РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Листопад 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

АРХИВ
Листопад 2024 (70)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"

План: Nakaz_243.pdf [4.98 Mb] (cкачувань: 13) 

 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394, № 112/34395: reaguvannya-na-vipadki-bulngu-NAKAZ-MON.pdf [654.07 Kb] (cкачувань: 107)

 

Куди звернутися у разі булінгу або насильства?

 

  • Дитяча лінія ☎ 116 111 або ☎ 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00) Національна дитяча "гаряча лінія";
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу ☎ 116 000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або ☎ 0 800 500 335;
  • Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства ☎ 1547;
  • Уповноважений  Верховної Ради  з прав людини ☎ 0 800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини ☎ 044 255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги ☎ 0800 213 103;
  • Національна поліція України ☎ 102.

 

Пропонуємо посібники та корисні посилання для педагогів, батьків та дітей щодо попередження та протидії булінгу:

Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід 

Застосування діагностичних мінімумів в діяльності працівників психологічної служби 

Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладах освіти 

Кодекс безпечного освітнього середовища 

Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»
Освітня програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»
Освітня програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

http://www.edu.gov.on.ca/eng/multi/ukrainian/BullyingUK.pdf

http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2017/11/ne_smjsya_z_mene.pdf

https://www.stopbullying.com.ua/ 

ЧЕРНІГІВСЬКА ГІМНАЗІЯ № 13: Протидія булінгу в дитячому середовищі

До учнів 4-Б класу завітала інспектор служби освітньої безпеки Самусь Дар'я Іванівна. Вона провела цікаву й важливу бесіду на тему "Протидія булінгу у дитячому середовищі". Під час зустрічі діти дізналися, що таке булінг, які форми він може мати, як його розпізнати та як правильно діяти у ситуаціях, пов’язаних із проявами агресії чи насильства.
Дар'я Іванівна акцентувала увагу на важливості взаємоповаги, підтримки та доброзичливого ставлення один до одного. В інтерактивній формі школярі обговорили, до кого можна звертатися за допомогою, якщо вони стали свідками чи жертвами булінгу. Захід завершився дружньою бесідою, де діти мали змогу поставити свої запитання й отримати корисні поради.
Такі зустрічі допомагають формувати у школярів розуміння важливості створення безпечного й комфортного середовища для всіх учасників шкільного життя.

До Дня української писемності та мови  акціонерним товариством «Національна суспільна телерадіокомпанія України» створено документально-просвітницький фільм «Як українці українською заговорили».  Стрічка розповідає про історію української мови – її зародження, розвиток, занепад, гоніння та розквіт.

Тиждень безпеки життєдіяльності в Чернігівській гімназії № 2

Тиждень безпеки життєдіяльності в Чернігівській гімназії № 2

З 21 по 25 жовтня у стінах Чернігівської гімназії № 2 було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності, у межах якого інспектор відділу «Служба освітньої безпеки» Кисіль М. М. провела серію бесід з тем: «Як поводиться з незнайомими людьми», «Як діяти у разі «Підкупу», «Що робити, коли помітили небезпечні предмети», «Ні насильству», «Дотримання правил дорожнього руху», «Сам вдома. Безпечна поведінка». Учитель предмету «Здоров'я, безпека та добробут» Биченок А. Ю. спільно з представницею Чернігівської міської організації Товариства Червоного Хреста України провели заняття з елементами тренінгу для учнів 6 класів з надання першої допомоги. Класні керівники 6-9 класів провели низку виховних годин, присвячених безпечній життєдіяльності.  

Онлайн-зустріч учнів гімназії №13 з Героєм ЗСУ Євгеном Сивоплясом

Учні 6-Б та 6-Г класів провели онлайн-зустріч із Героєм нашого часу — військовослужбовцем Збройних Сил України, бійцем 3-ї окремої штурмової бригади, старшим сержантом Сивоплясом Євгеном Миколайовичем. Під час зустрічі Євген Миколайович поділився своєю історією життя, розповів про свій шлях на війні, важливість служби захисту Батьківщини, а також надав учням важливі поради, як з гідністю поводитися при зустрічі з військовими, особливо тими, хто має поранення. Він наголосив на необхідності виявляти повагу та підтримку військовим, які захищають нашу країну.
Ця зустріч стала для учнів уроком мужності, патріотизму та людяності, залишивши глибокий слід у своїх серцях.

Семінар-практикум для відповідальних за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

10 жовтня 2024 року на базі КПЗО «Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» відбувся семінар-практикум для відповідальних за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в закладах загальної середньої освіти міста. У семінарі взяли участь педагогічні працівники закладів освіти міста. Програма семінару-практикуму передбачала 2 блоки: теоретичний: організація гри в закладі освіти, обговорення старту та карти дій гри протягом 2024/2025 н.р. з урахуванням умов воєнного стану, орієнтовний план заходів впровадження гри «Джура» протягом навчального року. Практичний: відпрацювання практичних навичок: подолання туристичної смуги перешкод; орієнтування на місцевості (теренова гра); надання домедичної допомоги при масивній зовнішній кровотечі (накладання турнікету, тиснучої пов’язки), транспортування потерпілого, переведення постраждалого в стабільне бокове положення.

ЗЗСО №13: Всеукраїнський урок доброти

Учні 1В класу Чернігівської гімназії №13 долучилися до Всеукраїнського уроку доброти. Розповідали про своїх домашніх улюбленців, дізналися про особливості догляду за меншими друзями та відповідальне й гуманне ставлення до них. А наостанок розмалювали   зображення. Пам'ятайте, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Урок мужності в ліцеї №12: Пам'ятаємо Героя — майора Андрія ШанськогоУрок мужності в ліцеї №12: Пам'ятаємо Героя — майора Андрія Шанського

Чернігівські гвардійці провели урок мужності для школярів, де розповіли про одного з випускників школи — майора Андрія Шанського, який віддав своє життя за Незалежність та територіальну цілісність України. Військові поділилися його біографією, показали презентацію з фотографіями та розповіли про його життєвий шлях.
Один з гвардійців зазначив: "Ми повинні пам’ятати своїх Героїв, адже їхні вчинки є прикладом для нас усіх. Пам'ять про таких людей допомагає виховувати в собі мужність і любов до рідної країни. Андрій Шанський не просто захищав Україну — він був прикладом справжнього офіцера, який вірив у перемогу, в своїх побратимів і в наше майбутнє. Тому важливо, щоб молоде покоління знало про його подвиг і шанувало пам’ять таких героїв."
Після уроку гвардійці разом із учнями вшанували пам'ять майора Андрія Шанського хвилиною мовчання та поклали квіти до його меморіальної дошки.