Вітаємо учителів, які першими успішно пройшли сертифікацію

Вітаємо учителів, які першими успішно пройшли сертифікацію

Вітаємо учителів початкових класів, які успішно пройшли усі етапи та отримали сертифікати відповідно до професійного стандарту «Вчитель початкових класів загальної середньої освіти»: 

-Корень Людмилу Петрівну (Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Чернігівської міської ради Чернігівської області);

-Коломійченко Аліну Алібеківну (Чернігівська загальноосвітня школа І ступеня №25 Чернігівської міської ради Чернігівської області).

Бажаємо нашим колегам подальших успіхів у професійній діяльності, творчості та натхнення!

Дякуємо керівникам закладів освіти за підтримку творчих педагогів. 

Довідково:

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Участь у сертифікації беруть вчителі на добровільній основі.

Сертифікація передбачає три етапи:

1) експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи, що організовується Державною службою якості освіти та її територіальними органами;

2) самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;

3) оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування, що організовується Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами.

Створена при Міністерстві освіти і науки України комісія, визначає результати сертифікації педагогічних працівників.

Перший пілотний проєкт із сертифікації працівників освіти у 2019 році успішно склали 705 вчителів України . Вони набрали необхідні 50 балів з тестування та не менше ніж 72 бали з вивчення практичного досвіду й завантажили електронне портфоліо.

Тепер педагоги отримають відповідні сертифікати та щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу відповідно до обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи НУШ, сертифікація замінить атестацію педагогів.