РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

АРХИВ
Листопад 2024 (76)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

14-15 лютого Чернігівський міський Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю провів традиційну особисто-командну Першість з пішохідного туризму, конкурс «В'язання вузлів» та прикладних навичок, присвячену Дню пам'яті героїв Крут.

У перший день випробувань змагалися гуртківці Центру ТОВРДМ у трьох вікових групах: 4-5 класи, 6-7 класи та 8-9 класи.

У підсумку перемогу здобули:

- в особистому заліку:

4 – 5 клас:

І місце - Семирозум Євгеній (керівник Степаненко Г.В.);

ІІ місце - Кобель Вероніка (керівник Степаненко Г.В.);

ІІІ місце - Третяк Крістіна (керівник Овсяник І.А.);

6 – 7 клас:

І місце - Кривда Іван (керівник Ганжук Є.О.);

ІІ місце - Анисенко Катерина (керівник Шарий В.П.);

ІІІ місце - Вільневецька Маргарита (керівник Ніколаєнко Я.Г.);

8 – 9 клас:

І місце - Льодова Ліза (керівник Житник Д.В.);

ІІ місце - Якушко Роман (керівник Ганжук Є.О.);

ІІІ місце - Рогова Маргарита (керівник Шарий В.П.);

- у командному заліку:

4 – 5 клас:

І місце – «Переможці» (керівник Овсяник І.А.);

ІІ місце – «Coсa-Сola» (керівник Степаненко Г.В.);

ІІІ місце – «Переможці-1» (керівник Степаненко Г.В.);

6 – 7 клас:

І місце – «Гепард» (керівник Шарий В.П.);

ІІ місце – «Шавермочки» (керівник Ніколаєнко Я.Г.);

ІІІ місце – «Кисень О2» (керівник Степаненко Г.В.);

8 – 9 клас:

І місце – «Гедерим» (керівник Ганжук Є.О.);

ІІ місце – «Живчики» (керівник Овсяник І.А.);

ІІІ місце – «Тигри» (керівник Шарий В.П.).

У другий день змагалися команди ЗЗСО міста, які також відповідально підійшли до підготовки учасників. У важкому протистоянні переможцями стали:

–     командний залік:

І місце – команда ЗЗСО № 29;

ІІ місце – команда ЗЗСО № 10;

ІІІ місце – команда ЗЗСО № 24;

–     особистий залік:

І місце – Данько Денис (ЗЗСО № 29);

ІІ місце – Протченко Каріна (ЗЗСО № 24);

ІІІ місце – Мовчан Владислав (ЗЗСО № 10).

Заходи у рамках року Франції в Україні в ЗОШ І ступеня №25

14.02 2019 у рамках проведення року Франції в Україні, у Чернігівській ЗОШ І ступеня № 25 учителем вищої категорії Малаш Т.В., було проведено показовий урок у 4-Б класі з теми "French Meal".

Учні ознайомилися з країною, визначними місцями, видатними людьми та стравами французької кухні. Урок було проведено для учителів школи, міста та батьків учнів.

Міжнародна співпраця ЧПЛЗТ

18 лютого 2019 року в рамках міжнародної співпраці до Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту в котре завітав Крістіан Вексель, викладач професійної школи ім. Йоханн-Бірвірт-Шуле м. Меммінген (Німеччина). 

Крістіан провів практичне заняття для викладачів та майстрів виробничого навчання електромонтажних професій по застосуванню програмного реле Siemens Logo з метою його подальшого впровадження в освітній процес ліцею. Також ведеться робота над створенням ще трьох робочих місць по вивченню програмування та монтажу Siemens LOGO для учнів електромонтажників.

Крістіан Вексель також відвідав Чернігівський ліцей №22, був присутнім на уроці німецької мови.

Майстер-клас у піцерію в рамках декади профорієнтації у ЗОШ №20

Як гарно відчути себе майстром смачної справи! Саме ці почуття вразили учнів 2-В класу (кл.керівник Інна Іванівна Авраменко) Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 20, яких запросили на майстер-клас у піцерію «Челентано» в рамках декади профорієнтації.  Ще б пак! Піца, зроблена власноруч – це ж найсмачніша страва! Хто знає, може трапитися і таке, що хтось з сьогоднішніх учасників майстер-класу стане справжнім майстром по виготовленню піци. 

Дружба школи з заповідником «Чернігів стародавній»

      Шкільне життя. Яке воно? Різне, але цікаве. Це і повторення домашнього завдання, і практичні та лабораторні роботи, і захист творчих проектів, і екскурсії в шкільному музеї. Згадуються ж  потім, у дорослому житті, найцікавіші та найзмістовніші заходи. А проводяться всі ті заходи не тільки для того, щоб їх згадувати,  але,  насамперед,  щоб визначити вподобання та інтереси учнів, які б стали в нагоді  у майбутньому.

     Саме тому стало доброю традицією проведення предметних тижнів у чернігівській  ЗОШ №34. Протягом таких тижнів вчителі проводять відкриті уроки, конкурси, квести, конференції. Все це спонукає вчителів до самовдосконалення, а учням допомагає розкрити свої можливості й таланти.

     Ще одна прекрасна традиція нашої школи - це запрошення співробітників Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» до співпраці в рамках предметного тижня історії та географії. 2018-2019 н.р. не став виключенням. З 11 до 15 лютого 2019 року тривав наш предметний тиждень. Ми знову запросили  друзів із заповідника. Цього разу  нас відвідали: Василенко А. А., Рига Д. В., Литовченко О. Л., Глухенький А. А., Новик Т. Г., Непотенко І. В. Вони виступили з цікавими розповідями та демонстрацією відеоматеріалу  про Антонієви печери, легенди стародавнього Чернігова, гетьманів України, вихідців з Чернігівщини. Особливість просвітницької роботи заповідника ще й в тому, що співробітники привозять із собою пересувну виставку, в якій представлені унікальні експонати (старовинні ікони та книги, рушники 17 – 19 ст., археологічні знахідки з місцевих розкопок). 

    І кожного разу вони дивують  вчителів  та учнів чимось новим і цікавим! Ці люди закохані у свою справу - беруть участь в археологічних розкопках на території Чернігова та області,  досліджують  історичні знахідки, пишуть наукові статті. Таким чином вони здійснюють зв'язок минулого з сучасністю.

    Велику допомогу в організації таких заходів завжди надають: завідувачка науково-просвітницького відділу заповідника Гаркуша А. Б. та заступник генерального директора Хомич В. К.

    Адміністрація та педагогічний колектив ЗОШ № 34 висловлюють щиру подяку співробітникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за плідну співпрацю у вихованні високих моральних цінностей у підростаючого покоління.

            Автор статті: вчитель історії Бондаренко М. П.