РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Лютий 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 

АРХИВ
Листопад 2024 (70)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Уроки медіаграмотності в колегіумі №11Уроки медіаграмотності в колегіумі №11Уроки медіаграмотності в колегіумі №11

Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура, медіа, туризм» звернув увагу на необхідність проведення уроків медіаграмотності в закладах освіти для розвитку свідомого та критичного ставлення до інформації, що отримуємо з різних джерел.

Уміння правильно користуватися медіа стає у пригоді в освітньому процесі, адже використання медіаресурсів під час навчання допомагає наочно пояснити матеріал та зацікавити, особливо покоління, яке не пам’ятає часів без інтернету.

З метою формування навичок медіаграмотності 17 лютого 2022 року у Чернігівському колегіумі №11 провели уроки, на яких учителі  навчали здобувачів освіти критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомлювати цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти:

-колегіїсти 11-А класу (учитель Кравченко Любов Іванівна) на уроці української мови добирали інформацію з доступних джерел «Сьогодення нашої країни. Духовності нації», навчалися критично мислити: вільно використовувати розумові стратегії та операції високого рівня для формулювання обґрунтованих висновків і оцінок, прийняття рішень;

-учні 11-В класу (учитель Тищенко Тетяна Петрівна) провели урок  «Допис дискусійного характеру «Безпека в соцмережах: на що звернути увагу»,  на якому була гра «БІНГО», а також колегіїсти знаходили біополе кожного учасника, звертали  увагу, які є джерела інформації, складали та малювали  екант-сторінку «Як поширюється інформація»;

-на уроках мистецтва (учитель Борова Людмила Миколаївна) учні 11-х класів розглянули тему «Телебачення. Маніпуляції на телебаченні», на яких синтезували, оцінювали інформацію з будь-яких джерел, бачили проблеми, ставили запитання, висувати гіпотези та оцінювати альтернативи;

-учні 10-В класу  (учитель Кухаренко Алла Володимирівна) застосували інтерактивне середовище для навчання на уроці інформатики, формували уміння робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його;

-для колегіїстів 8-В та 8-Г класів Сташевська Вікторія Олександрівна провела уроки з медіаграмотності «Довіряй, але перевіряй. Визначення фейків, фактів, суджень»;

-молодші школярі 2–3-х класів  (учитель Левкович Аліна Олександрівна) формували критичне мислення, уміння аналізувати, порівнювати, навчалися інформаційній безпеці під час роботи з інтернетом;

-проведено годину спілкування в 5- А класі «Основи медіаграмотності» (учитель Рибалко Т.Л.).

У світі, яким керує інформація, дитина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій. Сучасні діти мають справу з інформаційним простором з найменшого віку (через ґаджети, телебачення, зовнішню рекламу тощо). Тому вони повинні знати, що таке медіаграмотність уже в початковій школі.
З метою навчити здобувачів освіти критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, педагоги Чернігівського ліцею №22 провели уроки медіаграмотності.

Педагоги Чернігівського ліцею №22 провели уроки медіаграмотностіПедагоги Чернігівського ліцею №22 провели уроки медіаграмотностіПедагоги Чернігівського ліцею №22 провели уроки медіаграмотності

Єдиний урок медіаграмотності в ліцеї №15

17 лютого 2022 року в ліцеї №15 у рамках Єдиного уроку медіаграмотності були проведені тренувальні заняття на теми «Радіо: інформування та маніпуляції», «Інформаційні війни: як урятуватися від пропаганди або чому вдається маніпулювати суспільною свідомістю», «Мистецтво переконання», «Спрощення, перекручування, дезінформація – як не загубитися». У ході інфомедійних уроків учні ідентифікували й описували різні стереотипи в медіатекстах, провели аналіз та інтерпретацію медіатекстів та візуалізованої пропаганди з погляду аудиторій, що належать до різних культур, віку, освітніх і соціальних рівнів, визначали факти й судження.
Під час підготовки до єдиного уроку медіаграмотності вчителі використовували посібники Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр», навчальні матеріали з медіаграмотності від IREX та АУП, що є у відкритому доступі, та власні методичні доробки.

