РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО УПРАВЛІННЯ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

АРХИВ
Листопад 2024 (71)
Жовтень 2024 (159)
Вересень 2024 (75)
Серпень 2024 (36)
Липень 2024 (24)
Червень 2024 (108)

Про організацію роботи дистанційних класів 

Про організацію роботи дистанційних класів

Незабаром 1 вересня. Незважаючи на воєнний стан, маємо готуватись до початку навчання. В усіх закладах загальної середньої освіти міста продовжують роботу з підготовки до нового 2022/2023 навчального року. Пріоритетним завданням є гарантування безпечних умов навчання та праці для усіх учасників освітнього процесу.  Експертною комісією, до якої увійшли представники ДСНС, Національної поліції та Держпродспоживслужби, впродовж липня перевірені всі школи.  Наразі можна впевнено казати, що майже 90% закладів освіти мають приміщення, які можуть використовуватися як найпростіші укриття. Ті ж заклади освіти, де немає  свого укриття, яке б відповідало всім вимогам, зможуть оперативно перевести дітей у разі сигналу  «Повітряна тривога» до укриттів,  які знаходяться поруч (вони також визначені).    

В той же час опитування, яке провели заклади освіти міста, показало що є батьки -  готові до очного навчання  і  ті, хто не наважується відправляти дітей до школи. Окрім того, за попередніми даними, за кордоном на 1 вересня перебуватимуть майже 10 відсотків учнів.

 Батьки дітей, які зараз перебувають за кордоном, або ті батьки, які не хочуть віддавати дитину на очне навчання, можуть бути розгубленими: як забезпечити дитині навчання в своїй школі та отримати українські документи про освіту.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту» повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу.

Статтею 571 Закону України «Про освіту» здобувачам освіти,  у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період), були вимушені змінити місце проживання (перебування), місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується, зокрема, організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

Питання організації освітнього процесу в дистанційній формі регулюються Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України  від 08.09.2020  № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання»). 

Зарахування (переведення) на дистанційну форму здобуття освіти здійснюється за наказом керівника закладу освіти на підставі особистої заяви одного з батьків. За наявності обставин, які об’єктивно унеможливлюють особисте подання заяви, може бути подано скановану копію або фотокопію заяви будь-якими засобами зв’язку (факсом, електронною поштою тощо). У заяві підтверджується наявність в учня умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет, персонального комп’ютера (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв’язку).

Зарахування (переведення) учнів на дистанційну форму здійснюється, як правило, до початку навчального року або семестру навчання.

Для організації дистанційної форми здобуття освіти заклад освіти створює у своєму складі класи   з дистанційною формою здобуття освіти. Наповнюваність класів визначається відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту».