РОЗДІЛИ САЙТУ
- ⇒ Нормативна база
- ⇒ Дистанційна освіта
- ⇒ Нова українська
школа
- ⇒ Вступ до першого
класу
- ⇒ Профільна загальна
середня освіта
- ⇒ Національний
мультипредметний тест
- ⇒ Цивільний
захист
- ⇒ Матеріально-технічна
база закладів
освіти
- ⇒ Шкільний
громадський
бюджет
- ⇒ Стратегія розвитку
освіти Чернігівської
територіальної громади
- ⇒ Харчування
- ⇒ Доступ до публічної
інформації
- ⇒ Публічні закупівлі
- ⇒ Вакансії
- ⇒ Реєстрація в ДНЗ
- ⇒ ІРЦ
- ⇒ Телефони
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Український центр оцінювання якості освіти
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради
Youtube-канал управління освіти
ПРО УПРАВЛІННЯ
КАЛЕНДАР НОВИН
АРХИВ
«Ми діти твої, Україно!» Саме таку назву мав звітній концерт творчих колективів і окремих виконавців Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 в рамках міського конкурсу "Молоді таланти Чернігова-2020" Вперше в історії конкурсу було змінено формат, і тепер поважне журі завітало до школи для того, щоб оцінити кількамісячну працю наших творчих учнів. Здається, ми змогли здивувати наших гостей. Протягом 1,5 годин в актовій залі учні представляли на конкурс роботи в різних номінаціях: хорове мистецтво, вокальні ансамблі, театральне мистецтво, фольклор, окремі виконавці. Вальс під музику Євгенія Доги у виконанні ведучих концерту зірвав гучні оплески!!!
Взагалі ми поглянули на наших учнів трішки з іншого боку і були приємно здивовані...
Хочеться висловити ПОДЯКУ нашому режисеру-постановнику Ірині Іванівні Грабовий за яскравий сценарій і роботу з великою групою дітей, Купчиній Інні Василівні, керівнику хора, Веремієнко Тетяні Володимирівні, заступнику директора з ВР та Терещенко Олені Валентинівні, педагогу-організатору, за якісну організацію заходу. Головне, гарний настрій, відповідальність і зацікавленість всіх учасників супроводжували весь час підготовки та проведення концерту. Ми задоволені!
- Опубліковано: 27-02-2020, 17:00
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 597
|
27.02.2020 в рамках міського конкурсу "Молоді таланти Чернігова-2020" у школі №17 відбулась звітна концертна програма. Наші ведучі Позняк Ігор та Малиш Аліна запросили всіх у «Подорож гранями мистецтва». Разом з Крайновою Крістіною, Заболотним Богданом, Дриг Маргаритою, Кабенок Кристиною та Гончар Євгенією ми побували на вершинах танцю, з учнями школи помилувалися театральними пейзажами, з Гаркавим Костянтином гуляли фольклорними рівнинами, разом з Ребенок Лесею та Косовою Аліною відпочили біля моря пісень. Декілька місяців роботи і вся програма пройшла на одному подиху. Висловлюємо подяку педагогу-організатору Комок Ірині Олександрівні та активу учнівського самоврядування за організацію та проведення заходу.
- Опубліковано: 27-02-2020, 16:25
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 617
|
26 лютого 2020 року до гімназії 31 завітали представники асоціації Liouba Lorr'Ukraine, президент асоціації - Daniel Beddelem та партнери асоціації Marie Gehin, Dede Gehin. Вже багато років нас об'єднує спільна справа - любов до традицій та звичаїв нашої країни, яку активно пропагує Народний художній колектив ансамбль танцю "Веснянка", (керівник Ісупова Г.А., хореографи Адаменка В.Д., Двоєжон Н.М.). Вихованці колективу підготували нові танцювальні номери, з якими колектив поїде подорожувати Францією та прославляти Україну вже в липні 2020 року!
- Опубліковано: 27-02-2020, 12:34
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 629
|
Тема «Художньо-мовленнєвої діяльності дітей раннього віку» як в традиційному, так і сучасному трактуванні була розкрита в ДНЗ № 76 «Золота рибка» 26.02.2020 року. Яскравими проявами професіоналізму педагогів закладу були інтегровані заняття «Колобок у пошуках нових пригод» (досвід Кабакової Т.П.), «В пошуках загубленого намиста» (досвід Гребенюк Я.М.), «Рукавичка в пісочній країні» (досвід Карпенко І.С) та ін.., з використанням новітніх підходів. Багаторічною традицією нашого дошкільного закладу є спільна творча діяльність вихователів груп раннього віку під мудрим керівництвом наставника, «вихователя-методиста» Кабакової Т.П., яка сприяє становленню та зростанню молодого покоління педагогів. Їх дружній тандем вирізняється працьовитістю та відповідальністю, індивідуальністю та небайдужістю до справи, якою займаються.
- Опубліковано: 27-02-2020, 12:27
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 928
|
2 березня за підтримки Міністерства освіти і науки України (лист МОН України №4/435-20 від 28.01.20 р.) наш Фонд організовує у закладах дошкільної освіти України "ІІ Всеукраїнське заняття доброти" на тему: "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".
