РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

АРХИВ
Листопад 2024 (76)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Урок пам’яті трагедії Чорнобиля

26.04.2021 р. виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та «після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті. Кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

Сумну дату в історії українського народу, 35-у річницю з дня аварії на Чорнобильській АЕС, відзначили вчителі та діти Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст.№18. Уроки пам'яті відбулися з використанням дистанційних технологій навчання.

Учні 2-Б класу побували на онлайн-уроці пам’яті трагедії Чорнобиля. Ознайомилися з подіями 1986 року. Послухали інтерв’ю ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Урок пам’яті трагедії ЧорнобиляУрок пам’яті трагедії ЧорнобиляУрок пам’яті трагедії Чорнобиля

ДО 35-Ї РІЧНИЦІ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Трагедія, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, навічно відбилася в людських долях та наших серцях. Вона стала болючою історією для всього світу. Аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики в світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей, сотні тисяч втратили здоров'я, житло, рідні міста і села. Наслідки цієї катастрофи досі остаточно не ліквідовані, але висновки світовою спільнотою зроблені.Нинішнє й прийдешнє покоління назавжди залишиться у неоплатному боргу, перед людьми, які ціною власного здоров'я й навіть життя захистили нас від страшної трагедії.

З метою вшанування пам'яті аварії на ЧАЕС, перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів у Чернігівському колегіумі № 11 були проведені такі заходи: лідери учнівського самоврядування долучилися до Всеукраїнського челенджу #Чорнобилю 35#Квітка Відродження, виховні години «26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії», «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять..», «Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра...»,  «Дзвони Чорнобиля», «Чорнобиль - біль у серці», «Ми пам’ятаємо 26.04.1986», тематичні малюнки «Чорнобиль – очима дітей».

Нехай ніколи й ніде не повториться шлях чорнобильської катастрофи, а пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.

Вшанування пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф у ЗЗСО № 5

26 квітня 2021 року минає 35 років з дня найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС, відлуння якої відчуваємо й досі. Здобувачі освіти ЗЗСО №5 долучилися до вшанування пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Діти малювали тематичні малюнки, відвідали пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи, розташований у нашому місті поруч з Красною площею. Класний керівник 7-А класу Кондратенко Н.М. провела з учнями онлайн годину спілкування, де діти ознайомилися з основними фактами трагедії, переглянули документальне відео «Чорнобиль. Як сталася аварія на ЧАЕС».Вічна і світла пам’ять тим, хто встав на боротьбу з невидимим ворогом – радіацією та ціною свого власного життя зупинив страшну світову катастрофу. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Заходи до відзначення роковин Дня Чорнобильської катастрофи у ЗОШ № 24Заходи до відзначення роковин Дня Чорнобильської катастрофи у ЗОШ № 24Заходи до відзначення роковин Дня Чорнобильської катастрофи у ЗОШ № 24

До Дня відзначення роковин Чорнобильської катастрофи у Чернігівській загальноосвітній школі І - ІІІ ст. № 24 пройшли тематичні години спілкування online "Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин", "Чорнобиль - біль і трагедія українського народу", "Чорнобиль-дзвін пам'яті".

26 квітня 1986 на Чорнобильській атомній електростанції відбулася катастрофа, яка стала найбільшою за всю історію атомної енергетики. Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток навколишньому середовищу і, в кінцевому рахунку, змінила хід історії. Жахливі наслідки відчуваються й досі, навіть через  три десятиліття.
Чорнобильська катастрофа перетворила ціле місто в пустелю і зробила з більшості оточуючих поселень небезпечну радіоактивну зону.
До річниці Чорнобильської трагедії в ЗЗСО №21 проведено онлайн години спілкування, а учні 10-го класу підготували тематичний фільм «Аварія на ЧАЕС – аварія людства».

"Відродити нашу Землю"

Щорічно 22 квітня відзначається Всесвітній День Землі - свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня - звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Цього року відзначається 51-ий День Землі. Його головними темами є відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьба з пандемією коронавірусу. Слоган Дня Землі 2021 - "Відродити нашу Землю".

Учні ЗЗСО № 21 прослухали цікаві та користі виховні години «Зелена планета», «Всесвітній День Землі», які змусили замислитися над цінністю природних ресурсів. Діти разом з батьками прибирали узбережжя річок та забруднені сміттям ділянки землі, Садили дерева, розчищали чагарники. Учні 6-8 класів творчо проявили себе та підготували стіннівки «Яскраве обличчя нашої Землі».  

Ми всі відповідальні за мир та гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Давайте використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя.

"Відродити нашу Землю""Відродити нашу Землю""Відродити нашу Землю"

"Відродити нашу Землю""Відродити нашу Землю""Відродити нашу Землю""Відродити нашу Землю"

Щорічно 22 квітня відзначається Всесвітній День Землі - свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Мета цього дня - звернути увагу на проблеми навколишнього середовища. 22 квітня проводиться безліч екологічних заходів. Цього року відзначається 51-ий День Землі. Його головними темами є відновлення біорізноманіття, кліматичні зміни та боротьба з пандемією коронавірусу. Слоган Дня Землі 2021 - "Відродити нашу Землю".

