учнів, батьки, вчителів гімназії №31, ЗСШФМП №12, ГО «Еко Місто»!

Мета акції: привернути увагу до актуального питання охорони довкілля та дбайливого ставлення до навколишнього середовища, на власному прикладі показати важливість об’єднання зусиль громадян різних поколінь, громади задля реалізації суспільно-корисної мети, екологічного виховання нашої молоді!

На акцію запрошені еко активісти нашого міста Чернігова: голова ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько та інші представники цієї ГО, які надали практичну допомогу та мотивували підлітків порадами з власного досвіду.

До заходу долучились біля 160 чоловік , а саме: учні 10 класів та вчителі ЗСШФМП №12, учні 5-7 класів гімназії №31, вчителі, батьки учнів гімназії №31, відпочивальники.

Слід зазначити неймовірний запал енергії та позитивний настрій учасників акції, які своїми діями заохочували відпочивальників до відповідального та бережливого ставлення до оточуючої краси навколишнього середовища та безпосередніх дій щодо її захисту!

Слід зауважити, що сміття ( біля 110 кг) не було залишено на вихідні дні у парку, а було перенесено в прибудинкові контейнери!!!

Басейнового управлінння водних ресурсів.

Посол Чехії в рамках проєкту «План Б» завітав до ЗЗСО №3Посол Чехії в рамках проєкту «План Б» завітав до ЗЗСО №3

У рамках реалізації проєкту «План Б» у ЗЗСО №3 для учнів 4-х класів було проведено інтерактивний урок на тему «Велика шкода маленьких батарейок». На захід завітали посол Республіки Чехії в Україні – пан Радек Матула, а також працівниця Посольства – Аліна Чубко.

Представник ГО «Еко Місто Чернігів» Сергій Забара привіз до школи новий бокс для батарейок, адже діти активно долучилися до екологічної гри «Eco Battle», та приносять до школи рекордну кількість відпрацьованих батарейок.

Виховні заходи провела учениця 11-А класу нашої школи – Наливайко Діана, яка є еко-менторкою проєкту «План Б».

Діти залишилися в захваті від інтерактивних заходів та зустрічі з послом.

Представники Чехії на згадку про свій візит подарували школі цікаві книги та сучасні дидактичні матеріали для розвитку критичного мислення.