РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728 

АРХИВ
Листопад 2024 (71)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівській ЗОШ №27

15 лютого з метою вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівській ЗОШ №27 було проведено інформаційну хвилину "Час досі не загоїв рани", години спілкування: "Дорогами Афганістану", "Мій біль - Афганістан", "Спогади воїнів-афганців", "Ціна чужої війни" Учні разом з учителями переглянули відеосюжети  "Чужа та непотрібна війна: спогади учасників Афганської війни", "Афганська війна".

Профорієнтаційна робота з учнями ЗЗСО №5

За кілька місяців випускники шкіл стануть перед вибором професійного шляху. Для мотивації учнів заздалегідь ЗОШ №5 організовує профорієнтаційну роботу. Сьогодні на зустріч зі здобувачами освіти 9-А класу прийшли кандидати педагогічних наук, доценти кафедри мистецьких дисциплін факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка Силко Є.М. та Силко Р.М. Свого часу брати навчалися у нашій школі. Успішні в професії, вони наставляють школярів шукати себе і мати відповідні орієнтири вибору.

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав  у ЗЗСО №5

Світ ніколи не знав абсолютного миру - «гарячі точки» на землі є завжди. У 1979-1989 рр. війною калічило Афганістан. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат, з яких 150 тисяч - українці. 4 тисячі наших солдат загинуло. Очима афганців, нас теперішніх та очима істини - це війна загарбницька, але наші воїни тоді вважали, що виконують обов’язок перед державою, і вірно йшли на смерть під проводом злочинного радянського керівництва. Для нас воїни-афганці назавжди залишаться героями. На вшанування мужності і пам’яті учасників бойових дій на території інших держав у ЗЗСО №5 відбулись тематичні заходи: година пам’яті «Не твоя війна. Героям Афганської війни присвячується…», урок-роздум «Світ без «гарячих точок» та бібліотечний інформаційний портал «На їхню долю випала війна».

За підсумами І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» перемогу здобув ЗЗСО №34, ліцеї №22 і 15 - у призерах. Вітаємо!

Відповідно до наказу Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації від 28 жовтня 2022 року No 156 «Про проведення І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» у 2022/2023 навчальному році» комунальним позашкільним навчальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» у листопаді 2022 року - січні 2023 року проведено І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу».
На І (обласний) тур було представлено матеріали 8 музеїв військово-історичного, краєзнавчого та літературного профілів закладів загальної середньої освіти Чернігівської області, в тому числі 3-х ЗЗСО міста Чернігова.
Учасники подали на конкурс розробки екскурсій у друкованому вигляді та презентації до них на електронних носіях.
Роботи переможців і призерів І (обласного) туру конкурсу відрізняються повнотою та відповідністю наданої інформації, досконалим розкриттям змісту музейних експозицій, виховної спрямованості їх розділів, форм і засобів залучення експонатів та популяризації музейних колекцій.
Так, розробка екскурсії «У горнилі боротьби за єдину й неподільну Україну», вихованців гуртка «Патріот» Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 34 Чернігівської міської ради Чернігівської області (керівники Марія Бондаренко, Віктор Трухан), яка стала переможцем серед музеїв військово-історичного профілю, надає можливість дізнатися не лише про нелегкий героїчний шлях, який пройшли наші діди і прадіди, але й про сучасну молодь, яка пліч-о-пліч зі своїми батьками боронить рідну землю від російського агресора. Під час екскурсії ми знайомимось з подіями Української революції 1917-1921 років, зразками тогочасної зброї та військової форми, розділами, присвяченими бою під Крутами, початку Другої світової війни. У розділах, присвячених сучасній російсько-українській війні, бачимо зразки озброєння українських захисників, техніку зв’язку, засоби індивідуального захисту, сучасну бойову форму. Особливу увагу відвідувачів привертають стенди, які висвітлюють страшні картини результатів бомбардувань міста Чернігова, решток російської військової техніки та особистих речей ворога.
В оглядовій екскурсії «Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність» здобувачки освіти 10-В класу ліцею №15 м. Чернігова Холодняк Анастасії (керівники Юлія Кирилюк-Прядко, Валентина Руденок), яка посіла II місце серед музеїв військово-історичного профілю, висвітлюються події вигнання нацистських загарбників з Чернігівщини восени 1943 року та події сучасного виміру: Революція гідності, Майдан, АТО/ООС та початок повномаспггабної російсько-української війни.
Розробка екскурсії «У мужності є прізвище і вік» здобувачів освіти 11-Д класу Чернігівського ліцею No 22 Чернігівської міської ради Чернігівської області Носка Романа, Скоряк Анни (керівник Марина Пушок), яка посіла III місце серед музеїв військово-історичного профілю, висвітлює визвольну боротьбу нашого народу за свободу і незалежність від початку німецько-радянської війни, встановлення нацистського «нового порядку» в Чернігові до Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та героїв сучасної російсько-української війни.
Управління освіти Чернігівської міської ради вітає переможців конкурсу та висловлює подяку педагогам, які їх підготували. 

