РОЗДІЛИ САЙТУ
- ⇒ Нормативна база
- ⇒ Дистанційна освіта
- ⇒ Нова українська
школа
- ⇒ Вступ до першого
класу
- ⇒ Профільна загальна
середня освіта
- ⇒ Національний
мультипредметний тест
- ⇒ Цивільний
захист
- ⇒ Матеріально-технічна
база закладів
освіти
- ⇒ Шкільний
громадський
бюджет
- ⇒ Стратегія розвитку
освіти Чернігівської
територіальної громади
- ⇒ Харчування
- ⇒ Доступ до публічної
інформації
- ⇒ Публічні закупівлі
- ⇒ Вакансії
- ⇒ Реєстрація в ДНЗ
- ⇒ ІРЦ
- ⇒ Телефони
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Український центр оцінювання якості освіти
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради
Youtube-канал управління освіти
ПРО УПРАВЛІННЯ
КАЛЕНДАР НОВИН
АРХИВ
Оберіть свій заклад освіти та перейдіть за посиланням:
- Опубліковано: 9-11-2021, 09:55
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 323543
|
У 2024/2025 навчальному році на базі закладів загальної середньої освіти діє 74 дистанційні класи. Крім того, у Чернігівській гімназії №3 Чернігівської міської ради створені дистанційні класи (1-9-і класи) з вивченням українського компоненту для здобувачів освіти, які перебувають за кордоном України та навчаються у закордонних закладах освіти.
- Опубліковано: 29-08-2024, 12:57
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 96
|
- Опубліковано: 30-08-2023, 09:44
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 303
|
- Опубліковано: 21-08-2023, 08:36
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 2001
|
Незабаром 1 вересня. Незважаючи на воєнний стан, маємо готуватись до початку навчання. В усіх закладах загальної середньої освіти міста продовжують роботу з підготовки до нового 2022/2023 навчального року. Пріоритетним завданням є гарантування безпечних умов навчання та праці для усіх учасників освітнього процесу. Експертною комісією, до якої увійшли представники ДСНС, Національної поліції та Держпродспоживслужби, впродовж липня перевірені всі школи. Наразі можна впевнено казати, що майже 90% закладів освіти мають приміщення, які можуть використовуватися як найпростіші укриття. Ті ж заклади освіти, де немає свого укриття, яке б відповідало всім вимогам, зможуть оперативно перевести дітей у разі сигналу «Повітряна тривога» до укриттів, які знаходяться поруч (вони також визначені).
В той же час опитування, яке провели заклади освіти міста, показало що є батьки - готові до очного навчання і ті, хто не наважується відправляти дітей до школи. Окрім того, за попередніми даними, за кордоном на 1 вересня перебуватимуть майже 10 відсотків учнів.
Батьки дітей, які зараз перебувають за кордоном, або ті батьки, які не хочуть віддавати дитину на очне навчання, можуть бути розгубленими: як забезпечити дитині навчання в своїй школі та отримати українські документи про освіту.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту» повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу.
Статтею 571 Закону України «Про освіту» здобувачам освіти, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період), були вимушені змінити місце проживання (перебування), місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується, зокрема, організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.
Питання організації освітнього процесу в дистанційній формі регулюються Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання»).
Зарахування (переведення) на дистанційну форму здобуття освіти здійснюється за наказом керівника закладу освіти на підставі особистої заяви одного з батьків. За наявності обставин, які об’єктивно унеможливлюють особисте подання заяви, може бути подано скановану копію або фотокопію заяви будь-якими засобами зв’язку (факсом, електронною поштою тощо). У заяві підтверджується наявність в учня умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет, персонального комп’ютера (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв’язку).
Зарахування (переведення) учнів на дистанційну форму здійснюється, як правило, до початку навчального року або семестру навчання.
Для організації дистанційної форми здобуття освіти заклад освіти створює у своєму складі класи з дистанційною формою здобуття освіти. Наповнюваність класів визначається відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту».