Конспект тематичного заняття для старшої групи «Тварини – наші друзі» із супровідною мультимедійною презентацією (розроблені спеціалістами БО «БФ «Щаслива лапа»), а також тематичні конспекти (розроблені та надіслані педагогами під час проведення І Всеукраїнського заняття доброти (1 березня 2019 р.)) можна завантажити за посиланням – https://is.gd/Kfbt31.
Якщо заклад освіти має бажання отримати електронний сертифікат учасника «ІІ Всеукраїнського заняття доброти», необхідно:
1. Заповнити заявку за посиланням (до 01.03.20 р.) – https://is.gd/RzziM8 (початок реєстрації - 06.02.20 р.).
2. Провести «заняття доброти» 2 березня 2020 року в 3-х і більше групах дитячого садка (якщо в ЗДО менше 3-х груп, то провести заняття в усіх існуючих групах).
3. До 04.03.20 р. надіслати фотозвіт (1 заняття – 1 фото) про проведене заняття та інформацію (назва навчального закладу, місто, кількість проведених «занять доброти») на електронну адресу – bioetika@happypaw.ua.
БО «БФ «Щаслива лапа» закликає не приносити/приводити на заняття доброти тварин, для яких перебування поза домівкою в багатолюдних місцях може бути стресовим! Дбайте про здоров'я ваших чотирилапих друзів.
Інформацію про ІІ Всеукраїнське заняття доброти можна знайти тут: https://happypaw.ua/ua/bioethics/news/one/11
- Опубліковано: 27-02-2020, 11:37
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 1271
|
26-27 лютого Центром ТОВРДМ була проведена відкрита особисто-командна Першість Центру туристсько-oздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю з пішохідного туризму, конкурс «В’язання вузлів» серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Чернігова, присвячену Дню пам'яті героїв Крут. Гуртківці та учні продемонстрували свої вміння і навички, які набули протягом навчання та підготовки до змагань.
У особистому заліку серед ЗЗСО міста перемогу здобули:
І місце – Грищенко Анастасія (ЗЗСО № 24);
ІІ місце – Коваленко Артем (ЗЗСО № 29);
ІІІ місце – Семирозум Євгеній (ЗЗСО № 10).
У загальному заліку місця розподілилися так:
І місце – ЗЗСО № 24;
ІІ місце – ЗЗСО № 29;
ІІІ місце – колегіум № 11.
Перемогу здобули в особистому заліку серед гуртківців Центру ТОВРДМ у віковій групі 4-5 класи:
І місце - Азаренко Марія (керівник Степаненко Г.В.);
ІІ місце - Мишко Анна (керівник Степаненко Г.В.);
ІІІ місце – Степаненко Степан (керівник Степаненко Г.В.);
у віковій групі 6-7 класи:
І місце – Анисенко Катерина (керівник Шарий В.П.);
ІІ місце – Пікуль Дмитро (керівник Шарий В.П.);
ІІІ місце – Семирозум Євгеній (керівник Степаненко Г.В.);
у віковій групі 8-9 класи:
І місце – Большак Олександр (керівник Руденко І.А.);
ІІ місце – Сочаво Світлана (керівник Овсяник І.А.);
ІІІ місце – Белявська Марія (керівник Степаненко Г.В.).
- Опубліковано: 27-02-2020, 11:25
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 615
|
- Опубліковано: 27-02-2020, 10:32
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 717
|
Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу
- · Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!
- · Основна теза: Захворів – сиди вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.
- · У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря
- · Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.
Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?
· На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.
- · Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.
- · Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
- · Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.
Хто є групою ризику?
- · Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.
- · Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)
- · Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)
- · Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин
- · Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин
- · Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири).
Як можна заразитися, Як передається вірус?
- · Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. · Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).
- · На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.
- · Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
- · Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
Як довго вірус живе на поверхнях?
- За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Рекомендації як убезпечити себе від зараження:
1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
- · тривалість процедури — 20–40 с;
- · вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
- · обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
- · спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
- · тривалість обробки — близько 30 с;
- · особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
- · обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами; · у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
- · контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
2. Уникайте скупчення людей.
3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
4. Використовуйте захисну маску:
- · обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
- · якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
- · вона має покривати ніс і рот;
- · вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
- · заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
- · не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
· заміняйте маску щочотири години;
- · не використовуйте маску повторно.
Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування
- · По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв. · Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції:
o видалення залишків їжі.
o миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами.
o миття з додаванням дез. розчину у іншій ємності (ванні).
o ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів - це також в окремій ємності.
o просушування на спеціальних полицях.
- Опубліковано: 27-02-2020, 08:37
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 1692
|
27.02.2020 р. у ЗЗСО №23 м. Чернігова відбувся брейн-ринг між 5 та 6 класами з англійської мови (учителі Кликова Ольга Іванівна та Йовенко Ірина Володимирівна), присвячений Дню Святого Валентина. Діти пригадували символи, які пов’язані із цим святом. Були різноманітні завдання та конкурси, здобувачі освіти виконували пісні. Із запропонованих букв складали речення, читали вірші, в яких йшла мова про кохання. У кінці брейн-рингу вчителі застосували проєктну технологію, під час якої кожна команда виготовила валентинку. Була створена «ситуація успіху», в якій усі школярі були залучені до навчального процесу.
- Опубліковано: 27-02-2020, 08:17
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 631
|