РОЗДІЛИ САЙТУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

КАЛЕНДАР НОВИН
«    Серпень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

АРХИВ
Серпень 2022 (3)
Липень 2022 (9)
Червень 2022 (37)
Травень 2022 (26)
Квітень 2022 (9)
Березень 2022 (3)

 

 

Чернігівський ліцей залізничного транспорту оголошує набір

Активності Місяця цифрової грамотності КЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» Чернігівської обласної ради 

Зареєстрованих осіб на платформі Дія. Цифрова освіта – 102.

Зареєстрованих осіб на платформі Всеукраїнська школа онлайн – 28.

Учасників, які пройшли національне тестування на цифрову грамотність за допомогою Цифрограм – 94 особи.

Учасників, які отримали сертифікати після перегляду освітніх серіалів – 65 осіб.

Публікацій у медіа з корисними порадами щодо використання цифрових сервісів і рішень – 5.

Статей щодо використання цифрових сервісів – 3.

Місяць цифрової грамотності в ЧВПУ побутового обслуговуванняМісяць цифрової грамотності в ЧВПУ побутового обслуговування

Колектив ЧВПУ побутового обслуговування активно долучився до проведення місяця цифрової грамотності. А саме:

-проведений он-лайн флешмоб «Ми за безпечне освітнє середовище», практичний психолог Половинник А.Р.;

-проведене практичне заняття «Безпечний інтернет: міф чи реальність», практичний психолог Половинник А.Р.;

-висвітлені флешмоб та практичне заняття в соціальних мережах;

-взяли участь в серії онлайн-семінарів «Безпечна цифрова освіта для закладів ПТО», які проведені у рамках Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» Міністерством освіти і науки України спільно з експертами Програми EU4Skills. Методист Нестеренко Г.А.;

-взяли участь в онлайн-курсі з підвищення цифрових компетентностей викладачів та управлінського персоналу закладів профтехосвітищо проводиться проєктом “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”, педагоги Ходякова М.В., Зражевська Ю.В., Боровик А.В., методист Нестеренко Г.А.;

-пройшли курс «Цифрові навички для вчителів» (6 годин) на Національній он-лайн платформі з цифрової грамотності.

-пройшли партнерських курс «Онлайн-сервіси для вчителів» на Національній он-лайн платформі з цифрової грамотності;

-класні керівники груп провели бесіди з батьками учнів та надали посилання для перегляду серіалу для батьків «Безпека дітей в інтернеті»;

-висвітлено в соціальних мережах Facebook, Instagram інформацію про проведення «Місяця цифрової грамотності» та продукти «Дія. Цифрова освіта»;

-на засіданнях циклових комісій розглядалися питання «Дія. Цифрова освіта, як складова державного проекту «Цифрова держава»;

-проведені виховні години в навчальних групах «Небезпеки в інтернеті» з переглядом серіалу «Кібербезпека».

Чернігівське вище професійне училище

Вакантна посада: викладач математики - 1 ставка.

Адреса закладу: м. Чернігів, вулиця Кільцева, 20, тел. (04622) 3-02-26, (0462) 95-36-19.

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Вакантна посада: викладач української мови та літератури.

Адреса: м. Чернігів, вул. Реміснича, 56, тел. 677-285.

Вишиванка – наш генетичний код

День вишиванки не є офіційним святом, але відзначають його не тільки в Україні, але й далеко за її межами – українці та всі прихильні до нас та нашої культури люди.

Одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу, але й засвідчуєш свою приналежність до української культурної традиції.

У Всесвітній день вишиванки кожен охочий ЧЕРНІГІВСЬКОГО ВИЩОГО ПРОФЕСІЙНОГО УЧИЛИЩА ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ прийшовши на навчання та роботу, одягнув наше національне вбрання.

Настрій у всіх був піднесений, адже в цьому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговуванняМіністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування

Сьогодні, 12 травня, перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Чернігівської області, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.