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівському ліцеї № 22Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівському ліцеї № 22Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівському ліцеї № 22

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

З метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівському ліцеї № 22 проведено години спілкування «Сторінками історії. Ми будемо памʼятати», «Афганістан. Крізь пекло війни», «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять», «Болить в душі моїй Афганістан».

У військово-історичному музеї Пам’яті захисників Вітчизни ліцею вчитель історії Пушок М. П. (для учнів 11 кл.) здійснила мандрівку в минуле «Афганська війна – як це було?», розповіла про події в Афганістані. Здобувачі освіти дізналися про випускника Чернігівського ліцею № 22 – Самострова К. М., який загинув 15 серпня 1985 року на цій війні.

У бібліотеці ліцею оформлено тематичну виставку літератури «Дорогами війни».

Пройшло багато років після Афганської війни, проте ця трагічна сторінка до цього часу залишилася в пам’яті людей. На жаль, багато з них не повернулися додому. Всі вони є жертвами радянського тоталітарного режиму, який відправив на смерть молодих людей заради своїх імперських амбіцій та злочинної зовнішньої політики. 

Вшанування пам’яті загиблих учасників бойових дій на території інших держав у ЗОШ №17

15 лютого з метою вшанування пам’яті загиблих учасників бойових дій на території інших держав у Чернігівській ЗОШ №17 були проведені наступні заходи:
у 9 класі 15 лютого відбулася виховна година «Афганістан болить в душі моїй». Ця дата приурочена до дня виведення військ з Афганістану в 1989 році. Учні переглянули документальний фільм «Останній солдат Афганістану». А також слухали доповіді учнів.
У 5-му класі проведено виховну годину «Наші українські воїни – учасники бойових дій на території інших держав».

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у ЗОШ №14

Хто не повернувся вічна пам'ять,
а живим щирі вітання
15 лютого 2023 року в ЗЗСО№ 14 з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав було проведено ряд виховних заходів інформаційного характеру: виставка літератури «Афганістан: біль і пам'ять…», виховний захід «Пам'ять без кордонів», проведена година пам'яті "Обпалені війною. Афганістан болить в моїй душі".
Діти з цікавістю прослухали історії про ті страшні події. Вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і з цікавістю переглянули відео та фотоматеріали про афганську війну.

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у ЗОШ №4

На виконання листа управління освіти Чернігівської міської ради від 15.02.2023 р. №2-08/64 та з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школі проведені заходи інформаційного характеру: тематична виставка літератури, статей, історичних документів на висвітлення подій бойових дій на території Республіки Афганістан «Чорна тінь Афганістану»; перегляд документального фільму «Останній солдат Афганістану»; інформаційно-просвітницькі години для учнів 2-4 класів «Їх молоде життя обірвала Афганська війна»; тематичні виховні години для учнів 5-9 класів; «Крізь пекло Афганської війни», «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», «Афганська війна – як це було?», «Події Афганістану на сучасний погляд».

Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школі №13Заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школі №13

Відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших
держав у школі відбувся відкритий захід під назвою "Чужа війна".
Учні 7 - В разом з класним керівником обговорили участь України у цій війні та вшанували полеглих хвилиною мовчання.