РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

АРХИВ
Квітень 2024 (136)
Березень 2024 (111)
Лютий 2024 (141)
Січень 2024 (87)
Грудень 2023 (150)
Листопад 2023 (140)
Собака - вірний друг людини,
Не зрадить він,не підведе...
Розвіє тугу тяжкої хвилини,
На захист твій вперед піде.
М. Савелій

У найважчі для нашої країни часи поруч з людьми на її захист стали й чотирилапі друзі. До учнів 5-Б та 6-А класів сьогодні завітав пес Брут і його друзі з Національної гвардії Діти поспілкувалися з воїнами та приміряли військову амуніцію. А  Брут продемонстрував усі свої вміння: виконував команди господаря та затримував " небезпечного злочинця".
Зустріч з Нацгвардійцями  та вірним псом БрутомЗустріч з Нацгвардійцями  та вірним псом БрутомЗустріч з Нацгвардійцями  та вірним псом Брутом

Завдяки тобі…

Пережите на війні залишає свій відбиток, змінює людину. «Загиблий побратим весь час стоїть перед очима». «Побачене неможливо забути. Чи міг я щось змінити?» «Так, на війні складно, але там все зрозуміло. Просто. Або ти знищуєш ворога, або він тебе». «Я воював поруч із найвідважнішими людьми…».

Люди, часто ненавмисно, своїми словами або діями можуть образити або поставити в незручне становище учасника війни.

Що ми маємо робити при зустрічі з ветераном  /  ветеранкою: на вулиці, у колі знайомих чи друзів, на роботі — з колегою, в під’їзді — із сусідом; з батьком, братом – удома? Як поводитися? Обіймати та емоційно дякувати чи «ховати очі», щоб уникнути незручних моментів? Відповіді саме на такі надзвичайно складні й важливі питання отримали здобувачі освіти 5-9 класів ЗОШ І – ІІІ ст.№14 м. Чернігова під час виховних заходів, які були проведені класними керівниками протягом квітня: 5-А (кл. кер. Пасько І.І.)- виховна година «Завжди пам'ятаємо!»; 5-Б (кл.кер. Руденко О.Б.)- «Як спілкуватися з ветеранами та розуміти їх потреби?»; 6-А (кл.кер. Божко І.Г)- «Шануймо ветеранів!»; 6-Б (кл.кер. Мельник Т.М.)- «Долоня до серця»; 7-А (кл.кер. Завацька О.Ю.)- «Ветерани та інваліди війни: толерантне ставлення суспільства»; 7-Б (кл.кер. Лутченко О.Д.)- «Шануймо ветеранів»; 8-А (кл.кер. Коваленко Л.А.)- онлайн бесіда «Робімо добро разом: толерантність, волонтерство і війна»; 9-А (кл.кер. Лепеха О.В.)- онлайн бесіда «Допомога ветеранам – наш обов'язок!». 

Шанобливе ставлення до ветеранів війни та членів сімей загиблих – найменше, чим ми можемо віддячити героям, які стали на захист України! Маємо пам'ятати й шанувати кожного Воїна, який втратив здоров'я чи віддав своє життя, захищаючи рідну землю, її волю й незалежність!

ПАМ'ЯТАЄМО ПРО ГЕРОЇВ

16 КВІТНЯ 2024 РОКУ У ЗРАЗКОВОМУ МУЗЕЇ "ІСТОРІЯ ШКОЛИ" ЧЕРНІГІВСЬКОГО КОЛЕГІУМУ №11 ВІДКРИТО НОВУ ЕКСПОЗИЦІЮ, ПРИСВЯЧЕНУ ВИПУСКНИКАМ, ЗАГИБЛИМ У ВІЙНІ З РАШИСТАМИ З 2014 РОКУ.
Першими відвідувачами нової експозиції стали учні 4-Б класу, а наймолодші "Слідопити" - учні 5 - Г класу - провели першу в своєму житті екскурсію. Вони дуже хвилювалися, але в них все вийшло! Початківці почули теплі слова про Героїв - захисників, про яких вже чули неодноразово (Володимир Близнюк, Володимир Шпак, Олександр Закіров, Віктор Антоненко, Анна Чумак), дізналися також імена Героїв, яких, нажаль, продовжує забирати страшна війна (Павло Буренок, Ростислав Антоненко, Володимир Сусленніков, Вячеслав Яковенко), переглянули фото та особисті речі Героїв, що зберігаються в шкільному музеї.
Герої відлітають журавлями в небо, та залишається ПАМ'ЯТЬ. І буде жити вічно. Слава ГЕРОЯМ!

РАЗОМ НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!РАЗОМ НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!