Учні ЗЗСО № 21 прослухали цікаві та користі виховні години «Зелена планета», «Всесвітній День Землі», які змусили замислитися над цінністю природних ресурсів. Діти разом з батьками прибирали узбережжя річок та забруднені сміттям ділянки землі, Садили дерева, розчищали чагарники. Учні 6-8 класів творчо проявили себе та підготували стіннівки «Яскраве обличчя нашої Землі».  

Ми всі відповідальні за мир та гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Давайте використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя.

Школярка з Чернігова перемогла у національному проєкті «Молодь дебатує»

Учениця 11 класу Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Анастасія Попело перемогла  у національному проєкті «Молодь дебатує». Це вже третя участь школярки у проєкті та перша перемога у фіналі. 

Фінал відбувся 25 квітня за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Реалізує проєкт в Україні громадська організація «Internationales Haus Sonnenberg». Фінальні дебати, у яких перемогла старшокласниця проходили на тему: «Чи повинна держава забезпечити дітям доступ до онлайн-навчання?». 

Щороку у проєкті «Молодь дебатує» беруть участь 70 шкіл в 20 регіонах України. До суперфіналу потрапило чотири учня – Анастасія Попело з Чернігова, Євгенія Подурець з Херсону, Дарина Лапчевська з Вінниці та Богдан Цюпка з Конотопу.  Члени журі високо оцінили рівень підготовки суперфіналістів, та відзначили участь Анастасії Попело як переможниці. 

«Дебати мені цікаві тим, що вони вчать висловлювати свою думку і дуже вдало формувати публічний виступ, але в той же час формулювати його таким чином, щоб нікого не образити і бути максимально толерантним», – розповідає Анастасія. За її словами, підготовка до участі в проєкті відбувається з допомогою вивчення джерел у ЗМІ, живого спілкування з експертами.  Допомагала у підготовці школярці її викладач Ірина Корх, яка характеризує переможницю як досвідчену дебатантку: «Вона гарна, розумна, наполеглива і креативна. Вміє влучно підібрати аргументи». 

На фінальних іграх до фіналістів звернувся заступник генерального консула Німеччини в Донецьку, в місті Дніпро Петер Герр: «Демократія означає мати голос та запитувати – лише тих, хто говорить, можуть почути – лише ті, хто відповідають, допомагають змінити. Я дуже радий, що ви, шановні учні, як зростаючі майбутні особистості, які будуть приймають рішення та нести відповідальність у вашій країні, практикуєте дискурс слів, обмінюєтеся думками, змагаєтеся аргументами та знаходите шляхи та рішення. Тим самим допомагаючи консолідувати та розширити демократичне суспільство України». 

Ініціаторка та голова проєкту в Україні, депутатка європарламенту Віола Фон Крамон під час звернення до учасників дебатів нагадала про місію проєкту: «Дуже важливо, щоб ви не лише навчались для навчання, але щоб з допомогою цієї програми ви дійсно отримали навички критично мислити і залишатись активними. У майбутньому незважаючи у якій структурі ви працюватиме важливо, щоб ви залишались активними та чесними людьми». 

Про проєкт: 

Ініціатива «Молодь дебатує» щороку реалізує в українських школах унікальний освітній проєкт в рамках якого учні проводять власні аналітичні дослідження з обраної тематики, зустрічаються з провідними експертами, беруть участь у семінарах та проводять дебати. Учнівські дебати побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років. Сотні тисяч німецьких школярів беруть участь в «Jugend debattiert», а на фінал приходить президент Німеччини. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів її автори вперше дозволили використовувати  іноземною мовою в Україні і з 2016 року більше 2000 українських взяли участь в проєкті.

Основна відмінність від інших форматів дебатів: перемагає той учасник або та учасниця, хто представить в процесі дискусії всі можливі аргументи по темі, використовуючи думки експертів та наукові дослідження. Тема в дебатах завжди формулюється як питання, на яке можна відповісти «так» чи «ні». Але однозначної відповіді немає — аргументи обидвох сторін мають знайти учасникі дебатів. Одне з головних завдань методики — навчити підлітків критичному мисленню та прийняттю зважених рішень.ї

Через карантинні обмеження змагання вперше були організовані онлайн.

#квіткаВідродження

ЗЗСО #3 м.Чернігова приєднався до челенджу #квіткаВідродження від Палацу дітей та молоді м. Славутич до 35 роковин Чорнобильської катастрофи.  Передали естафету Чернігівським закладам освіти, щоб долучитись до флешмобу, потрібно виготовити білу троянду з паперу в техніці "оригамі" та розмістити фото в соціальній мережі з хештегами #квіткавідродження #Чорнобиль #Славутич #Чернігів #третя_рулить #челендж #Chornobyl35 #35роковиниЧорнобильськоїкатастрофи

Конкурс "Вогняні історії" до Дня пам'яті аварії на ЧАЕС

Пошукова робота учениць 9-Б класу гімназії 31 Беляблі Поліни та Демчукової Кіри про Беляблю Михайла Васильовича, який після оголошення евакуації з Припяті ще три дні провів у місті...
Робота написана дівчатами у рамках обласного заочного конкурсі "Вогняні історії" до Дня пам'яті аварії на ЧАЕС.
"Живі" історії завжди вражають...