РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

АРХИВ

Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"Наказ управління освіти "Про протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти міста"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111/34394, № 112/34395: reaguvannya-na-vipadki-bulngu-NAKAZ-MON.pdf [654.07 Kb] (cкачувань: 40)

 

Куди звернутися у разі булінгу або насильства?

 

  • Дитяча лінія ☎ 116 111 або ☎ 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00) Національна дитяча "гаряча лінія";
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу ☎ 116 000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або ☎ 0 800 500 335;
  • Урядова гаряча лінія з попередження домашнього насильства ☎ 1547;
  • Уповноважений  Верховної Ради  з прав людини ☎ 0 800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини ☎ 044 255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги ☎ 0800 213 103;
  • Національна поліція України ☎ 102.

 

Пропонуємо посібники та корисні посилання для педагогів, батьків та дітей щодо попередження та протидії булінгу:

Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід 

Застосування діагностичних мінімумів в діяльності працівників психологічної служби 

Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладах освіти 

Кодекс безпечного освітнього середовища 

Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»
Освітня програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»
Освітня програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» 

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

http://www.edu.gov.on.ca/eng/multi/ukrainian/BullyingUK.pdf

http://www.boyarka.cspr.info/wp-content/uploads/2017/11/ne_smjsya_z_mene.pdf

https://www.stopbullying.com.ua/ 

Уроки доброти в ліцеї №22Уроки доброти в ліцеї №22Уроки доброти в ліцеї №22

Співчуттю, милосердю людина вчиться в дитинстві. З любов'ю до тварин в її душу приходить повага до іншого життя, несприйняття насильства. Багато хто називає тварин нашими меншими братами, хоча іноді вони можуть бути кмітливішими за нас. Та статистика невблаганна: кожну годину з лиця планети безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами. Уже стало доброю традицією влаштовувати різноманітні масові заходи до Всесвітнього дня захисту тварин. У Чернігівському ліцеї № 22 5-6 жовтня було проведено уроки доброти для учнів 2-4-х , 5-6-х класів.

 

Екологічна акція в ЧСШ №1

З 4 по 6 жовтня у ЧСШ №1 пройшли Уроки доброти. Учні 1-12 класів активно долучилися до участі в акції зі збору корму для безхатніх котиків. По класах були проведені виховні бесіди щодо піклування про безхатніх тварин та гуманного ставлення до всіх тварин. На уроках учні розказували , як вони турбуються про своїх домашніх улюбленців, ділилися власними фото з тваринками.
6 жовтня учні передали зібраний корм зооволонтерці Камишній С. А., учителю нашої школи, яка подякувала дітям за доброту та турботу до тварин.
Підтримуйте подібні акції!

Всеукраїнський урок доброти в ЗЗСО № 5

Учні та вчителі ЗЗСО № 5 вже традиційно долучилися до проведення уроків доброти, запропонованих БО «БФ «Щаслива лапа». Класними керівниками були проведені години спілкування, мета яких – виховання гуманного та відповідального ставлення до тварин. Протягом двох днів, 4-5 жовтня, проведено 16 уроків, під час яких учні переглядали тематичні відео, розповідали про своїх домашніх улюбленців, демонстрували їх фото. Діти ще раз переконалися в тому, що піклування та відповідальне ставлення до тварин робить наш світ кращим.

Акція з озеленення шкільної території в ЗЗСО №5Акція з озеленення шкільної території в ЗЗСО №5

Нова зелена алея з’явилася на подвір’ї ЗЗСО № 5 за підтримки та участі співробітників Державного підприємства «Чернігівське лісове господарство». Екологічна акція проходила в рамках реалізації президентської програми «Зелена країна» та загальнодержавної акції «Створюємо ліси разом».

Для здобувачів освіти 3-А класу спеціалісти лісового господарства підготували справжнє екологічне свято: вікторину на екологічну та лісівничу тематику, провели невеличке дослідження із визначення віку дерев. Учням 11-го класу вони розповіли про особливості лісівничої професії, відповідальне ставлення до лісу та провели майстер-клас із висадки дерев.

Висаджували в школі садивний матеріал декоративних порід, який дбайливо вирощений у Березнянському лісництві Чернігівського лісгоспу. Це: 12 саджанців туї західної, 6 – бересклетів, 6 – туї сріблястої і 3 саджанці ялини. Завдяки спільним зусиллям з’явилося ще одне місце відпочинку в освітньому закладі для підростаючого покоління, батьків та педагогічного колективу. Це ще один зелений куточок в місті.

ЗЗСО18. Урок мужності. ГО «Родина воїна»

Вдихнути в юну істоту душу громадянина –

це значить передати не тільки радість,

захоплення, гордість за все те, що становить

собою наші святині, а й сердечний біль,

тривогу, турботу за долю цих святинь –

свободу і незалежність, честь і велич,

багатство і славу нашої улюбленої Вітчизни.

В.О.Сухомлинський

Слова В.О.Сухомлинського – видатного педагога, громадянина – можуть слугувати орієнтиром у національно-патріотичному вихованні молодого покоління. Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів загальноосвітніх шкіл. До цієї важливої місії долучаються заступники директорів з виховної роботи, педагоги, психологи – всі учасники освітнього процесу, які сприяють формуванню у підростаючого покоління патріотичних почуттів, формуванню громадянськості.

Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. Виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення та збереження української державності є одним з найбільш важливих шляхів формування високих моральних якостей наших дітей. Патріотичне виховання учнівської молоді сприяє донесенню до них правдивої інформації про героїчний подвиг кращих синів українського народу.

21 вересня 2021 року, у день визволення міста Чернігова від нацистських загарбників, до закладу загальної середньої освіти №18 завітала мати загиблого учасника АТО Віктора Запеки, заступник голови ГО «Родина воїна», Запека Олена Миколаївна. Під час виховної години у 6А класі у учнів формувались гордість за свою землю, свій народ, патріотизм, а значить, і національна свідомість підростаючого покоління. Про це свідчать відгуки самих учнів.

Відкриття меморіальної дошки на честь Володька Юрія Миколайовича на будівлі ЗЗСО №13

Сьогодні, 17.09.2021, у ЗЗСО №13 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Володька Юрія Миколайовича,  випускника  школи, учасника АТО,  який помер 6 грудня 2016 року.
Мітинг-реквієм проведено за участі родини загиблого, бойових побратимів та учнівської молоді.
Пам'ять героя вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі  закладу освіти.
Сьогодні багато земляків бере участь у неоголошеній війні на Сході нашої держави, які не вагаючись стали на захист рідної Батьківщини. Життя Юрія Володька завжди буде прикладом для підростаючого покоління.

Акція «Дій за ОЗОН»

Ліцей №15 щорічно бере участь у акції «Дій за ОЗОН». І у цьому році 16 вересня у ліцеї пройшли заходи, під час яких здобувачі освіти вкотре переконалися у необхідності чистого повітря.

Ліцей №15 постійно бере  участь у екоакції «Екомісто» зі збору батарейок, пластику, кришок, і т.д. А також проводить тематичні флешмоби та зустрічі з людьми, які працюють на виробництвах Чернігова.