РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Травень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

АРХИВ
Травень 2024 (105)
Квітень 2024 (210)
Березень 2024 (111)
Лютий 2024 (141)
Січень 2024 (88)
Грудень 2023 (150)
«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)

«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)

26 квітня 2024 року виповнюється 38 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – Чорнобильської трагедії. Напередодні цієї трагічної для всієї України дати учні Чернігівського колегіуму №11 провели дослідження питань: у чому небезпека Чорнобиля, що там відбувається сьогодні  і чому про це треба говорити?

Радіоактивні метали випромінюють потужну енергію, яку використовує людина. Але радіацію не можна побачити, почути або відчути фізично - жоден із захисних механізмів людини не допоможе врятуватися від неї. Розпадаючись протягом багатьох років, атоми радіоактивних елементів забезпечують нас енергією. Але зупинити ядерну реакцію неможливо, навіть закривши станцію. Фахівці розповідають, що кілька хімічних елементів, період напіврозпаду яких становить приблизно 30 років, після аварії частково перестали бути небезпечними. Однак говорити про повну безпеку не можна, бо у інших речовин період напіврозпаду становить тисячі років. Радіація сьогодні глибше проникає у ґрунт і рослинність, але зовсім не зникає.

Після аварії роботу енергоблоків поступово зупинили. У 2000 році почали їх зняття.

У 2010 році відпрацьоване ядерне паливо було повністю вивантажено з блоку № 3, у  2016 році  від ядерного палива був звільнений блок № 2, а 6 червня 2016 року вивезено останнє ядерне паливо до спеціального сховища.

З початком повномасштабної російської агресії 24 лютого 2022 року Україна і світ опинилися під загрозою нової катастрофи. З 24 лютого по 2 квітня 2022 року ЧАЕС була захоплена рашистами. росія перетворила і цей об'єкт на арену війни. 30-кілометрову зону відчуження окупанти використовували для підготовки нових атак проти нашої оборони, а сама ЧАЕС опинилася під загрозою пошкодження і руйнування. Військова частина, що охороняла ЧАЕС і складалася переважно з бійців Національної гвардії України, чинила опір окупантам, але була змушена скласти зброю через брак важкого озброєння і небезпеку обстрілу нападниками критично важливих об'єктів станції. Вони перебували в полоні росіян весь час окупації ЧАЕС.

На щастя, глобальної катастрофи не сталося, але й після виходу російських військ з території ЧАЕС знадобляться роки, щоб дослідити, які захоронення радіоактивних відходів вони пошкодили, як в результаті цього розповсюдився радіоактивний пил та якої шкоди російські варвари завдали українській землі.

Сьогодні в Україні знаходиться ще 4 атомних електростанції. Запорізька АЕС (ЗАЕС) – розташована на березі Каховського водосховища, поруч із містом Енергодар. Це найбільша в Європі і шоста у світі атомна електростанція. Донедавна на ній працювало шість енергоблоків. 4 березня 2022 року атомна та теплова електростанції були захоплені російськими військами під час битви за Енергодар упродовж російського широкомасштабного вторгнення. 

Південноукраїнська АЕС, розташована неподалік від міста Южноукраїнськ, що в Миколаївській області. Робочими є два енергоблоки АЕС. Рівненська АЕС  –розташована біля міста Кузнецовськ, Хмельницька АЕС – розташована в місті Нетішин; на електростанції працює 2 ядерних реактори.

Хоч минуло 38 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні. Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Сьогоднішні події показали, що потрібно знаходити альтернативні види енергії. Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

До річниці пам‘яті Чорнобиля в колегіумі було проведено години спілкування, виставки малюнків, відеопрезентаціі, уроки-проєкти, урок-реквієм "38 років палає весна", перегляди відеороликів. Підготували та продемонстували проєкти з тем: "Передумови катастрофи на Чорнобильській АЕС", "Хронологія подій 26 квітня 1986 року", "Наслідки катастрофи", "Спадщина Чорнобиля". Також переглянули відеофільм "Чорнобильська катастрофа - історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам'яті". Діти активно відповідали і розказували про Чорнобиль. Зробили буклети.

Ми назавжди залишимо у пам'яті подвиги всіх, хто боровся з наслідками катастрофи, всіх, хто ризикуючи своїм життям, виконали свій обов'язок.

«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)«І біль. І пам'ять. І тривога» (до річниці аварії на ЧАЕС)