РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Жовтень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

АРХИВ
Жовтень 2022 (1)
Вересень 2022 (34)
Серпень 2022 (37)
Липень 2022 (9)
Червень 2022 (37)
Травень 2022 (26)

Нормативна база

Кодекс цивільного захисту України

 

Постанова КМУ від 23.10.2013 № 819

 

Постанова КМУ від 26.10.2013 № 444

 

Наказ МОНУ від 21.11.2016 №1400

 

Матеріали з безпеки життєдіяльності

МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ "БЕЗПЕКА В СУЧАСНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ВІД УЧНЯ ДО ВЧИТЕЛЯ"

 

Наказ МОН від 15.08.2016 № 974 “Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України

«Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» 

 

Спільний лист Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 1/9-55/02-1645/12 від 05.02.2015 

«Щодо заходів безпеки у навчальних закладах» Наказ Міністерства №2 від 06.01.2015 

"Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах" Лист Міністерства № 1/9-482 від 23.09.2014

 

"Методичні рекомендації для проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань: уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації" лист Міністерства №1/9-385 від 30.07.2014

 

"Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів" ​Лист Міністерства від 04.09.2014 року № 1/-444

 

"Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах" лист МОНУ від 19.08.2014 №1/9-419

 

"Про проведення заходів щодо протидії тероризму" лист Міністерства №1/9-372 від 25.07.2014

 

 

 

Короткометражний сюжет про правила евакуації у навчальних закладах

 

Навчальний фільм про правила евакуації під час виникнення надзвичайних ситуацій

 

Лист Міністерства № 1/9-497 від 17.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів"

 

Лист Міністерства № 1/9-503 від 18.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу"

 

Лист Міністерства від 17.07.2013 № 1/9-498 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань розроблення інструкцій з безпеки проведення навчально-виховного процесу в кабінетах природничо-математичного напряму 

 

Наказ МОН України від 01.06.2010 за №521 «Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах» 

 

“Про використання Методичних матеріалів ”Вимоги безпеки для учнів під час канікул” лист МОН від 26.05.2014 № 1/9-266 

 

Наш обов’язок – зберегти своє життя

Разом із прес-офіцерками ДСНС України в Чернігівській області учні ЧНРЦ №2 2 вересня 2022 року на заході «Наш обов’язок – зберегти своє життя» повторили правила безпеки життєдіяльності, безпеки на воді, на дорозі, пригадали правила пожежної безпеки вдома та школі, а найактуальніше – дізналися як не нашкодити собі вибухонебезпечними предметами та натрапити на міни та снаряди.

МІННА БЕЗПЕКА – ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯ

Сьогодні, в умовах воєнного стану в Україні, небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Тому дітям так важливо знати, як розрізняти такі предмети, якої небезпеки остерігатися й як вберегти своє життя.

Саме тому 1 червня учні Чернігівського колегіуму № 11 долучилися до Всеукраїнського онлайн-уроку з мінної безпеки, аби дізнатися, як поводитися безпечно й вберегти себе, своїх друзів та рідних.

Урок проходив на платформі Zoom, провела його Леся Юрчишин, найкращий вчитель громадянської освіти Global Teacher Prize Ukraine 2020, разом із фахівцями з мінної безпеки.

На уроці через цікаву розмову, інтерактивні завдання та мультики діти дізналися:

✔️ як розрізнити вибухонебезпечні предмети;

✔️ де може чатувати небезпека;

✔️ як зробити свої прогулянки безпечними і яких правил дотримуватися;

✔️ які знаки попереджають нас про небезпеку.

У кінці уроку учні отримали відзнаки та спеціальні подарунки від Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Цей урок проводився за підтримки УІРО, Міністерства освіти й науки, а також у рамках інформаційної кампанії ЮНІСЕФ з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією України.

Будьте уважними та обачними і бережіть себе!

МІННА БЕЗПЕКА – ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯМІННА БЕЗПЕКА – ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯМІННА БЕЗПЕКА – ПОТРЕБА СЬОГОДЕННЯ

День Цивільного захисту у гімназіїДень Цивільного захисту у гімназії

1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей. У нашій гімназії цей день співпав з проведенням заходів з безпеки - Дня Цивільного захисту (в онлайн форматі). Безпека дітей - це найголовніше в сьогоднішній час в Україні. Учні гімназії підготували чудові роботи, в яких розповідають про свій досвід евакуації, закликають дбати про свою безпеку, бути уважними до життя та здоров'я, вміти допомогти іншому, а найголовніше - жити повноцінним життям у незалежній Україні!