- Опубліковано: 15-08-2022, 09:22
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 902
|
Чудова новина для школярів!
Рекомендуємо застосунок для здійснення лабораторних робіт із фізики, хімії та біології.
AR_Book – інтерактивний помічник у проходженні шкільної програми, розроблений компанією Flexreality.
Кількість експериментів збільшується кожного дня.
Завантажити застосунок можна за посиланнями нижче.
App Store apple.co/3JightI
Google Play bit.ly/3x4It0V
- Опубліковано: 8-04-2022, 15:26
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 539
|
- Опубліковано: 6-10-2021, 08:27
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 1050
|
Технології дистанційного та змішаного навчання за рік пандемії коронавірусу стали вже звичними для шкіл. Державна служба якості освіти також пристосувала інструментарій проведення інституційного аудиту до умов дистанційної або частково дистанційної роботи закладів. Адаптації потребує організація освітньої діяльності, щоб заклади продовжували працювати якісно та ефективно і в умовах очного навчання, і онлайн. Змінювати слід і всі компоненти системи освітнього процесу школи.
Розглянемо, як директорові та педагогам налагодити роботу в умовах дистанційного навчання.
Організація освітнього процесу
Розклад
Важливо в організації дистанційного навчання узгодити розклад уроків з особливостями проведення онлайн-занять. На формування розкладу впливають освітні програми, навчальні плани, санітарні вимоги тощо, втім є і суб’єктивні чинники, як-от запит від батьків розпочинати заняття пізніше.
Настанови щодо формування розкладу в умовах дистанційного навчання:
- Оберіть єдину інтернет-платформу для розміщення електронних освітніх ресурсів, проведення онлайн-занять.Це мінімізує труднощі та плутанину, зніме дещо проблему комунікації між учасниками освітнього процесу.
- Дотримуйтесь санітарного регламенту та забезпечуйте черговість синхронного й асинхронного навчання.
- Порадьтеся з батьками учнів щодо зручного часу проведення онлайн-занять. В умовах дистанційного навчання розклад можна зміщувати в часі, наприклад розпочинати заняття пізніше, робити тривалу перерву, щоб учні могли перепочити, тощо. Особливо актуальним це є для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
- Забезпечте можливість консультацій. В умовах віддаленого навчання в учнів виникає потреба проконсультуватися з учителем. Організація консультаційних годин з різних навчальних предметів дасть змогу компенсувати відсутність особистого спілкування учнів із вчителем.
Інтернет-платформа
Обрання єдиної інтернет-платформи для забезпечення освітнього процесу в умовах дистанційного навчання спростить взаємодію учасників освітнього процесу. Разом з тим, важливо пам’ятати, що учні можуть мати труднощі з доступом до того чи іншого каналу комунікації, інтернет-платформи тощо. У такому разі важливо передбачити для окремих учнів альтернативні рішення.
На що варто звертати увагу при обранні інтернет-платформи для дистанційного навчання:
- Доступність. Обирайте платформу, яка є у відкритому доступі, не потребує встановлення спеціального програмного забезпечення тощо.
- Можливість ідентифікації учасників. Вчитель повинен мати змогу ідентифікувати всіх учнів, зареєстрованих у системі або присутніх на онлайн-уроці. Це перш за все питання безпеки.
- Структурованість матеріалу. Учням буде зручніше працювати із платформою, коли матеріал у ній буде структурований, тобто розміщений у вигляді цілісних навчальних тем, курсів. Це сприятиме організації віддаленої роботи учнів, вибору власної швидкості опанування навчального матеріалу.
- Наявність онлайн-журналу. Учнівство звикло мати доступ до своїх оцінок, переглядати їх у журналі після занять. Можливість робити це онлайн – вимога часу.
- Зворотний зв’язок. Це дасть змогу учням оперативно отримувати відгук від вчителя щодо виконаних завдань тощо.
