РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Липень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

АРХИВ
Грудень 2024 (6)
Листопад 2024 (116)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)

Світла та вічна пам'ять

Управління освіти Чернігівської міської ради з глибоким сумом повідомляє, що 19 липня 2023 року на 65-ому році, після тривалої хвороби, пішов із життя Гаврилей Олександр Іванович, директор комунального позашкільного закладу освіти «Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» Чернігівської міської ради. 

Олександр Іванович народився 15 вересня 1958 року  в  місті Бердичів. У 1980 році закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут та понад 34 роки пропрацював незмінним директором позашкільного закладу освіти у сфері дитячого та юнацького туризму. 

Зупинилося серце світлої особистості, доброї і чуйної людини, оптиміста по життю, який усе своє життя присвятив навчанню та вихованню дітей.

Олександр Іванович був успішним і мудрим керівником, який служив людям, громаді, суспільству. Його високі моральні якості сформували авторитет та пошану серед освітянської спільноти. Незважаючи на хворобу, він тримався до останнього, завжди вболівав за освіту та намагався зробити все від нього залежне, був незрівнянним прикладом для молодого покоління. Його обожнювали діти, поважали колеги та батьки вихованців. 

У ці скорботні дні розділяємо невимовний сум і тугу його близьких і рідних. Світлий, добрий спомин про Олександра Івановича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч з ним. 

Світла та вічна пам’ять!

Літо – найкраща пора для активного сімейного відпочинку. Дуже багато дорослих і дітей люблять відпочивати влітку біля води.  Й не дивно, адже відпочинок біля водойми — це чудовий спосіб уникнути теплового удару, тому водні процедури допомагають охолодити тіло в літню спеку.

Плавання — це не лише забава, а й чудова фізична вправа. Але разом з тим, вода становить одну з найбільших небезпек для дитини.

Перше, що необхідно запам’ятати — діти потребують постійного нагляду під час відпочинку біля води — чи то мілкий басейн, декоративний рибний ставок, спа-центр, пляж, озеро чи море.

Не слід думати, що дитина, яка вміє плавати, не ризикує потонути. Всі діти повинні перебувати під контролем у воді, незалежно від їх навичок плавання. А з малюками і слабкими плавцями повинні бути поруч дорослі, щоб забезпечити «контроль дотиком».

Правила поводження біля водойми:

  1. Будь-який контакт дитини з водою має бути погоджено з дорослими.
  2. Не можна, щоб діти купалися без нагляду, навіть якщо вони вміють плавати.
  3. Не дозволяйте штовхати одне одного або стрибати одне на одного під час перебування у воді.
  4. Категорично забороніть дитині пірнати, якщо вона не вміє плавати.
  5. Не дозволяйте дітям запливати далеко за буйки, перепливати водойми.
  6. Не дозволяйте дітям пірнання, не перевіривши попередньо глибину водойми і стан дна.
  7. Категорично забороняйте стрибати в воду в незнайомих місцях і з обривів.
  8. Дитині, яка не вміє плавати, не можна заходити в воду без надувного жилета (кола, нарукавників) і глибше, ніж по пояс.
  9. Будьте дуже обережними з надувними матрацами, човнами, колами. Не дозволяйте дітям користуватися ними самостійно там, де глибоко, вітер, течія.
  10. Не пірнайте з човнів, не сідайте на борт і забороняйте робити це дітям.
  11. Не залишайте дитину одну у ванні або басейні. Пам’ятайте, що за статистикою в басейнах тоне більше дітей, ніж у відкритих водоймах.
  12. Не довіряйте старшим дітям стежити за молодшими під час купання де завгодно (в річці, в басейні, у ванні).

Обов’язково приберіть відволікаючі вас чинники, поки діти перебувають у воді. Розмови по телефону, робота на комп’ютері й інші справи повинні почекати, поки діти не вийдуть з води.

Готуємо дітей

Варто зазначити, що перед поїздкою до водойми треба провести інструктаж з дітьми. Дуже часто вони самі себе наражаються на небезпеку. Обговоріть з малюками правила поведінки та поясніть їм всю серйозність ситуації. Крім цього, перед літом не зайвим буде нагадати правила поведінки на воді підліткам, які самостійно відпочивають на водоймах.

Що потрібно сказати:

  • пояснити, що не можна купатися у водоймах, де немає облаштованих пляжів,
  • не купатися у місцях, де є вивіска про заборону купання або інші попередження,
  • не можна без нагляду дорослих заходити у воду,
  • не можна запливати за буйки,
  • не можна лякати інших дітей, хапати їх за ноги або руки під водою,
  • не запливати на глибину більше зросту дитини.
  • Опубліковано: 19-07-2023, 11:21 |
  • Автор: Ірина_Гнатюк
  • Коментарів: 0
  • Переглядів: 790 |