Заклади освіти, як і раніше, продовжують свою роботу у звичному режимі, освітній процес триває і ніяких рішень про його призупинення немає. Рекомендуємо використовувати інформацію тільки з офіційних джерел, зокрема, каналів комунікації Генштабу ЗСУ, Міноборони, Уряду та Офісу Президента України.

Дії учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій 

Як поводитися під час бойових дій: інструкція для школярів

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Інформаційний матеріал «Абетка безпеки», що розроблений ДСНС, з можливістю встановлення мобільного додатку «Абетка безпеки» на смартфон через Play  Маркет

Тиждень знань з основ  безпеки життєдіяльності в зимовий період у ЗДО №56

Сьогодні проблема безпеки розглядається як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність  за формування  у дітей ціннісного ставлення  до власного здоров'я. Щоб дитина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити  цінувати неповторність власного життя. У рамках Тижня знань з основ  безпеки життєдіяльності в зимовий період, який пройшов у закладі дошкільної освіти №56, залучали дітей  до різних форм роботи: заняття; сюжетні ігри;  бесіди  про небезпечні явища природи,  про те, як обрати безпечні місця для ігор;  цікаві прогулянки; моделювання ситуацій про небезпеку на льоду, про   правильне  поводження  на дорогах взимку.

Черінігвський колегіум №11: Тиждень безпеки життєдіяльності

З 21 грудня до 24 грудня 2020 року у Чернігівському колегіумі №11 проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. 

Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини». Як же хочеться усім нам, дорослим, уберегти своїх дітей від неприємностей, захистити від небезпеки, яка очікує на них недосвідчених і цікавих до всього, на кожному кроці. Але чи можливо щохвилини бути поруч? Звичайно ні…

Саме тому, життєве  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

Так, в рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності», в закладі освіти пройшли заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти.

Протягом тижня вчителями Чернігівського колегіуму№11 були проведені такі заходи:години спілкування: «Вогонь-друг, вогонь-ворог», рольова гра  «Обов’язки пішохода», «Безпека на дорозі. Граючись – навчаємось», аукціон ідей «Що означає безпека?» (1-4 класи); онлайн-вікторина «Правила поведінки учнів на вулиці» (5 класи); усний журнал (онлайн) «Виконання правил дорожнього руху – запорука твоєї безпеки» (6класи); онлайн-конкурс на кращого знавця Правил дорожнього руху (7 класи); інформаційний калейдоскоп (онлайн) на тему: «Надзвичайні ситуації природного характеру» (8 класи); онлайн-тренінг «Цифри та факти. Безпека на дорогах» (9 класи); онлайн-дебати ««Безпека і ми» (10 класи); онлайн-дискусія «Безпека життя – понад усе» (11 класи); бесіда «Безпечний інтернет. Правила безпечного користування Інтернетом» (5-11 класи);   ігротека в ГПД «Намалюй дорожні знаки», виставка малюнків; виставка малюнків «Надзвичайні ситуації очима дітей» (1-4 класи); калейдоскоп фотографій «Безпека під час карантину» (5-9 класи); перегляд відеофільмів: «З чого починається безпека», «Безпека на дорозі – безпека життя», «Безпека у побуті», «Чому світловідбивачі – це так важливо», «Школа надання першої допомоги» (1-11 класи); виставка книг, що стосуються питань безпеки життєдіяльності дітей та  розповідають про героїчну професію рятувальника, в бібліотеці закладу освіти (бібліотекар – Фісенко О.Ю., 1-4 класи); практичні заняття: «Допоможи другу», проведені медичними працівниками закладу освіти Чумак І.В. та Насінник А.В., на знання правил надання першої допомоги при нещасному випадку (3-4 класи); зустріч-знайомство із старшим інспектором патрульної поліції    Мельник О. М. на тему «Правила дорожнього руху» (2-В клас); онлайн-бесіди з батьками «Безпечне навчання та відпочинок».

Перевага надавалася цікавим зустрічам, довірливим бесідам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Робота була комплексною та різноплановою. Усі заплановані заходи було проведено  згідно плану. Тиждень пройшов під девізом: «Правила безпеки знай – про життя й здоров'я дбай!».