РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Листопад 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

АРХИВ
Листопад 2024 (71)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Акції «Запали свічку» у ЗОШ №27

27 листопада учні Чернігівської ЗОШ №27 долучилися до щорічної Всеукраїнської акції «Запали свічку». Учителі, учні та їхні родини вшанували світлу пам'ять жертв Голодомору.

29 листопада шкільним бібліотекарем у читальній залі була представлена тематична виставка "Минуле стукає в наші серця", "Хто відповість за геноцид".

ЗЗСО № 14: заходи до  вшанування памʾяті жертв ГолодоморуЗЗСО № 14: заходи до  вшанування памʾяті жертв Голодомору

      Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. З нагоди цієї сумної дати у Чернігівській загальноосвітній школі   І-ІІІ ступенів №14 проведені  виховні заходи «Жнива скорботи», метою якого було  вшанувати  пам'ять безвинно замучених голодом і політичними репресіями людей, виховувати в учнів особистісні риси громадянинаУкраїни, патріотизм, почуття співпереживання, поваги до минулого України.  Вчитель  2-А класу Пушок С.М підготувала презентацію та відео фрагмент під назвою: «Білим по чорному», під час перегляду якого, учні отримали короткі довідки  про  початок, причини  та наслідки страшної трагедії українського народу.

  Розповідь вчителів 4-хкласів Нестеренко С.М. та Кулик І.В. про ті страшні часи Голодомору, змусила  кожного з присутніх задуматись над трагедією, що не минула майже жодної сім’ї українського народу.
 Учні також запалили свічки на згадку про загиблих в роки голодомору людей, та вшанували пам'ять про них хвилиною мовчання.

 

 

ЗОШ №36 вшановує жертв Голодомору 

26 листопада 2021 року у ЗЗСО №36 вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років та долучилися до акції "Запали свічку пам'яті".


НІКОЛИ ЗНОВУ…

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

28 листопада в нашій державі відзначається День пам’яті жертв Голодоморів. Народ України схилив голову перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Сьогодні кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.  У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України – однієї з найродючіших країн світу.

Упродовж 22-26 листопада в Чернігівському колегіумі №11 було проведено історичні уроки пам’яті і свободи, години спілкування «Допоки пам'ять в серці не згасає», «Зерна Надії», «Голод 33-го – біль душі і пам'ять серця», «Голодомор – біль серця всієї України», переглянуто   документальні та художні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років, факти, твори українських письменників та поетів торкнулися душі кожного учня.   

Запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише з зорями на небі, учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять тих людей, які були заручниками страшних років та стали для наступних поколінь прикладом мужності та витримки.

Вшанування пам'яті жертв Голодомору в гімназії №31Вшанування пам'яті жертв Голодомору в гімназії №31 

"Довести світові, що Голодомор був геноцидом - наш обов'язок"

С.Кульчицький

Під таким гаслом у гімназії пройшли заходи по вшануванню пам'яті жертв Голодомору. Учні усіх ланок взяли участь у створенні куточків пам'яті, виставки тематичних стіннівок. Учителі та члени парламенту провели бесіди та виховні години "Хліб. Ціна йому - життя".

У ЗОШ №28 вшанували День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

У ЗОШ №28 були проведені такі заходи:

  • -у 1 – 11 класах проведені виховні  години до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій:
  • -у школі було організовано фотовиставку «Голодомори»;
  • -дітям було запропоновано перегляд відеороликів;
  • -учні і вчителі взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті».

День пам’яті жртв Голодомору в СЗОШ №2

«Горить свіча, І огортається журбою, 

Осінній день промерзлою ходою. 

У серце стука, Пам'ять про померлих. 

Замучених голодним тридцять третім...» 

 

В цьому році ми вшановуємо 89 роковини Голодомору. У закладі освіти класними керівниками були проведені виховні години "Збережи пам'ять. Збережи правду",  учителями історії для учнів 5 – 11 класів проведені інформаційні  хвилинки "Діти – найчисленніші жертви Голодомору",  у шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку науково-популярної, публіцистичної та художньої літератури «Твій біль - Україно». На знак пам'яті про страшну трагедію організовані куточки пам'яті для вшанування усіх померлих у 1932 – 1933 роках.

 

Ми пам'ятаємо…

Вшанування пам'яті жертв голодоморів у ЗОШ № 24

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей. У Чернігівській загальноосвітній школі І - ІІІ ст. № 24 вшанували пам'ять жертв голодоморів, провівши виховні години та диспути. 27.11.2021 всі бажаючі долучаються до акції «Запали свічку», запаливши 0 16.00 у вікні своєї домівки свічку як символ пам’яті та віри у майбутнє.

День памʼяті жертв Голодомору та політичних репресій в ЗЗСО №21День памʼяті жертв Голодомору та політичних репресій в ЗЗСО №21

Щорічно День памʼяті жертв Голодомору в Україні відзначається в четверту суботу листопада. Неможна без  сліз на очах згадувати страшні події 1932-1933 рр.  

Наша шкільна родина долучилася до вшанування цих трагічних подій. Для учнів 5-8 класів було проведено години спілкування «Голодомор – це частина нашої історії». Також вони  взяли участь у створенні виставки стіннівок "Останні крихти хліба". За участю учнів  9-11 класів було проведенно усні журнали «Голод чи геноцид?».  Одинадцятикласники провели показовий захід «Україна в роки Голодомору». 

Ми не маємо права забутиМи не маємо права забути

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у ЗОШ №29 з нагоди 88-ї річниці Голодомору в Україні. Школярі долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» у пам’ять про жахливу трагедію українського народу. Учні початкових класів на базі шкільного Музею доблесті та слави взяли участь у квесті, під час якого дізналися справжню ціну хліба, виготовили символічні квіти пам’яті – незабудки. На згадку про тих, хто загинув і на знак того, що ми незламні,  зобразили символи цього дня - хліб і зерно на українському рушнику. У школі  була організована акція «Зернятка пам’яті». Під час заходу діти ознайомилися зі стравами, котрі їли українці в 1932-1933 роках. Учні мали змогу вшанувати всіх тих, хто помер у страшні часи Голодоморів.  Саме штучний голод забрав мільйони людей. Щоб не повторювалися такі події, ми маємо знати та пам’ятати про них.