Педагогічна діяльність
В умовах дистанційного навчання важливо застосувати інші форми й методи роботи. Не зовсім доцільно пропонувати учню опрацювати текст підручника, адже шкільні підручники спрямовані на очне навчання. Учитель має адаптувати навчальні ресурси відповідно до особливостей класу, можливостей учнів. Водночас під час проведення навчальних занять онлайн учитель обмежений у прийомах роботи. Відрізняється і стиль навчання дітей: в онлайн-режимі частина учнів можуть втрачати динаміку, інші ж навпаки – проявляти більшу активність та ліпше засвоювати матеріал. У той же час навчання з використанням дистанційних технологій відкриває нові можливості для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.
Поради педагогам для роботи в умовах дистанційного навчання:
- Адаптуйте матеріал. В умовах поділу уроку на синхронну та асинхронну частини навчальні матеріали потрібно відповідно адаптувати. Подумайте і визначте, що озвучити під час онлайн-уроку, а яку частину матеріалу надати на самостійне опрацювання, роботу в групах тощо.
- Записуйте та зберігайте онлайн-уроки. Це дасть можливість учням, які пропустили урок, наздогнати матеріал.
- Урізноманітнюйте форми роботи. Дистанційне навчання – це не лише онлайн-уроки (в ZOOM, MS Teams тощо). Онлайн-формат взаємодії дає змогу учням працювати в групах, розробляти проєкти тощо. Партнерство у роботі учнів можна використовувати і під час онлайн-уроку для виконання коротких завдань, і для більш масштабних завдань, що потребують тривалішого часу виконання.
- Приділяйте більше уваги результату, а не процесу. Відсутність достатньої кількості комп’ютерів у сім’ї, проблеми з доступом до інтернету чи інші труднощі можуть завадити учням відвідувати онлайн-уроки. Втім технології дистанційного навчання дають змогу компенсувати відсутність на онлайн-уроці та отримати результат – учні можуть надолужити пропущене, переглянувши запис уроку, ознайомившись із електронними освітніми ресурсами, виконавши завдання.
Важливою частиною успішної педагогічної діяльності умовах за дистанційного навчання є підтримка педагогічного колективу з боку директора.
Як директорові продемонструвати підтримку роботи педагогів в умовах дистанційного навчання?
- Забезпечте методичну та консультаційну підтримку. Організуйте навчання, семінари, обмін досвідом між педагогами.
- Не вимагайте звітності. Робота у дистанційному режимі часто вимагає від педагогів значно більшого часу на підготовку навчального матеріалу та комунікацію з учнями.
- Довіряйте. Надмірний контроль зі сторони керівництва, втручання в роботу вчителя під час використання технологій дистанційного навчання може додавати стресу учасникам освітнього процесу та демотивувати вчителя.
- Забезпечте педагогам повноцінний лікарняний у випадку хвороби. Технології дистанційного навчання, безумовно, дають змогу запобігти поширенню вірусів під час уроків, не перериваючи спілкування учнів між собою та вчителями. Однак педагоги мають право перебувати на лікарняному, не проводячи занять. Це саме стосується й учнів.
Система оцінювання
Зазнали змін і види завдань, які пропонуються учням. Завдання й форми роботи, що використовувалися в умовах очного навчання, можуть бути неприйнятними під час дистанційного. Наприклад, за використання технологій дистанційного навчання неможливо виконати завдання на перевірку знань, відтворення тексту підручника. Очевидно, що змінивши форми роботи під час уроків, потрібно змінювати і форми оцінювання.
Як вчителеві налагодити систему оцінювання?
- Оприлюднюйте критерії оцінювання до кожного завдання. Так учні наперед розумітимуть, як та за яким принципом формується оцінка.
- Давайте зворотній зв’язок. Практика показує, що в умовах дистанційного навчання найменші учні найбільше потребують детальних роз’яснень та зворотного зв’язку. Негативна оцінка може не дати достатньо інформації для учнів, натомість після пояснення, за що вона отримана, учень зможе порефлексувати про свої помилки.
- Не обмежуйте в часі. Учні мають різну динаміку роботи в онлайн-режимі. А в когось може повільніше працювати комп’ютер чи інтернет. Тому завдання, обмежені в часі, не рекомендовані для оцінювання результатів навчання учнів.
