РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

АРХИВ
Грудень 2024 (6)
Листопад 2024 (116)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)

Вітаємо переможців обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року»

26-й рік поспіль проводиться всеукраїнський конкурс «Учитель року», мета якого – підвищення престижності професії вчителя у суспільстві, виявлення творчих компетентних педагогів в умовах розбудови Нової української школи.

18 лютого відбулося нагородження переможців та лауреатів другого туру всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2021». Найкращі педагоги та керівники закладів освіти спробували власні сили у номінаціях «Керівник закладу освіти», «Математика», «Трудове навчання», «Українська мова та література» і гідно пройшли всі конкурсні випробовування, продемонструвавши професійну майстерність, компетентність, свої творчі здобутки.

Упродовж другого туру проведено такі конкурсні випробування: «Контрольна робота», «Дистанційний урок», «Методичний практикум» у номінації «Математика»; «Дистанційний урок», «Методичний практикум», «Дорожня карта творчого проєкту» у номінації «Трудове навчання»; «Творча робота», «Дистанційний урок», «Аналіз поетичного твору» у номінації «Українська мова та література»; «Управлінський практикум», «Освітній проєкт», «Управлінська задача», «Фасилітаційна сесія» у номінації «Керівник закладу освіти».

Вітаємо представників шкіл міста Чернігова, які стали переможцями обласного другого туру конкурсу: Наталію Іваницьку, директора Чернігівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №35 Чернігівської міської ради, у номінації «Керівник закладу освіти» та Надію Нагорнюк, учителя математики Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19 Чернігівської міської ради, у номінації «Математика».

Як запобігти трагічним подіям, що стаються з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах? Поради МОН України

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.
Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків.
Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність є важливими завданнями для Міністерства.
Наявність відповідних професійних компетентностей у вчителів включено до професійних стандартів та стандартів підготовки. Обов’язковість формування цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі.
На сайті МОН можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів bit.ly/3axYT62. Зокрема, розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
Чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.
Також можна знайти матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.
Окрім того, у розділі розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечному користуванню інтернетом.
Хочемо повідомити, що діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами. І Міністерство постійно звертає увагу у своїх зверненнях до департаментів освіти і науки ОДА, щоб насамперед діти знали, куди вони можуть анонімно звернутися за допомогою.
Національна дитяча гаряча лінія:
0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)
116111 (безкоштовно з мобільних)
Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123

Героїв Небесної Сотні вшанували у ЗЗСО №3

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. Вся Україна згадує про подію, яка перегорнула нову сторінку в історії нашої Батьківщини – Революцію Гідності. Люди різного віку та статі йшли на протистояння злу і деякі, на жаль, втрачали життя. На цю непросту тему у ЗЗСО №3 з учнями провели години спілкування та флешмоб "Вони тримають небеса". Діти уважно слухали та дивувались тому, що ці події відбувались в наш час. На знак шани та гордості, учні виготовили паперових Янголів-Охоронців, які символізують воїнів, які загинули. У холі школи діти створили стіну пам’яті, прикріпивши сотню паперових Янголів, що символізує кількість померлих Героїв.

День рідної мови в ЗЗСО № 5

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає  вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина  ЗЗСО № 5. Здобувачі освіти 5-А класу змагалися в інтерактивній грі «Найрозумніший», поглиблюючи знання з української мови. Діти  5-Б класу довідалися про нові слова, відгадували загадки із «Хвилинок-цікавинок». Учні з 6-А, 6-Б, 7-А класів брали участь у загальношкільному заході «У гонитві за оцінкою»: пригадували вірші, розтлумачували значення слів, розв’язували кросворди, складали сенкани та акровірші. Дев’ятикласники брали участь у мовознавчій грі «Мовне караоке-кафе «Пузата хата». Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

Нація починається з колиски! Під патриотичну музику проводились сьогодні заняття, приурочені до цього свята у ЗДО №17.
Герб рідної держави всіх об’єднав в єдине ціле - і дорослих, і маленьких. Ось так, нам дорослим, варто вчити дітей власним прикладом любити рідну землю, пишатися і шанувати Україну - Соборну і не ділиму, бо це їм розбудовувати молоду державу, відстоювати МИР.

День Герба в ЗЗСО №21

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Цій визначній даті був присвячений виховний захід, який підготували учні 6-А класу (класний керівник Сердюк А.П.) . До проведення свята діти підготували малюнки із зображенням державного символу, підібрали цікаві історичні матеріали, поетичні рядки. Урочисто й зворушливо звучали із вуст школярів слова про те, що Державний Герб поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.

Цінуймо своє, шануймо символи! З Днем Державного Герба!

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в ЗЗСО №21

20 лютого вся Україна стає на коліна і схиляє голови, вшановуючи пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

Героями Небесної Сотні стали люди різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали головними цінностями для українців.

Вихованці ЗОШ №21 долучилися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні 9-А класу з класним керівником провели патріотичну виховну годину «Вони помирали, щоб жила Україна», яка зворушила та не залишила байдужим кожного з дітей.

Схилімо голови над загиблими героями! Пам’ятаймо їх!

Вшанування Героїв Небесної Сотні у ЗЗСО №6

19 лютого  в ЗЗСО№ 6 проводилися заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні. Відбулися години спілкування «Герої Майдану», відеобесіда «Жіночі обличчя революції», «Зима у вогні». У 7-8 класах було проведено інтерактивний захід  «Люди творять історію. Небесна сотня».  В цей день учні подивилися мультфільм «Історія України повна і безкомпромісна» та зробили яскраві листівки «Моя країна - Україна». У шкільній бібліотеці працює тематична виставка «Герої Небесної Сотні».

У ЗОШ №28 вшанували Героїв Небесної Сотні

За Героями небо плаче дощами…

Ми схиляємо голови перед подвигом їх…
Линуть-линуть соколики у вись журавлями…
І зростає щорічно Небесної Сотні стрій…
Тож цінуймо свободу і волю,

Бо за неї небайдужі платять життям…

19 лютого у ЗОШ №28 були проведені уроки мужності, присвячені Дню памʼяті Героїв Небесної Сотні, організована фотовиставка «Небесна Сотня. Вічна памʼять». До меморіальної дошки на фасаді школи були покладені квіти. Памʼять про загиблих на майдані вшанували загальношкільною хвилиною мовчання о 12:00.

Вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні у ЗОШ №14

     20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. В Чернігівській ЗОШ І-ІІІ ст. №14 відбувся урок-реквієм, приурочений цим трагічним подіям. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Молоді серцем, відважні, лицарі духу – Герої  Небесної сотні… Дякуємо  за Вашу рішучість, мужність, відвагу.