РОЗДІЛИ САЙТУ
- ⇒ Нормативна база
- ⇒ Дистанційна освіта
- ⇒ Нова українська
школа
- ⇒ Вступ до першого
класу
- ⇒ Профільна загальна
середня освіта
- ⇒ Національний
мультипредметний тест
- ⇒ Цивільний
захист
- ⇒ Матеріально-технічна
база закладів
освіти
- ⇒ Шкільний
громадський
бюджет
- ⇒ Стратегія розвитку
освіти Чернігівської
територіальної громади
- ⇒ Харчування
- ⇒ Доступ до публічної
інформації
- ⇒ Публічні закупівлі
- ⇒ Вакансії
- ⇒ Реєстрація в ДНЗ
- ⇒ ІРЦ
- ⇒ Телефони
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Український центр оцінювання якості освіти
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради
Youtube-канал управління освіти
ПРО УПРАВЛІННЯ
КАЛЕНДАР НОВИН
АРХИВ
Народні традиції - це ті прикмети,
по яких розпізнається народ не тільки в сучасному,
а і в його історичному минулому.
О. Воропай
Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість щодо способу життя народу. Вона закладена в українських звичаях, обрядах, адже в них – світовідчуття та світосприймання, взаємини між людьми, цінність духовної культури нашого народу.
Для сучасної школи найактуальнішою є проблема виховання у дітей людської гідності, патріотизму через практичну участь їх в обрядових дійствах.
Так, нещодавно в 35 школі м. Чернігова учні 4-В класу зі своїм класним керівником Сухацькою С. В. підготували веселе, голосисте, народне свято, наповнене унікальними обрядовими дійствами під назвою: «Масниця, Масниця, яка ж ти мала! Якби ж тебе сім неділь, а посту- одна!». Школярі змагалися в конкурсах: «Біг на ковзанах», «Ненаситний зять», «Перетягування канату». А родзинкою свята була інсценізація, під час якої дівчата чіпляли «неодруженим» хлопцям колоди (головний атрибут свята), а хлопці відкупалися від дівчат подарунками. Це колодійне обрядодійство, а також сценки із взаємними гостинами та ритуальними для Чернігівщини пригощаннями варениками, неперевершений танок «Подоляночка», переносили маленьких глядачів у стародавні українські часи та наповнювали свято особливим, творчим розмаїттям.
Зважаючи на те, що за давніми традиціями у всіх слов’янських народів Новий рік, як свято відродження світу, розпочинався в березні з початком весни, зі свята Масляної-Колодія, то на цей захід був запрошений зразковий танцювальний ансамбль «Колорит» під керівництвом Сидорчук Т. М., який під бурхливі оплески виконав танок «Пробудження квітів».
Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок. Нам залишається зберігати та передавати своїм нащадкам споконвічні традиції та звичаї українського народу, адже будь-яка дитина має «золоте зерно душі», яке потрапляючи на родючий ґрунт національного виховання дає пагони добра, правди, гідності.
Автор статті: Сухацька С. В.,
учитель ЗЗСО № 35
- Опубліковано: 11-03-2021, 16:18
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 525
|