Декада педагогічної майстерності в ЗДО № 75Декада педагогічної майстерності в ЗДО № 75

Однією з важливих трудових функцій вихователя є професійний розвиток та самовдосконалення.  Нині в ЗДО № 75 триває «Декада педагогічної майстерності педагогів, що атестуються». Сьогодні свої професійні вміння демонстрували:  Кисловець Тетяна Миколаївна, вихователь ІІ молодшої групи № 11 та Семченко Тетяна Володимирівна, вихователь старшої групи № 4. Молодші дошкільнята здійснили цікаву, розвивальну подорож разом з героями казки «Рукавичка». А старші дошкільники займались площинним та просторовим моделюванням зі звичайних паличок та пінопластових кульок та створили ціле «місто» з доріжками, будинками,  деревами  і навіть тваринами. Присутні на заняттях гості, а це були вихователі не лише нашого закладу,  а й сусідніх ЗДО  мікрорайону Масани, відмітили змістовність, сучасність занять та високий рівень професійної майстерності обох вихователів.

День спонтанного прояву доброти у ЗОШ №29

Всесвітній день спонтанного прояву доброти, який відзначається 17 лютого — щире, чисте та світле свято. Доброта — це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти – це чудова нагода, ще раз згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити.

Урок медіаграмотності в ЗОШ № 24

Сучасних школярів називають людьми нового покоління - digital native - "цифрові аборигени". Вони не уявляють життя без комп'ютера, інтернету, пошукових систем, мережевих спільнот, блогів, форумів, чатів тощо. У віртуальному світі відсутня цензура, знімаються заборони і обмеження морально-етичного і соціального планів. Тому учні повинні якомога раніше усвідомлювати необхідність оцінки рівня безпеки інформації. Відповідно до листів Міністерства освіти і науки України від 15 лютого 2022 року № 1/2530-22, Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної
адміністрації від 16.02.2022 № 04-24/622 Чернігівська загальноосвітня школа І - ІІІ ст. № 24 долучилася до проведення 17 лютого 2022 р. уроку медіаграмотності.

ЗЗСО №18: День спонтанної доброти

Сьогодні, 17 лютого, в Чернігівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 пройшов флешмоб до Дня спонтанної доброти. Всі класи нашого закладу долучилися до цього флешмобу , зробивши наліпки з щирими побажаннями.

Учні ЗЗСО №18 бажають , щоб добро стало вічним переможцем у нашому світі, щоб воно було всепоглинаючим, не мало кордонів і просочувало серце кожної людини на землі.

З днем спонтанної  доброти!

 

 

 

 

 

ЗЗСО №18: День спонтанної добротиЗЗСО №18: День спонтанної добротиЗЗСО №18: День спонтанної доброти

Науково-практичний семінар «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» в ЗДО № 1

Відмова від споживацької стратегії людства та перехід до гармонійного співіснування людини з довкіллям на тлі економічного зростання стало нагальною потребою XXI століття. Тому, одним із пріоритетних завдань оновленого Базового компонента дошкільної освіти є формування навичок, орієнтованих на сталий розвиток. Цим ідеям присвячено наш науково-практичний семінар, бо саме ми своїм власним прикладом навчаємо дітей ресурсозбереженню, ефективному спілкуванню та гармонійним стосункам із оточуючими. Спільними зусиллями ми продовжуємо "сіяти розумне, добре, вічне", що змінює світ на краще.

Назва закладу освіти: Чернігівська спеціалізована загальноосвітня школа № 2  І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Чернігівської міської ради Чернігівської області

Вакансія: інженер-електронік - 1 ставка.

Адреса закладу освіти: м. Чернігів, вул. Савчука, 13, т. (0462) 675-843.

Назва закладу освіти: Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 Чернігівської міської ради Чернігівської області.

Вакантні посади: інженер-електронік - 1 ставка.

Адреса закладу освіти: м. Чернігів, вул. Малясова, 14, тел. 678-469.