РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Квітень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

АРХИВ
Квітень 2025 (71)
Березень 2025 (80)
Лютий 2025 (101)
Січень 2025 (90)
Грудень 2024 (113)
Листопад 2024 (116)
Профорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків Чернігівщини

Профорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків Чернігівщини

Благодійний фонд savED та Києво-Могилянська академія провели одноденний тренінг з профорієнтації для підлітків Чернігівщини у форматі лекцій та дискусійних сесій. Запрошені лектори-освітяни поділилися зі старшокласниками з малих громад можливостями вищої освіти в Україні, а також відповіли на запитання молоді про вступ до університету, студентське життя та розвиток лідерських навичок у створенні молодіжних ініціатив. 

 

Степан із Чернігова, 14 років, розповідає: «Коли я вперше почув про КМА, то хотів про неї дізнатися більше: батьки радили тільки КНУ імені Шевченка або “Могилянку”. Після сьогоднішнього тренінгу я маю навіть більшу мотивацію навчатися і готуватися до іспитів. Мені сподобалася їхня спільнота, підхід до викладання, історії випускників, які сьогодні виступали. У Чернігові мені бракує зустрічей із різними крутими фахівцями, особливо про нашу мову й історію. Я б хотів, поки вчуся в школі в рідному місті, більше приєднуватися й допомагати таким ініціативам, залучати нашу молодь з громади».

 

Усі учасники тренінгу — це активні школярі Чернігівщини, які є випускниками UActive, освітньої програми для підлітків про розвиток малих громад, що співініціювала неурядова організація Spirit of America та фінансує її спільно з Європейським центром ім. Вергеланда (Норвегія) у рамках Програми «Демократична школа: освіта для демократичної стійкості». Завдяки програмі підлітки вчаться проєктному менеджменту і втілюють власні ідеї для розвитку своїх сіл і містечок, а найкраще розпрацьованим проєктам благодійники надають стартове фінансування — 5 тисяч доларів. 

 

За час існування UActive з 2022 року програму закінчили 700 підлітків з Чернігівщини, Київщини та Миколаївщини і втілили у своїх громадах корисні для місцевих жителів ініціативи: простори для навчання, спорту та дозвілля, STEM-гуртки, кіноклуби тощо. Деякі члени молодіжних команд продовжують займатися проєктами у рідних громадах навіть після закінчення школи, а для когось із підлітків цей досвід став поштовхом для вибору майбутньої професії та закладу вищої освіти. 

 

Унікальність UActive полягає у підтримці спільноти її випускників, розповідають у фонді savED. Після участі у програмі діти отримують додаткові можливості для розвитку та навчання. Однією з них для підлітків Чернігівщини став перший профорієнтаційний тренінг від savED та Києво-Могилянської академії. 

 

Єва і Єва з Чернігова — подруги і 15-річні школярки. Вони пройшли програму UActive разом у 2023 році, працювали над корисним проєктом для школи — облаштування простору для молоді. Під час тренінгу дівчата були вражені щирими історіями про навчання від випускників Могилянки та позиціонуванням підлітків як дорослих ініціаторів змін у своєму житті. Дівчата зізналися, що хотіли би більше дізнатися про можливості навчання за кордоном, але водночас історіям успіху студентів в українських вишах були здивовані. Їхній ровесник Кирило з однієї з чернігівських громад під час  фінальної рефлексії всіх учасників поділився: досі він теж розглядав лише варіанти навчання за кордоном, та після тренінгу буде пробувати вступати до Могилянки.

 

Об'єднання активної молоді у регіонах заради сталого розвитку малих громад, зокрема на Чернігівщині, — це одна з цілей програми, розповідає менеджерка спільноти UActive Владислава Христенко. Як демонструють опитування savED, проведені серед учасників програми, підлітки мають амбіції долучатися до розвитку України під час війни, проте несистемно уявляють, як це може працювати в таких окремих сферах, як освіта, культура чи інфраструктура. 

 

“Ми бачимо, що молодь Чернігівщини не має таких активних спільнот, які би поєднували однодумців у розвитку громад. Наразі значна частина наших випускників, тобто проактивна молодь, зосереджена на селищах і громадах, де проживають, але не виходять за їхні межі із власними ідеями змін. Зустрічі спільноти за участі ціннісних гостей, зокрема профорієнтаційні  — це гарний шанс показати школярам, як їхні ідеї та ініціативи можна розвивати і масштабувати, а також це дає середовище для нетворку підлітків із досвідченими експертами у різних сферах. Буває так, що завдяки активностям спільноти підлітки вперше чують про які-небудь успішні українські заклади освіти, громадські організації, компанії, змінотворчі ініціативи”, — каже Владислава Христенко. 

 

Ідею створення молодіжних спільнот задля залучення юного покоління українців до змін в регіонах у тривалій перспективі — спершу у школі, а потім в студентські роки та після здобуття обраного фаху, підтримують і у Києво-Могилянській академії.  

 

“Я переконаний, що відчуття перспективи — одна з найпотужніших мотивацій. Коли підлітки усвідомлюють, що можуть реалізуватися саме тут, в Україні, — з’являється бажання не шукати “кращого світу” десь, а творити його власноруч. Спільнота випускників UActive — це середовище небайдужих, відповідальних і ініціативних особистостей. Саме з такими партнерами ми хочемо працювати, коли йдеться про пошук та підтримку молодих талантів. Разом ми можемо будувати міст довіри між університетом і тими, хто, можливо, ще не уявляє себе студентом Могилянки — але точно має для цього потенціал”, — каже Михайло Таран, радник Президента НаУКМА з інновацій та керівник напряму з пошуку і залучення абітурієнтів. 

 

________________________________________________________________________________

 

savED — благодійний фонд, що займається відновленням постраждалих громад через освітні рішення і соціальні та інфраструктурні проєкти. Фонд облаштовує укриття, освітні центри «Вулики», відновлює пошкоджені приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд системно працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях.

 

Національний університет «Києво-Могилянська академія» — один із найбільш відомих та престижних університетів країни. Києво-Могилянська академія підтримує різноманітні ініціативи, забезпечує найвищі академічні стандарти, інтегрується в міжнародну освітню спільноту та прагне бути лідером у розвитку науки та освіти в Україні.

Профорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків ЧернігівщиниПрофорієнтація старшокласників під час війни: savED і Києво-Могилянська академія провели тренінг для підлітків Чернігівщини