РОЗДІЛИ САЙТУ
- ⇒ Нормативна база
- ⇒ Дистанційна освіта
- ⇒ Нова українська
школа
- ⇒ Вступ до першого
класу
- ⇒ Профільна загальна
середня освіта
- ⇒ Національний
мультипредметний тест
- ⇒ Цивільний
захист
- ⇒ Матеріально-технічна
база закладів
освіти
- ⇒ Шкільний
громадський
бюджет
- ⇒ Стратегія розвитку
освіти Чернігівської
територіальної громади
- ⇒ Харчування
- ⇒ Доступ до публічної
інформації
- ⇒ Публічні закупівлі
- ⇒ Вакансії
- ⇒ Реєстрація в ДНЗ
- ⇒ ІРЦ
- ⇒ Телефони
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Український центр оцінювання якості освіти
Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області
Управління освіти і науки облдержадміністрації
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського
Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради
Youtube-канал управління освіти
ПРО УПРАВЛІННЯ
КАЛЕНДАР НОВИН
АРХИВ
Депутатська фракція ПП «Наш край» у Чернігівській міськраді оприлюднила публічну заяву про так зване скасування поділу на групи класів у загальноосвітніх школах з поглибленим вивченням іноземних мов, що нібито призведе до закриттяцих закладів. «Новину» швидко підхопили місцеві майстри Інтернет-сенсацій, підбуривши жителів обласного центру хвилюватися через хибні припущення.
Управління освіти Чернігівської міської ради повідомляє, що ця інформація подана у викривленому вигляді.
Новий Закон про освіту дійсно непередбачає функціонуванняспеціалізованих загальноосвітніх закладів із поглибленим вивченням предметів. Протягом 5 років мережа та статути закладів освіти України мають бути приведені у відповідність до чинного законодавства.
Разом з тим школярі не будуть позбавлені права на поглиблене вивчення іноземних мов, адже школи продовжать працювати за освітніми програмами для спеціалізованихшкіл та шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів.
На сьогоднішній день в м.Черніговідіють спеціалізовані загальноосвітні заклади із поглибленим вивченням іноземних мов №1, 2, 22, 36 та здійснюється профільне навчання за напрямком «Іноземна філологія» і поглиблене вивчення англійської мови взагальноосвітніх школах №3, 11, 29, 31, 32, 20, 35.
При цьому в спеціалізованих школах передбаченібільша кількість годин викладання іноземних мов у порівнянні з іншими навчальними закладами (5 годин англійської і 2 години німецької мови на тиждень) та надбавка вчителям в розмірі 10% від посадового окладу за відповідний статус навчального закладу.
Щодо так званого скасування поділу класів на групи на уроках іноземної мови, то таке твердження є перебільшенням. У спеціалізованих школах поділ залишився.
Зауважимо, що рішення про визначення конкретної кількості груп у класах приймається самим закладом із врахуванням існуючих умов, а саме наявності відповідних приміщень, кількості учнів у класах, матеріально-технічного забезпечення та кадрового потенціалу закладу освіти.
Поділ класів на групи при поглибленому вивченні іноземних мов - це лише форма організації освітнього процесу, яка не є вирішальним чинником в питанні якості освітніх послуг. Про це переконливо свідчать дані загальноукраїнського рейтингу шкіл України за результатами ЗНО 2018 року.
Згідно з цим рейтингом, спеціалізована Чернігівська ЗОСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов посідає 142 місце, спеціалізована Чернігівська ЗОШ №2 з поглибленим вивченням іноземних мов – 1019 місце. Як бачимо, розбіжність разюча.
Поглиблене вивчення іноземних мов передбачає перш за все збільшену кількість годин викладання предмету, відповідний обсяг навчального матеріалу, належне матеріально-технічне забезпечення закладу освіти та кваліфікацію вчителів.
- Опубліковано: 7-09-2018, 15:00
| - Автор: Управління освіти
- Коментарів: 0
- Переглядів: 1461
|