Допомога ЗСУ - головне завдання кожного українця сьогодні. Колектив Чернігівського колегіуму №11 постійно долучається до акцій та зборів на підтримку наших захисників. Ось і нещодавно на запит бійців 165 батальону 119 бригади ТРО було проведено збір коштів на придбання антитепловізорних плащів, що зможуть захистити наших снайперів. Спільними зусиллями педагогічного колективу (було проведено черговий, 13-й розіграш благодійної лотереї), батьківської громади та небайдужих українців (через мережу ФБ) було зібрано 41500 грн та придбано 5 плащів. 

На зустрічі з військовослужбовцями в/ч А7331 Єгором Чаусом та Максимом Грабовцем учні передали плащі, а також зібрані смаколики, листи і малюнки для наших захисників та захисниць.

Дякуємо всім, хто долучається, адже тільки завдяки міцному тилу будуть перемоги на фронті.

Музейні лекції для ліцеїстів

Продовжується робота у музеї військово-патріотичного виховання, відновлені та створені під керівництвом завідувача музею Зажитька О.О. нові експозиції слугують основою для проведення освітньо-виховних заходів. За останній місяць військово-історичні екскурсії відвідали учні 7-х, 10-х та 11-х класів на теми "10 років сучасної російсько-української війни", "Чернігівщина у полум'ї війни за незалежність" та "100 років у війні за державність". Під час музейних лекцій слухачі мають змогу звертатися до речових та писемних історичних джерел, що зберігаються у музеї, ставити запитання та отримувати на них відповіді. Під час кожної екскурсії вшановується пам'ять випускників нашого ліцею, що віддали своє життя за свободу, суверенітет та цілісність нашої Батьківщини. Пам'ять про них живе у наших серцях, зберігається в музеї та передається у наступні покоління! Слава Україні! Героям слава!

Семінар-практикум для відповідальних за підготовку команд до І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та І етапу Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців серед учнів ЗЗСО

14 березня  на базі КПЗО «Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» відбувся семінар-практикум для відповідальних за підготовку команд до І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та І (міського) етапу Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців серед учнів закладів загальної середньої освіти.
У рамках програми семінару-практикуму було детально обговорено регламент проведення І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учасники наради отримали відповіді на важливі питання щодо організації та детально обговорювалися організаційні заходи щодо особливостей проведення конкурсів та завдань Гри. Були роз’яснені умови проведення І (міського) етапу Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців серед учнів закладів загальної середньої освіти.

ЗЗСО №7: День українського добровольцяЗЗСО №7: День українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. З нагоди цієї дати  в 9 Б класі відбулася зустріч з Запекою О. М., мамою загиблого добровольця Запеки Віктора, учня ЗОШ №7. Вона розповіла про життя сина, його вподобання, характер та військовий шлях. Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.

Ліцей №15: спортивний захід «Біжу за Біцуху!»Ліцей №15: спортивний захід «Біжу за Біцуху!»

12 березня 2022 року, боронячи м. Маріуполь у складі полку «Азов», загинув випускник ліцею №15 Віталій Трухан, старший сержант на позивний «Біцуха». Сьогоднішній спортивний захід «Біжу за Біцуху!» був присвячений памʼяті загиблих, серед яких Віталій. Це вже стає традицією. Спочатку на стадіоні відбувся пробіг ліцеїстів 11 класів, а в залі відбулась спортивна естафета серед учнів 8 класів. Команди отримали медалі та грамоти від міського центру ФЗН «Спорт для всіх», а дружина Віталія Марина пригостила смаколиками та вручила подарунки. Слава Україні! Героям слава!

Мобільна виставка про українське військо в ЗОШ № 28

Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України підготовлено мобільну виставку про українське військо, яка презентується в закладах освіти Чернігова за сприяння оперативного командування «Північ» у рамках цивільно-військового співробітництва. Проєкт складається з двох тематичних блоків, присвячених українській мілітарній історії ХХ століття та підрозділам Збройних Сил України, що наслідують історичні традиції попередників.

Днями виставкові локації «Сучасне військо крізь призму минулого» та «Волю вільних не зламати» працювали в ЗОШ № 28. Офіцери центру розповіли здобувачам освіти про етапи історичного розвитку українського війська та героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність у війні з російським агресором. Учні зацікавлено слухали оповідачів та формували уявлення про нерозривний зв’язок поколінь борців за незалежність України від славетного минулого до героїчної сучасності.

Дякуємо військовим за ініціативу просвітництва з перших уст. Спілкування з виразниками патріотизму, безпосередніми творцями історії – найкращий досвід для учнівської молоді, що вчиться любити Україну понад усе.