«Питання розвитку професійної освіти є одним із ключових завдань Уряду та Міністерства, зокрема. Указом Президента України «Про пріоритетні заходи розвитку професійної (професійно-технічної) освіти» передбачено схвалення відповідної цільової програми, в якій зазначені пріоритети розвитку – модернізація освітнього середовища, підвищення стипендій учнів та заробітних плат викладачів, запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища. Проєкт цієї програми вже підготовлений фахівцями МОН і проходить громадське обговорення. Також ми працюємо спільно з народними депутатами над новим законом про професійну освіту, який посилить механізми регулювання сфери. Отже, маємо докласти спільних зусиль для підвищення престижу робітничих професій та зміцнення економіки держави в цілому», – зауважив Сергій Шкарлет.

Під час поїздки Міністр ознайомився з навчально-матеріальною базою училища, роботою адміністративного центру з підготовки учнів за професією «Агент з організації туризму. Адміністратор» та навчально-практичного центру «Сучасні швейні технології та дизайн». Також він оглянув виставку учнівських робіт (кравців, закрійників, конструкторів-технологів).

Практичні заняття в закладі проводять на базі двох галузевих навчально-практичних центрів, зокрема: сучасних швейних технологій та дизайну й перукарського мистецтва та декоративної косметики, 2 кабінетів інформаційно-комунікаційних технологій, 17 навчально-виробничих майстерень та 21 кабінету теоретичної підготовки. 

Сергій Шкарлет зауважив, що здобувачі професійної освіти в закладі навчаються за освітніми програмами, розробленими на основі стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з компетентнісним підходом. 

Загалом для покращення якості профосвіти, за словами Міністра, МОН планує прискорити процедуру затвердження стандартів на компетентнісній основі, а також створити електронні навчальні матеріали відповідно до оновлених стандартів. 

До заходів долучилися заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанна Шерстюк, начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький. 

Довідково.

Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування здійснює підготовку фахівців для підприємств легкої промисловості та сфери побутового обслуговування населення м. Чернігова та області. За 40 років діяльності набутий значний досвід у справі підготовки робітничого потенціалу. Проводиться постійна робота з модернізації освітнього середовища. Контингент формується з-поміж випускників шкіл на базі базової та повної загальної середньої освіти і наразі становить 452 здобувачі. Училище готує кваліфікованих робітників за професіями: «Швачка», «Кравець», «Закрійник», «Перукар (перукар-модельєр)», «Візажист», «Візажист-стиліст», «Флорист», «Агент з організації туризму», «Адміністратор». Також йде підготовка фахових молодших бакалаврів зі спеціальностей: «Технології легкої промисловості», «Дизайн». Учні закладу є переможцями Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності з професій «Перукар», «Кравець».

Вітаємо з перемогою!Вітаємо з перемогою!

З 13.04.2021 р. по 15.04.2021 р. у місті Кропивницькому (Кіровоградська область) проходив ІІІ-ій етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної)освіти за професією «Перукар».

Карантинні обмеження внесли свої корективи у формат проведення заходу. Для виконання конкурсних завдань, відправки та прийому інформації від учасників конкурсу організатору був використаний вебсервіс Google Classrom. Для цього була проведена дуже велика організаційна робота представниками кожного навчального закладу на місцях.

Нашу область представляла учениця Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування Лазар Юлія, яка навчається за професією «Візажист. Перукар (перукар-модельєр)» - майстер виробничого навчання Соломатіна О.М.

Пройшовши два тури: теоретичний та практичний, 15 квітня увесь колектив навчального закладу з нетерпінням чекав результати конкурсу. Перелік переможців, як завжди, розпочався з 6-го місця. 6,5,4,3…

І ось нарешті, така приємна перемога – ІІ-е місце. На першому – господарі конкурсу – навчальний заклад міста Кропивницький.

Дуже раді, горді тому, що Чернігівщина зайняла високе почесне ІІ-е місце серед 24 учасників Всеукраїнського конкурсу.

Велика вдячність всім, хто був причетний до підготовки учасниці та проведення організаційних заходів щодо відеозв’язку.

Особлива подяка Чернігівському навчально-методичному центру професійної освіти за допомогу у проведенні цього заходу.

Результат конкурсу ще раз показав високий рівень підготовки учнів Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

Бажаємо педагогічному колективу та здобувачам освіти навчального закладу натхнення у праці та подальших перемог у майбутніх конкурсах.