- Шукайте альтернативи. Звичні тестові завдання в умовах дистанційного навчання корисні для саморефлексії учнів. А для контрольних завдань ліпше знайти альтернативні форми, як-от тематичне есе, творче завдання тощо.
Освітнє середовище
За дистанційного навчання значна частину роботи зі створення освітнього середовища стали виконувати батьки, забезпечуючи дитину технікою, доступом до інтернету, облаштовуючи робоче місце. Втім директорові школи не варто забувати про такі важливі аспекти роботи:
- Безпека. Звертайте особливу увагу на безпечність доступу до інтернет-платформи, на якій відбувається дистанційне навчання. Профілі учнів мають бути підписані їхніми іменами.
- Правила поведінки. Звичні правила поведінки у школі не працюють в онлайн-форматі, тому варто адаптувати їх до дистанційного навчання – встановити правила спілкування під час зум-уроків тощо.
Комунікація з батьками. Дистанційне навчання потребує частішої взаємодії з батьками, зокрема щодо поведінки дітей, їхнього режиму роботи, виконання завдань.
- Опубліковано: 26-05-2021, 09:19
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 939
|
– Як можна здійснювати дистанційне навчання?
Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, можна:
- навчати учнів за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти);
- використовувати технології дистанційного навчання під час навчання за різними формами (очною (денною, вечірньою), заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем), у тому числі під час карантину та інших надзвичайних обставин.
Отже, під час карантину не потрібно переводити учнів на дистанційну форму. Це буде “традиційна” форма навчання із застосуванням технологій дистанційного навчання.
Важливо: заклад освіти має автономію, тож може сам визначати у своїх освітній/-х програмі/-ах форми організації освітнього процесу для забезпечення дистанційного навчання (навчальні заняття, консультації, вебінари, онлайн-форуми, віртуальні екскурсії тощо). Читати далі →
- Опубліковано: 6-11-2020, 15:13
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 3027
|
Дистанційне навчання 5-11 класів у чернігівських школах – крок вимушений і підстави для нього – реальні та серйозні. У той же час, як тільки ситуація з COVID-19 у Чернігові покращиться і місто вийде з "червоної" зони – школи повернуться до звичної форми навчання.
Щодо того, як саме має відбуватися дистанційне навчання: зараз в освітян є нормативний документ – Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, а також Методичні рекомендації з організації дистанційного навчання в школі. У Чернігові була нарада з директорами шкіл, де керівникам навчальних закладів ці рекомендації надані. Також це питання вони розглядали у себе на педагогічних радах. Єдина вимога даного положення – не менше 30% навчального процесу має відбуватися в онлайн-режимі. Усе інше - може обирається з різних варіантів, і самостійне вивчення - лише один з них. Тож рішення про те, в якому форматі відбуватиметься дистанційне навчання, у кожному закладі приймалося окремо. Виходячи з тих опитувань, які вони проводили, а також з можливостей вчителів та забезпеченості учнів комп’ютерною технікою з доступом до інтернету.
Управління освіти сьогодні займається постійним моніторингом того, як організовані уроки при дистанційному навчанні, як їх проводять. Якщо виявляються окремі проблеми в якихось школі чи класі - їх вирішують індивідуально. Але у всіх школах міста вже є електронний щоденник учнів на дистанційному навчанні, а також електронний журнал. Усі навчальні заклади працюють на платформі гул-сайт, а деякі – через гул-класрум або ще й інші платформи. Цими днями в усіх класах з дистанційним навчанням відбуваються батьківські збори – саме в онлайн режимі, в зумі – для того, щоби батьки самі спробували все це, розібралися. Навіть учора в деяких класах вони вже відбулися.
На жаль, простого виходу з даної ситуації нема. Небезпека – реальна. Маємо вчити наших дітей і вчитися самі, пристосовуючись до викликів часу.
Думки експертів з цього приводу читати далі →
- Опубліковано: 4-11-2020, 15:11
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 811
|