РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

АРХИВ

Екологічний конкурс "Замість ялинки - зимовий букет" у КПЗО "Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання"

Наближаються зимові свята і готуватися до них гуртківці Центру розпочали заздалегідь. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуку красуні-ялинки. Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можливо і без знищення дерев. У Чернігівському центрі дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання пройшов традиційний екологічний конкурс "Замість ялинки - зимовий букет". Такий екологічний захід вкотре спонукає замислитися над тим, що не варто знищувати дерева на кілька днів, коли гарна композиція чи новорічний букет, зроблені своїми руками, можуть прикрасити ваші оселі і створити святковий настрій. За рішенням конкурсного журі перемогу здобули: у номінації "Новорічна композиція" - робота "Чарівні черевички" Степаненко Степана (керівник Степаненко Г.В.), робота "Новорічна казка" Лабко Іллі (керівник Ганжук Є.О.), робота "Зима прийшла" Мишко Анни, Карпусь Анастасії (керівник Степаненко Г.В.). У номінації "Новорічний букет" - робота "Зустріч сезонів" Джум Софії (керівник Ладись Я.О.), робота "Новорічний чобіток щастя" Аль-Сайд Загера (керівник Степаненко Г.В.), робота "Новорічне натхнення" Веремеєнко Ульяни (керівник Ладись Я.О.). У номінації "Новорічний вінок" - робота "Новорічний віночок" - Кривди Івана і Павла (керівник Ганжук Є.О.), робота "Новорічний вінок" - Нікіфорова Лева (керівник Криволап Л.Ю.), робота "Дзвоники лунають" - Довгун Марка (керівник Степаненко Г.В.). У номінації "Стилізована ялинка" - робота "Шишки, жолуді, горішки" - Копил Юрія (керівник Ладись Я.О.), робота "Кулясте щастя" - Примака Кирила (керівник Примак М.М.), робота "Ялинка - веселка" - Шеремет Ксенії (керівник Ніколаєнко А.А.). У номінації "Картини" - робота "Зимове віконце" - Кирієнко Маргарити (керівник Криволап Л.Ю.). У номінації "Сувеніри, подарунки, прикраси, іграшки" - робота "Смайлик" - Примака Кирила (керівник Примак М.М.), робота "Зимова феєрія" - Ніколаєнко Дарії (керівник Ніколаєнко А.А.), робота" Політ фантазії "- Аліференка Івана (керівник Ніколаєнко А.А.), робота "Новорічний подарунок" - Почечуна Максима (керівник Примак М.М.), робота "Радість в пряниках" - Малишева Валерія (керівник Степаненко Г. В.). Створити свято у своєму домі не знищуючи природу - це зручно, гарно, актуально в наш час.

Загальнодержавна акція «Нагодуй птахів взимку» в ЗЗСО №5Загальнодержавна акція «Нагодуй птахів взимку» в ЗЗСО №5 

Ось і ми вирішили це перевірити. У ресторані групи “Смайлики” ЗДО №10 нам випала можливість побувати на майстер-класі з приготування власної піци під керівництвом талановитого вихователя - піцайоло Сизової Лідії Іванівни.

Святкування в ЗДО 60 Всесвітнього дня вторинної переробки "День без відходів"

Щороку 15 листопада у світі відзначають Всесвітній день вторинної переробки.
А чи знаєте Ви, що вперше такий захід провели жителі США ще у 1997 році.
Наші вихованці разом з педагогами приєдналися до святкування цього дня, який пройшов не тільки весело та цікаво, а й - пізнавально. Діти допомагали Лісовичку звільняти ліс від сміття, сортували його та відправляли на переробку. А ще у них була чудова нагода обміняти макулатуру та пластик, принесені з дому на подарунки. Можемо з гордістю сказати про те, що наші дітлахи знають не тільки чому потрібно сортувати сміття, переробляти його, а ще і як на цьому заробити!

Колектив екологічної просвіти Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 увійшов у сімку найкращих в Україні

З 03 по 05 листопада 2020 року Національним еколого-натуралістичним центром було проведено фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім».

Цей конкурс проводиться щороку з метою підвищення рівня екологопросвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти, формування екологічної свідомості та дбайливого ставлення до природи, активізації екологічного руху в Україні, привернення уваги місцевої влади, громадських та державних організацій до існуючих екологічних проблем.

У зв’язку із продовженням в Україні режиму адаптивного карантину, спричиненого поширенням епідемії вірусу COVID-19, Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» проведений в онлайн-режимі. Учасниками конкурсу стали 20 колективів екологічної просвіти – переможців обласних етапів конкурсу – з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, ІваноФранківської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.

За результатами презентації еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективів упродовж навчального року, конкурсних виступів колективів з теми «Країні Юннатії – 95!» та на підставі висновків журі конкурсу колектив екологічної просвіти «Зелена хвиля» Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Чернігівської міської ради Чернігівської області (Анна Бабич, Платон Небрат, Вікторія Силка, Марія Небрат, Денис Дорошенко, капітан колективу - Валерія Радіч, керівник – Євгенія Борок) отримав 40,6 бали та здобув перемогу в номінації «Відповідальність, енергія, дія».

За набраною сумою балів колектив посів 7 місце серед найкращих колективів екологічної просвіти України.
Нагадуємо, що вже стартував наступний ХХ Всеукраїнський конкурс колективів екологічної просвіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Земля – наш спільний дім». Тема конкурсу в 2021 році: «Атака вірусів. Врятуй планету!».

 Міжнародний день енергозбереження відзначили у Чернігівській ЗОШ №5

11 листопада відзначається Міжнародний день енергозбереження, основна мета якого привернути увагу громадськості до раціонального використання ресурсів, розвитку поновлюваних джерел енергії. У цей день відбуваються заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію, що і зробила у своєму «Еко-влозі» учениця 9-А класу ЗОШ №5 Радіч Валерія.

А здобувачі освіти 1-А класу під керівництвом класовода Єленич Любов Миколаївни висадили на шкільній території хвойні рослини. Тепер кожен бажаючий зможе помилуватися красою шкільного парку.

Підсумки обласного етапу Всеукраїнської акції «День юного натураліста»: ліцеїсти серед переможців

У березні-вересні 2020 року проведено обласний етап Всеукраїнської акції «День юного натураліста». За наказом Управління освіти і науки Чернігівської обласної держаної адміністрації від 02.11.2020 № 250, відповідно до рішення журі диплом переможців обласного етапу Всеукраїнської акції «День юного натураліста» нагороджено здобувачів освіти 1-5 класів Чернігівського ліцею № 22 Чернігівської міської ради (керівник Олена Петрова). На час проведення акції за участі юних ліцеїстів проведені наступні заходи: фотовиставки під рубриками «Посміхніться», «Людина і природа», виставки «Природа + фантазія» і «Підгодуй пташку взимку». Здобувані освіти брали участь у різноманітних заходах та конкурсах, що проходили під гаслом «У Юннатії кордонів немає».

 

Еко-ментори працювали в ЗОШ №20Еко-ментори працювали в ЗОШ №20

Протягом тижня в Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 працювали... еко-ментори. Знаєте, хто це? Люди, яких хвилюють проблеми навколишнього середовища і які знають і можуть навчити інших, як допомогти рідному місту зокрема і планеті загалом почати позбавлятися від сміття.

Еко-менторами в нашій школі є Анна Володимирівна Коношевич (КК 5-б класу, учитель предметів Природознавства та Основ здоров'я), Інна Іванівна Авраменко, (КК 4-В класу), Олена Валентинівна Терещенко (педагог-організатор) та Анна  і Дар'я Діхтяр, учениці 10-Б та 7-Б класів відповідно. Саме вони влітку стали учасниками тренінгів громадської організації Еко Місто, де набули необхідних знань, якими готові поділитися ними з іншими. Для перших лекцій були запрошені учні 3-5 класів, які дізналися про те, як можна запобігти появі зайвого сміття, використовувати речі повторно, без необхідності не купувати будь що. За активну роботу під час лекцій учасники отримали цікаві наліпки. Сподіваємось, що започаткував такі зустрічі, - ми разом зробимо перші кроки назустріч вільній від сміття планеті!

Екологічна акція в ЗДО №52 «Сонечко» «З’їв цукерку ― не сміти, з обгортки чудо ти створи»

Практично всі діти та дорослі ласунчики і обожнюють їсти цукерки. Буває так, що протягом дня у нас з’являється велика кількість різноманітних фантиків, яким пряма дорога на смітник. Однак, якщо є трохи вільного часу і крапелька бажання, з обгорток для цукерок можна зробити кумедні саморобки. Напередодні " Всесвітнього дня цукерки"  в ЗДО №52  відбулася екологічна акція: "З’їв цукерку не сміти, з обгортки чудо ти створи". Діти з фантиків робили цікаві поробки, грали в  ігри з цукерками та фантиками.

Міжнародний день захисту озонового шару відзначили в ЗЗСО № 5

16 вересня, в Міжнародний день захисту озонового шару, здобувачі освіти ЗЗСО № 5 взяли участь у різноманітних тематичних заходах. Учні 8-А, 7-А класів зіграли в екологічну гру «Дій за озон», яка в доступній інтерактивній формі навчає як же щоденними діями захищати озоновий шар, інформує про наслідки озонових дір для здоров’я людини та способи індивідуального захисту від ультрафіолетового випромінювання.   Учениця 9-А класу Радіч Валерія записала власний Еко-влог, в якому запропонувала заходи зі збереження озонового шару. 

Міжнародний день охорони озонового шару в ліцеї №15

Сьогодні, 16 вересня, в Міжнародний день охорони озонового шару в ліцеї №15 м.Чернігова був проведений флешмоб "Діти за озон". Під гаслом: "Ми - озончики завзяті - будем Землю захищати!", учні 6-А класу закликали всіх ліцеїстів до захисту озонового шару.