РОЗДІЛИ САЙТУ
- ⇒ Нормативна база
- ⇒ Дистанційна освіта
- ⇒ Нова українська
школа
- ⇒ Вступ до першого
класу
- ⇒ Профільна загальна
середня освіта
- ⇒ Національний
мультипредметний тест
- ⇒ Цивільний
захист
- ⇒ Матеріально-технічна
база закладів
освіти
- ⇒ Шкільний
громадський
бюджет
- ⇒ Стратегія розвитку
освіти Чернігівської
територіальної громади
- ⇒ Харчування
- ⇒ Доступ до публічної
інформації
- ⇒ Публічні закупівлі
- ⇒ Вакансії
- ⇒ Реєстрація в ДНЗ
- ⇒ ІРЦ
- ⇒ Телефони
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Міністерство освіти і науки України
Український центр оцінювання якості освіти
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради
Youtube-канал управління освіти
ПРО УПРАВЛІННЯ
КАЛЕНДАР НОВИН
АРХИВ
Чернігівська гімназія №11: До 82-х роковин Корюківської трагедії
Багато горя, крові та згарищ залишила по собі Друга світова війна. З того часу пройшло багато років, але світ пам’ятає мільйони загиблих та закатованих нацистами. Всесвітньо відомими стали такі злочини у Європі: чеська Лідице – 10 червня 1942 р. вбито у селищі і замордовано у концтаборі 320 осіб; білоруська Хатинь – 22 березня 1943 р у селі знищено 149 осіб; французький Орадур-сюр-Глан – 10 червня 1944 р. знищено у селищі 642 особи.
Проте світ практично не чув про українську Корюківку – 1–2, 9 березня 1943 р. вбито і спалено близько 7 тисяч осіб різного віку – від немовлят до немічних старих, селище повністю знищено. Більшої та жорстокішої каральної акції за всю Другу світову війну в Європі (1939–1945) не було.
Довгий час керівництво СРСР та УРСР замовчувало факт Корюківської трагедії, та історія все розставила на свої місця. З тих трагічних подій минуло 82 роки. Свідкам трагедії, органам влади, рідним, близьким та знайомим загиблих, історикам і краєзнавцям вдалося встановити поіменно тільки 1893 жертви. На жаль, це тільки 28% всіх вбитих під час каральної акції… Ми, чернігівці, досліджуючи історію рідного краю, щороку вшановуємо пам’ять земляків, загиблих від рук нацистів. На початку березня в гімназії відбулися пам’ятні заходи до 82-х роковин Корюківської трагедії: години спілкування «Корюківська трагедія – жахливий злочин проти людяності», перегляд документальних фільмів та відеороликів про Корюківську трагедію; тематичні конференції, засідання «за круглим столом», історичні читання для учнів 8-9 класів, уроки історії за темами «Корюківка: трагедія, яку не можна забувати». Так, цього ніколи не можна забути і ніколи не можна пробачити, як не забудуть і не пробачать наступні покоління сотні невинних жертв сьогоднішньої війни.
- Опубліковано: 3-03-2025, 09:05
| - Автор: Відділ_розвитку_освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 33
|