РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 

АРХИВ
Листопад 2024 (87)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

До відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь долучилися учні ЗОШ № 5

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь учні 7-Б класу взяли участь в круглому столі – «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього», який проходив на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. Захід ініційований спеціалістами Деснянського басейнового управління водних ресурсів.

Цікаву, корисну інформацію про значення водно-болотних угідь в житті людини та планети в цілому висвітлили для дітей спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи та КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Діти дізналися про болота Чернігівщини, рослинний і тваринний світ даних територій та значення боліт для регіону. Учні долучилися до конкурсу малюнків, відгадали загадки та відповіли на запитання вікторини і отримали цікаві та корисні тематичні подарунки від Деснянського БУВР та Світлани Потоцької - голови Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, кандидата біологічних наук, члена басейнової ради Десни та верхнього Дніпра. 
          Крім того, в рамках заходу працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка презентували присутнім книжкову виставку, присвячену темі водно-болотних угідь.

 

Відвідування виставки в Чернігівському обласному молодіжному центрі учнями СЗОШ № 2

31 січня здобувачі освіти 10-Б класу відвідали експозицію з історії Державного Герба України в Чернігівському обласному молодіжному центрі. Виставка була підготовлена Українським інститутом національної пам'яті з метою ознайомлення з історією державного символу України – Тризубом як із головним атрибутом незалежної Української держави, а також важливим маркером української національної ідентичності.

 

День вшанування пам'яті загиблого героя, випускника ліцею №15 - Олексія Коновалова

Уже традиційно в останній день січня ліцей №15 вшановує загиблого героя, нашого випускника – Олексія Коновалова. Саме 31 січня 1970 року народився той, хто став майбутньою гордістю міста, активним учасником подій Майдану та солдатом добровольцем першої хвилі російсько-української війни.
Ушанувати Олексія прийшли учні 10 класів, його бойові побратими, друзі і, звісно ж, батьки – Наталя Миколаївна та Ігор Вікторович. Ушанували загиблого героя віршами, піснями, покладанням квітів до пам’ятної дошки, що розміщена на фасаді ліцею. Ліцеїсти з гордістю відзначають, що почесно вчитися у навчальному закладі, який став свого часу рідним домом для справжнього чоловіка, шанованого військового командира та людини з великої букви – Олексія Коновалова.

Благодійна допомога за 2018р. по закладам дошкільної освіти та НРЦБлагодійна допомога за 2018р. по закладам дошкільної освіти та НРЦБлагодійна допомога за 2018р. по закладам дошкільної освіти та НРЦБлагодійна допомога за 2018р. по закладам дошкільної освіти та НРЦ

Відкриття  ІТ-майстерні в ЗДО №72

Наприкінці січня в ЗДО №72 відкрилась професійна майстерня для педагогів з ІКТ. Керівник майстерні Суворова О. В. акцентувала увагу учасників зібрання на питанні трансформації  ІКТ-політики в освітній простір сучасного закладу дошкільної освіти. Під час практичного модулю  вихователям було запропоновано  створити презентації для дошкільнят з  використанням програм  Powerpoint  та  ProShow Producer   для створення інтерактивних ігор та занять.

Щодо впровадження методу проектів в процес викладання української мови та літературиЩодо впровадження методу проектів в процес викладання української мови та літературиЩодо впровадження методу проектів в процес викладання української мови та літератури

Знову до Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 20 завітали слухачі курсів підвищення кваліфікації Чернігівського ОІППО ім. Д.Ушинського. Цього разу Марія Сергіївна Примоченко, учитель української мови та літератури,  ділилася досвідом щодо впровадження методу проектів в процесі викладання свого предмету.

Під час зустрічі присутнім були запропоновані проекти, над якими працювали учні нинішнього 10-А класу протягом кількох років. Були представлені:

-         МАНівська робота «Демонологія в українському етносі»;

-         «Життя і творчий шлях Ганни Барвінок» (з циклу «Література рідного краю»);

-         «Ми пам’ятаємо про них» (пошуковий проект Марії Момот про свого прадідуся, який був учасником ІІ світової війни);

-        «Фольклорно-етографічні особливості оповідання Г.Барвинок «Молодича боротьба»» (міні-дослідження Мірзаєвої Карини та Мирошник Вікторії).

Марія Сергіївна наголосила, що учнівські проекти можуть бути не тільки у вигляді комп’ютерних презентацій, але і оформлені, як стіннівки.

Бібліотекар Чернігівської дитячої бібліотеки ім. Довженка Маджура А.І. розповіла про довготривалу співпрацю Примоченко М.С. з бібліотечною установою, активну  участь школи в спільних заходах. 

Керівник групи, методист ЧОІППО ім. Ушинського Матюшкіна Т.П. подякувала за співпрацю, цікавий досвід роботи.